--==Racovia & Stalówka & Górale==--
...i kup sobie chamie medalik na szyje..."

...
W pucharze w Bielsku

Wczoraj późnym popołudniem w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano drabinkę rozgrywek pucharowych na szczeblu województwa. Niestety, podobnie jak w roku ubiegłym (w przeciwieństwie do lat wcześniejszych) nie mieliśmy szczęścia w losowaniu. Rozgrywki rozpoczniemy od rundy eliminacyjnej. Przeciwnikiem będzie beniaminek i zarazem lider czwartej ligi śląskiej grupy drugiej - BKS Stal Bielsko-Biała. Spotkanie odbędzie w Bielsku w dn. 23 maja (wtorek) o godz. 17.00.

Na zwycięzcę tej pary w ćwierćfinale czekać już będzie Rozwój Katowice.

Jeszcze w dwóch podokręgach, oprócz naszego, nie zakończyły się rozgrywki pucharowe. O ile w Częstochowie to nie ma większego znaczenia, bo awansują dalej oba zespoły, o tyle w Tychach i Zabrzu do fazy wojewódzkiej awans uzyskuje tylko zwycięzca. W Tychach pozostał jeszcze tylko do rozegrania mecz finałowy, w Zabrzu puchar jest dopiero na etapie gier półfinałowych.

Termin meczu pomiędzy Rakowem a KS Częstochowa nie jest jeszcze znany, najprawdopodobniej odbędzie się on pod koniec czerwca.

ZESTAW PAR PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZTWA:

Runda eliminacyjna:

Przyszłość Rogów - Ruch Radzionków (24 maja)
Polonia Marklowice - Koszarawa Żywiec (24 maja)
Beskid Skoczów - KS Częstochowa (17 maja)
BKS Stal Bielsko-Biała - RAKÓW CZĘSTOCHOWA (23 maja)

Ćwierćfinały (10 czerwca):

Przyszłość/ Ruch - podokręg Zabrze
Polonia/ Koszarawa - Pniówek Pawłowice Śl/ GKS Tychy (podokręg Tychy)

Na wyjazdach lepiej

Przed czerwono-niebieskimi jutro trudna konfrontacja. Rywalem będzie Skalnik Gracze. Przed sezonem beniaminek z opolskiego był typowany do spadku, wszak miał podtrzymać niechlubną tradycję zespołów, które wygrywały czwartą ligę opolską, a następnie po rocznym pobycie na trzecim froncie wracały do czwartoligowej rzeczywistości. Skalnik pomimo długiego okupowania dolnych rejonów w tabeli wcale nie zamierza opuszczać ligi.

Gospodarzom potrzebny jest komplet punktów (przypomnijmy, że Skalnik ma jeszcze zaległy mecz z Walką Zabrze), ale i Raków nie może być jeszcze pewny swego, do tego częstochowianie wiosną dużo lepiej prezentują się w meczach wyjazdowych. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Jesienią na Limanowskiego Skalnik wygrał 1-0, i był to ostatni mecz Andrzeja Samodurowa na ławce trenerskiej częstochowian.

Początek spotkania o godz. 17.00.

Skalnik w miniony weekend miał rozegrać mecz z Chrobrym w Głogowie, jednak spotkanie przełożył na środę. W weekend drużyna jutrzejszego gospodarza wyjechała do... Niemiec, gdzie w ramach pojednania miast partnerskich rozegrała 2 mecze towarzyskie. Oba zresztą Skalnik przegrał - z Grün Weiss Valstedt 3:2, i z KS Polonia Braunschweig również 3:2.

Skalnik w tym roku zgromadził 9 punktów w 9 meczach. Na ich wiosenny dorobek punktowy składają się następujące wyniki:

Tak było jesienią:

15.10.2005. RAKÓW CZĘSTOCHOWA - SKALNIK GRACZE 0-1 (0-1)

0-1 Kownacki (13)

Sędziował: Stolarz (Kraków), Widzów: 1300, Mecz trwał: 94 minuty (46+48)

RAKÓW: Siwy - Mastalerz, Jankowski, Sroka (67 Popko), Ojczyk - Malinowski, Kołaczyk (46 Bielecki), Przybylski, Bański (82 Lesik) - Czok (46 Rogalski), Sołtysik.
SKALNIK: Bella - Kutyła (88 Wienke), Jagieniak, Golec, Drąg - Żarów, Ścisło, Worek, Reisig - Krok (90 Jodłowski), Kownacki (79 Burzyński).

...
Dwóch bohaterów, kolejne trzy punkty!

Ostatnimi czasy możemy być prawie pewni, że gdy czerwono-niebiescy rozgrywają swoje mecze na wyjazdach, to wrócą do Częstochowy bogatsi o trzy punkty. Dziś Raków po raz czwarty z rzędu wygrał swój pojedynek przed obcą publicznością i pokonał w Graczach tamtejszego Skalnika 1:0 (0:0). Na wielkie brawa zasłużył cały zespół, jednak największe gratulacje należą się, nie po raz pierwszy w tym sezonie, Cezaremu Siwemu i Maksymilianowi Rogalskiemu. Ten pierwszy w 54. minucie spotkania przy stanie 0:0 obronił rzut karny wykonywany przez Tomasza Jagieniaka. Ten drugi w 65. minucie po solowej akcji pokonał golkipera gospodarzy i zapewnił nam kolejne trzy punkty!

Minuta po minucie

1- Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy zaatakowali bramkę Cezarego Siwego. Już w pierwszej minucie szczęścia strzałem z 20 metrów próbował Przemysław Konik. Piłka minimalnie poszybowała ponad poprzeczką.

5 - Ponownie strzałem z dystansu Siwego próbuje zaskoczyć Konik. Ponownie niecelnie.

20 - Po niemrawym początku częstochowianie w końcu oddali strzał na bramkę gospodarzy. Próbował Jacek Magiera, jednak uderzył w sam środek bramki i Jakub Bella nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

21 - 60 sekund później Raków przeprowadza kolejną akcję. Magic idealnie obsługuje Rogalskiego, który wpada z piłką w pole karne. Zamiast zdecydować się na odegranie do lepiej ustawionych partnerów uderza na bramkę. Strzał blokują obrońcy Skalnika. Dodatkowo pomocnik Rakowa nabawia się niegroźnego urazu i przez kilka minut jest opatrywany poza boiskiem.

30 - Malinie w końcu udaje się urwać obrońcom. Swój rajd lewą stroną kończy dośrodkowaniem w kierunku Tomasza Lesika. Piłkę w ostatniej chwili blokuje jeden z obrońców Skalnika.

41 - Głupia strata piłki w środku pola o mało nie kończy się utratą gola. Na posterunku jest jednak Cezary Siwy, który broni groźny strzał z 20 metrów Marcina Worka.

46 - Podobnie jak pierwszą, tak i drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczynają gospodarze. Po raz kolejny groźnie uderza Marcin Worek. Po raz kolejny lepszy jest Cezary Siwy.

47 - Bramkarz Rakowa wyrasta na bohatera spotkania. W sytuacji sam na sam nie daje szans Wojciechowi Ścisło.

54 - Sędzia dyktuje rzut karny po "nabitej ręce" Piotra Ojczyka. Cezary Siwy udowadnia, że 13 maja to dzień, który należy do niego. Rzuca się w prawy róg bramki i broni strzał Tomasza Jagieniaka!

57 - W polu karnym upada Piotr Malinowski. Gwizdek sędziego milczy. Dlaczego? To wie tylko on.

62 - Niektórzy kibice Rakowa krzyknęli już: goooool, widząc piłkę w siatce po uderzeniu z 16 metrów Jacka Magiery. Futbolówka po lobie Magica niestety o centymetry mija bramkę Skalnika.

65 - Raków z minuty na minutę osiąga coraz wiekszą przewagę, co potwierdza zdobyczą bramkową! Maksymilian Rogalski decyduje się na rajd prawą stroną boiska. Mija defensorów Skalnika, wpada w pole karne i uderza. Piłka przelatuje obok Jakuba Belli i tuż przy prawym słupku ląduje w siatce. Prowadzimy 1:0!

75 - Bomba z 23 metrów Daniela Kownackiego niegroźna dla bramkarza Rakowa. Cezary Siwy odbija strzał pomocnika Skalnika i ubiega nadbiegających napastników drużyny gospodarzy łapiąc piłkę.

89 - Powinno być 2:0 dla czerwono-niebieskich. Piłkę w pole karne zagrywa Bartosz Gliński. Piotr Malinowski z czterech metrów nie daje rady pokonać golkipera Skalnika, który broni jego uderzenie. Cztery minuty później sędzia kończy mecz.

Gracze, 13.05.2006, godzina 17.00
SKALNIK GRACZE – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:1 (0:0)
0:1 – Rogalski (65, bez asysty)

SKALNIK: Bella – Kutyła (k), Hałaj, Jagieniak, Drąg – Reisig, Berbelicki (73. Kownacki), Ścisło (76. Gortowski), Worek – Konik (85. Żarów), Jodłowski (80. Krok).
Rezerwowi: Bąk, Rudnicki, Jędra.
RAKÓW: Siwy – Mastalerz (65. P. Kowalczyk), Kołaczyk (k), Pluta, Ojczyk – Rogalski (90. Bielecki), Magiera, Lesik (49. Gliński), Przybylski, Bański (56. Sołtysik) – Malinowski.
Rezerwowi: Bruś, Jankowski, Popko.

...
Szacuny 5 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3537
Co jest grane?
na 5 miejscu a jeszcze rano z 40 pkt był na 1 a teraz ma 27pkt
Powiedz mi prosze czemu cofneli im te pkt (13)?
A w dodatku jest tam dzisiejsza przegrana ze Szczekocinami zapewne walkowerem bo 3:0
Dzieki, Narx

...:::UmIeSz LiCzYć ?! LiCz Na SiEbIe !! TwOjE SzCzEsCiE InNyCh j**iE !!!:::...

...
no bo oni grają makro i w juniorach już chyba nie grają

...
Blisko dwustu

Pewnie zmierzający do A-klasy zespół rezerw Rakowa odprawił w ostatniej kolejce będący na trzecim miejscu w tabeli Grom Cykarzew. Czerwono-niebiescy wygrali 7-2 (2-1), tym samym zbliżając się do dwustu strzelonych bramek w sezonie. Na chwilę obecną po stronie zdobyczy znajduje się liczba 187. Zawodnicy z Cykarzewa tylko w pierwszej odsłonie byli wstanie nawiązać walkę z częstochowską młodzieżą. W drugiej częsci gry Raków wypunktował rywala, który nie wytrzymał kondycyjnie trudów spotkania.

Łupem bramkowym podzielili się: Artur Lenartowski (3), Rafał Szyndler (2), Kamil Wójcik (1), oraz Sebastian Adamczyk (1)>

Cykarzew, 13.05.2006, godz. 17.00
GROM CYKARZEW-RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 2-7 (1-2)

2-7 Lenartowski (90+1)

GROM: Ociepa - Kotyla, Grabara, R. Rejek, A. Rejek - Juszczyk (74 Roznowski), Bednarczyk (57 Czyż), Gębski (66 Pasieka), Tyfel, Ambrozik - Łapeta (k)
RAKÓW II: Węzik - Tomalski, Żebrowski (k), A. Kowalczyk, Bekus - Adamczyk, Lenartowski, Nowak, Wójcik - Szyndler, Tkacz

...
Dzień Hutnika

Jutro o godz. 16.00 Raków zagra towarzysko ze Stalą Dnieprodzierzynsk - siódmym zespołem I ligi (odpowiednik naszej drugiej ligi) ukraińskiej. Mecz ma uświetnić obchody Dnia Hutnika. Piłkarze zza wschodniej granicy dziś rano przylecieli do Warszawy, wieczorem mają zameldować się w Częstochowie. Po meczu w środę przed południem mają z Warszawy lotnicze połączenie powrotne.

Goście jutro o godz. 10.00 przeprowadzą lekki trening na boisku na Limanowskiego. Częstochowianie traktują jutrzejszą grę jako możliwość ogrania dla części zawodników, dla których ostatnimi czasy brakuje miejsca w pierwszym składzie. Serdecznie zapraszamy na stadion. Wstęp wolny.

...
Aura popsuła święto

Częstochowianie przegrali towarzyską potyczką z ukraińską Stalą Dnieprodzierżyńsk 1-2 (1-2). Wynik ustalony został jeszcze przed przerwą. Wydarzenia boiskowe zeszły na dalszy plan, bowiem wszystko popsuła kapryśna pogoda. Dość szybko nad stadionem przy ul. Limanowskiego zaczęły się gromadzić czarne chmury. Ulewa była bardzo intensywna, i w ten sposób spora część widzów opuściła trybuny. Pozostali ci najwytrwalsi.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków drużyny gości, które jednak kończyły sie niegroźnymi uderzeniami sprzed pola karnego. Gdy wydawało się, że Raków przejął już inicjatywę goście zdobyli pierwszą bramkę.

Na solowy rajd zakończony ładnym uderzeniem z blisko trzydziestu metrów zdecydował się Siergij Pasycnicenko. Piłka nabrała dziwnej rotacji, i z pozoru niegroźne uderzenie kompletnie zaskoczyło Michała Brusia. Niedługo później goście prozeprowadzili kombinacyjną akcję, po której przed bramkarzem Rakowa znalazł się Andriej Mazar. Uderzenie w długi róg wyprowadziło Stal na dwubramkowe prowadzenie.

Gospodarze odpowiedzieli trzy minuty później. Długie dośrodkowanie Piotra Malinowskiego, z piłką mijają się defensorzy gości, z woleja nie trafia czysto Damian Sołtysik. Jednak natychmiast próbuje po raz drugi - piłka przelatuje między nogami obrońcy i tuż przy słupku ląduje w siatce. Zasłonięty bramkarz nawet nie zareagował.

Po przerwie Raków miał przewagę, jednak nie wypracował sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Być może udałoby się doprowadzić do remisu, ale arbiter spotkania Tomasz Pacuda po upływie 76 minut gry zagwizdał po raz ostatni. Kompletnie zaskoczyło to wszystkich zgromadzonych jeszcze na stadionie, albowiem w tym momencie na niebie już się przejaśniało a intensywność opadów znacznie się zmniejszyła. W tej części gry wydarzeniem był powrót do bramki Rakowa po 9-cio miesięcznej przerwie Grzegorza Cyrulińskiego. Nie miał on jednak zbyt wielu szans do wykazania swych umięjetności.

Częstochowa, 16.05.2006, godz. 17.00
RAKÓW CZĘSTOCHOWA-STAL DNIEPRODZIERŻYŃSK 1-2 (1-2)

0-1 Pasycnicenko (25, bez asysty)
0-2 Mazar (33, asysta Romanienko)
1-2 Sołtysik (36, asysta Malinowski)

sęd. Pacuda (Częstochowa), widzów - 1500
Mecz trwał: 76 minut (45+31)

RAKÓW: Bruś (38 Siwy, 65 Cyruliński) - P. Kowalczyk, Jankowski, Żebrowski (56 Pluta), Ojczyk (46 Mastalerz) - Gliński (64 Nowak), Bielecki (56 Lenartowski), Przybylski (46 Lesik), Bański (64 Szyndler) - Sołtysik, Malinowski (46 Popko)
STAL Dawidienko - Seitnik, Atajew, Palanica, Pasycnicenko - Rutnikiewicz, Romanienko, Izwiekow, Borhun (64 Biłyk) - Radiełonow (53 Kislienko), Mazar (56 Szewczenko)

...
Mogło być wyżej

B-klasowe rezerwy Rakowa odprawiły w środę Metal Rzeki Wielkie zwyciężając 9-0 (1-0). Wynik mógł być dużo bardziej okazały, albowiem już do przerwy powinna być dwucyfrówka. Zawodziła jednak skuteczność. Grający składem czysto juniorskim Raków II nie mógł często znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza gości - Wojciecha Wrońskiego, którego kilkukrotnie wyręczały słupki lub poprzeczka.

Mecz rozpoczął się z 15-sto minutowym opóźnieniem, albowiem goście dotarli na Limanowskiego na pięć minut przed planowanym pierwszym gwizdkiem, a na dodatek tylko w dziesięcioosobowym składzie. Mimo to schowani za podwójną gardą stawiali dość długo zaciekły opór gospodarzom. Gdyby ktoś zmierzył procentowo czas posiadania piłki to zapewne przy czerwono-niebieskich widniałaby liczba 90.

Młodzi gracze Rakowa nie potrafili w zdecydowany sposób wykorzystać swojego głównego atutu - szybkości. Rywale widząc co się swięci grali głęboko cofnięci. Im bliżej końca tym jednak coraz bardziej dawały się we znaki braki kondycyjne u graczy Metalu. Gdyby Raków II zaprezentował conajmniej pięćdziesięcioprocentową skuteczność nielicznie zgromadzona publiczność byłaby świadkiem historycznej, najwyższej w tym sezonie w B-klasie wygranej, a tak to skończyło się na tylko dziewięciu trafieniach.

Naszym zawodnikom brakuje tylko czterech trafień by przekroczyć liczbę dwustu zdobytych bramek w sezonie. Najbliższa okazja już w najbliższą niedzielę, na Limanowskiego przyjeżdża Orkan II Gnaszyn.

1-0 Szyndler (13, asysta Witczyk)
2-0 Szyndler (51, asysta Michalski)
3-0 Szyndler (58, asysta Zachara)
4-0 Adamczyk (65, asysta Ślęzak)
5-0 Adamczyk (77, asysta Bolechowski)
6-0 Adamczyk (80, bez asysty)
7-0 Zachara (82, asysta Adamczyk)
8-0 Wójcik (84, asysta Zachara)
9-0 Zachara (88, bez asysty)

RAKÓW II: Węzik - Bolechowski, Mizera, Gerega, Tomalski (46 Ślęzak) - Witczyk, Lenartowski (k) (46 Zachara), Nowak (60 Bekus), Michalski - Szyndler (60 Adamczyk), Wójcik
METAL: Wroński - Pęzik, Mokrzycki, Gebel (k), Wiewióra - Fizgał, Wróbel, Wiewiórowski, Piwowarczyk - Gonera