SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Długa redukcja - co dalej?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2507
Witam.
Chciałem podziękować wszystkim na forum którzy pomagali mi w dobraniu diety itd. Kilka lat temu ważyłem 120 kg przy wzroście 176 cm, czyli o wiele za dużo.
Dzisiaj chodzę na siłownię i biegam 3 razy w tygodniu i moja waga spadła do 88 kg. Mam pytanie przy wzroście 176 cm jaka byłaby docelowa waga, do której powinienem dążyć ?
Pozdrawiam













Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 07:46:03

Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 07:48:27

Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 07:53:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 99 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15787
Zależy czego ty sam oczekujesz. Po takiej redukcji na twoim miejscu wszedłbym na jakiś czas na bilans zerowy. Organizm odpocznie, metabolizm przyspieszy. I wtedy jeśli chcesz mieć dociętą sylwetkę, spokojnie redukuj dalej, bez pośpiechu.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2507
Planuje schudnąć tyle co trzeba i zgubić bandzioch oraz jak najwięcej tłuszczu z okolicy klatki a potem iść w masę mięśniową.
Odnośnie bilansu zerowego to myślałem o tym ale dopiero po osiągnięciu celowej wagi np 78 kg.
Czy wejścia na bilans zerowy przy obecnej wadze czemuś miałoby służyć ? Np. Żeby organizm się trochę oswoił z wagą oraz aby uniknąć zatrzymania spadku wagi przy spadku kolejnych kg ?
Pozdrawiam




Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 08:02:54

Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 08:04:56

Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 08:06:15
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 99 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15787
Nie wiem ile trwała twoja redukcja. Organizm nie jest przyzwyczajony do bycia na redukcji przez długi czas i twój metabolizm zwalnia, dlatego warto wejść na bilans zerowy na jakiś czas i wtedy ruszyć dalej.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie określaj progresu przez pryzmat cyferek na wadze ( to jest mało istotne ).
Liczą się obwody, ogólna kompozycja sylwetki (proporcja masy mięśniowej do tłuszczowej ).

Generalnie u Ciebie należy dalej redukować, ale należy zrobić tzw. break diet aby odżywić hormony.
Jaki okres czasu jesteś już na redukcji?

Wypełnij pełną ankietę działu.
Samo w sobie bieganie nie poprawi estetyki sylwetki.
1
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Zapewne dość długo. Redukcja ze 120kg do 88kg nie mogła trwać 2 miesiące. W takiej sytuacji bez wątpienia należy wyjść z ujemnego bilansu kcal, na jakiś czas.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2507
Witam. 120 kg ważyłem jakieś dwa lata temu. Przez pewien czas robiłem cały zestaw (dieta + ćwiczenia) potem miałem przerwę jakieś pół roku . Później ponownie wróciłem do redukcji. W lutym tego roku ważyłem ok 100 kg. Najwięcej schudłem od lutego, wtedy zacząłem już chodzić systematycznie 3 razy siłownia oraz bieganie na przemian + dieta redukcyjna bogata w białko. Kiedyś już tutaj doradzano mi odnośnie diety oraz stopniowym odejmowaniu kalorii, także raczej jest ok w tym temacie.
Wyjść z ujemnego bilansu kalorycznego na jakiś czas ? Tzn na ile ?



Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 18:01:39

Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 18:02:20
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Wejdź na bilans kaloryczny bliski zera lub nawet lekko dodatni na minimum miesiąc.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2507
Jeśli wejdę na bilans zero to czy nie przerywać biegania oraz siłowni ?



Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 19:55:13

Zmieniony przez - mzuraw w dniu 2017-07-11 19:55:54
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3362 Napisanych postów 8469 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 407869
Aktywnośc jest niezbędna. Kształtowanie sylwetki wymaga treningu siłowego. Bieganie, czyli aero możesz ograniczyć.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 80kg

Następny temat

Makroskładniki w diecie - carb cycling

electro
Polecane artykuły