SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

FBW ABA-BAB 2 dni pod rząd

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 296 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4803
Czy mogę z czystym sumieniem lecieć FBW poniedziałek-wtorek... sobota?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 35460 Napisanych postów 27481 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287662
Lepszy układ byłby np PN ŚR PT lub sobota lub WT CZW SB lub niedziela

Jednak skoro nie masz możliwości nic zmieniać to leć tak jak możesz
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 296 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4803
Pon-czw-sb?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
W przypadku treningów fbw średnio się sprawdza trenowanie dzień po dniu, bo po prostu wykonywałbyś trening tych samych partii dzień po dniu. Jeśli jest konieczność wykonania dwóch treningów w skali tygodnia jeden po drugim to możesz zrobić w podziale push/pull, a tego ostatniego dnia zrobić FBW i też będzie dobrze jeśli masz do dyspozycji 3 dni treningowe.

Natomiast jeśli opcja powyżej jest dla Ciebie dobra czyli poniedziałek-czwartek-sobota to spokojnie fbw będzie dobrym rozwiązaniem i można lecieć.
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243116
Czy mogę z czystym sumieniem lecieć FBW poniedziałek-wtorek... sobota?

jak masz taka opcje do wyboru, to zrob
poniedzialek gora ciala
wtorek dol ciala
sobota FBW

wydaje mi sie ze moze byc to dosc ciekawa opcja, jak na takie zestawienie. lub zrob push pull i trenuj na zmiane raz push raz pull itd, wtedy latwiej jest wybrnac w momencie gdy nie mamy "sztywnych" dni treningowych w tygodniu tylko trenujemy tak, jak nam pasuje
sam obecnie trnuje podobnymschematem i robie trzy dni pod rzad push, nogi, pull

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 296 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4803
OK. Lecim dalej. "Co" powinienem czuć przy planku klasycznym? Robiąc boczny faktycznie czuję mięśnie. Jedak przy klasycznym 2x 60sek jedynie pod koniec serii zaczynam się cały trząść.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Plank jest ćwiczeniem angażującym wiele mięśni angażuje tzw rdzeń czyli mięśnie odpowiedzialne za stabilizację tułowia. Najczęściej odczuwalne jest najsłabsze ogniwo czyli jeśli najsłabsze są mięśnie proste brzucha to one są najbardziej odczuwalne dopóki się nie wzmocnią. Czasem dół grzbietu. Jeśli nie ma konkretnego mięśnia który czujesz najmocniej to wzmacnia się po trochu całe ciało co objawia się drżeniem. Jeśli jest za lekko to możesz wprowadzić jakaś formę progresji dla tego planka żeby było trudniej.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 296 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4803
Czy francuz jednorącz stojąc i francuz sztangą łamaną siedząc- ławka 45* mogę stosować jako dwa różne ćwiczenia? Jedno w planie A, drugie w B. Czy robiąc francuza siedząc mogę "odgiąć" stawy barkowe, aby rozciągnąć tego trica?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Tak możesz choć to bardzo zbliżone ćwiczenia. Jak byś miał możliwość wykonać w jednym dniu treningowym jakieś bardziej złożone ćwiczenie jak wyciskanie wąskie czy pompki na poręczach. Francuzy jak najbardziej dobre ćwiczenia, ale triceps musi mieć też bodziec siłowy i do tego się nadają najlepiej wyżej wymienione ćwiczenia.

Dlatego jak masz dwa zestawy treningowe to warto by było dać w jednym dniu treningowym coś złożonego ciężkiego, a w drugim dniu treningowym możesz dać jakiegoś francuza i będzie ok.
...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 43 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 95
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Woda?

Następny temat

FBW - domowa seria

electro
Polecane artykuły