SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

rozciaganie...jak byc rozciagnietym bardzo?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
no tak ale z drugiej strony altair mowilas ze skutecznie rozciaganie jest wtedy gdy boli no i teraz sam nie wiem jak robic skoro 5x5s + 3x30 sekund bylo za duzo...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6982
Wszystko zależy jak bardzo boli. Jeśli następnego dnia czujesz, że nawet po porządnej rozgrzewce ból zdecydowanie uniemożliwia rozciąganie to przegiąłeś.
3 x 30s to mogło być za dużo. Wcześniejsze powtórzenia powinny być krótsze, 10-15s. Wystarczy jeżeli 30s wytrzymasz w ostatnim .
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
robilem 4x30 s bez rozgrzewki... teraz bol umozliwia mi skutecznie rozciaganie, czy mam wyczekac az minie czy lekko sie rozciagac na razie? Zreszta w domu nie ma warunkow na odpowiednia rozgrzewke;/
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6982
Mówiąc "rozgrzewka" miałam na myśli kilka pierwszych powtórzeń robionych krótko i na luzie ( 5-10s), po to aby pozbyć się zakwasów z poprzedniego dnia. Dopiero potem rozciąga się na całego. Nawet przy silnym bólu trzeba zrobić tę pierwszą część ( w miarę możliwości ), żeby mięśnie się nie zastały. Później sam ocenisz czy danego dnia dasz radę rozciągać się dalej i w jakim stopniu.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
no nic nie musze zaliczyc teg juz za miesiac mam czas gzies tak do maja wiec codziennie bede lekko sie rozicagl tak 3x10 s max zeby nie nabawic sie znowu jakis przeciazen itd
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6982
Wydaje mi się, że popadasz z jednej skrajności w drugą. Ale z czasem sam nabierzesz wyczucia jaka metoda daje najlepsze efekty.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 165 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2738
Najlepsze cwiczenia:
Siadasz najpierw w rozkroku i dotykasz głową do jednej nogi lub drugiej. Jeśli ci to wychodzi bez większego wysiłku prubujesz dotykać głową do podłogi. Wystarczy, że delikatnie dotkiniesz tak na 1s. Jakci sie uda to głową do kolan, potem wstajesz i na stojąco to samo. I nic na siłę. Wszystko rób powoli. Zmieniaj ćwiczenia, np. tak jak ja ci napisałam. Jednym dotykaniem głową do kolan nic nie zrobisz. Zmieniaj, dostosowuj do swoich mośliwości. Mozesz sam cos powymyślać.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8219
1s, jak pisze chomiczka, to za mało. Rozciąganie powinno trwać przynajmniej 7 s, najlepiej ok 15-30. Najepiej - najskuteczniej i najbezpieczniej - jest robić to starając sie jednocześnie naj najbardziej rozluźnić dany mięsien, wtedy mozna dojśc do naprawdę dużego zakresu.
Ważne jest, aby w tym maksymalnym zakresie nigdy nie napinac mięśni, bo to je skraca, a czasem może nawet doprowadzic do kotuzji!
Jest jeszcze taka metoda, że się na przemian napina i rozluźnia mięśnie, ale tam nigdy nie napina się tych mięśni na maxymalnym zakresie.

Generalnie najbezpieczniej jest po prostu skupić się na rozluźnianiu i głębokim oddychaniu (delikatnie pogłębiać można na wydechu - to bardzo ważne).

Ja sobie ten sposób bardzo chwalę, bo sama się tak dobrze rozciągnełam

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11009
hunter sluchaj Jeanette_ bo wie co mowi zreszta widac to na zdjeciu

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8219
Heh, vlad, dzięki za poparcie

...Only thing to do is jump over the moon...

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ergometr wioślarski-poszukuje informacji.

Następny temat

Poznań-street jumping

electro
Polecane artykuły