Mam pytanie, czy jeśli np. gdy ktoś zacznie trenować waży 70kg i ma 12% bf zaczyna trenować masę i dojdzie do załóżmy 80 kg i 15% bf. Później zrobi redukcje i zjedzie z powrotem do 70kg i 12% bf to jest to wina złego treningu czy diety?
drugie pytanie. Przytyłem z 62kg i 11,7 bf do 65,6kg i 13,8 bf to oznacza, że dobrze rosnę czy że się odtłuszczam i mam złą dietę? Bo to wychodzi na to, że przybyło mi 1,5 mięśni i tyle samo fatu chyba?
Zmieniony przez - wikweb w dniu 2007-11-26 20:30:30
drugie pytanie. Przytyłem z 62kg i 11,7 bf do 65,6kg i 13,8 bf to oznacza, że dobrze rosnę czy że się odtłuszczam i mam złą dietę? Bo to wychodzi na to, że przybyło mi 1,5 mięśni i tyle samo fatu chyba?
Zmieniony przez - wikweb w dniu 2007-11-26 20:30:30
Krzysztof Piekarz

tydzień temu zmieniłem dietę, żeby nie nabierać tyle fatu mam nadzieję że przyniesie jakieś efekty ;]
Taka moja rada, jak BF przekroczy 15% zacznij myśleć o redukcji. Bo przy BF większym niż 15% stosunek tłuszczu do mięśni jest mało korzystny i już fat znacznie się magazynuje przy nadmiarze kalorycznym