mam 30 lat, 87 kg, 187 cm. Od 3 miesięcy trenuję na siłowni, zacząłem od treningu obwodowego na maszynach i hantlami, z czasem zacząłem zastępować ćwiczenia izolowane wielostawowymi aż wreszcie doszedłem do typowego treningu FBW szukając optymalnego zestawu ćwiczeń. Zależy mi na spaleniu tłuszczu z brzucha i bioder oraz budowie siły i rozwoju/zachowaniu masy mięśniowej w czasie redukcji. Od sierpnia chcę ruszyć z budową masy. Póki co chcę nabrać siły, wyrobić sobie technikę ćwiczeń i z czasem włączyć do treningu także podciąganie (jeszcze jestem na to za słaby).
Prośba o ocenę poniższego planu.
Trening co drugi dzień po kolei poniższymi zestawami:
A:
Nogi: Przysiady ze sztangą na barkach - rampa 5-6 x 8
Plecy: Odwrotne wiosłowanie - 4 x max
Klatka: Wyciskanie hantli na skosie dodatnim - 4 x 8
Barki: Wyciskanie żołnierskie - rampa 4-5 x 10
Triceps + biceps w superseriach: Wyciskanie francuskie sztangielki za głową siedząc - 3 x 10 + Uginanie przedramion z hantlami z rotacją nadgarstka siedząc 3 x 12
B:
Nogi: Wykroki w miejscu z hantlami - 4 x 10
Plecy: Martwy ciąg nachwytem - rampa 5-6 x 8
Klatka: Wyciskanie sztangi leżąc - 4 x 8
Barki: Wyciskanie hantli nad głową siedząc - 4 x 10
Triceps + biceps w superseriach: Uginanie przedramion ze sztangą łamaną leżąc 3 x 10 + Uginanie przedramion ze sztangą łamaną stojąc 3 x 14
C:
Nogi: Zginanie nóg na maszynie na dwugłowe leżąc - 4 x 15
Plecy: Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia - rampa 4-5 x 8
Klatka: Pompki na poręczach - 4 x max
Barki: Unoszenie hantli bokiem z rotacją nad barkami - 3 x 10
Triceps + biceps w superseriach: Zginanie przedramion na wyciągu górnym - 3 x 10 + Zginanie przedramion na wyciągu dolnym - 3 x 14
Co sądzicie o takim planie ? Czy dokładać ćwiczenia na brzuch, kaptury lub łydki ?
Krzysztof Piekarz
jak dołożysz do tego jakieś współczynniki aktywności to wyjdzie Ci pewnie, że na utrzymanie masy na niezmienionym poziomie potrzebujesz pewnie około 3300kcal więc siądź do tego na spokojnie, policz zapotrzebowanie i wproadź deficyt i tego się trzymaj.