Na początku coś o sobie. Mam 17 lat ważę 68 kg i mam 179 cm wzrostu. Moim cele jest oczywiście masa. Jestem ektomorfikiem (zawsze byłem szczupły) ćwiczę już tak od pół roku niestety z przerwami i w warunkach domowych. Nie stosowałem jednak niestety diety, staram się po prostu jeść jak najwięcej. Teraz chciałbym się porządnie przyłożyć do nabierania masy dlatego proszę was o pomoc.
Obliczyłem że moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 3160 kcal i dodałem do tego 240 kcal by „rosnąć”
czyli moje zapotrzebowanie wynosi 3400 kcal. A jeśli chodzi o macrosy kierowałem się 1 gram B na kg masy ciała, 1 gram T na kg masy ciała i reszta W. Czyli wyszło mi B 136g, T 68g, W 561g. Nie jestem jednak pewny czy wszystko dobrze obliczyłem i czy nie jest to za dużo lub za mało dlatego chciałbym zobaczyć waszą opinie. Chętnie też prosił bym ewentualnie o porady
Dorzucę swoje aktualne zdjęcie z efektami mojej pracy.
Podczas wyliczania zapotrzebowania kierowałem się artykułami napisanymi na tym forum.
Z góry chcę przerosić jeżeli napisałem nie tu gdzie trzeba ten artykuł i proszę o zrozumienie ponieważ pierwszy raz udzielam się tutaj na forum

Obliczyłem że moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 3160 kcal i dodałem do tego 240 kcal by „rosnąć”
czyli moje zapotrzebowanie wynosi 3400 kcal. A jeśli chodzi o macrosy kierowałem się 1 gram B na kg masy ciała, 1 gram T na kg masy ciała i reszta W. Czyli wyszło mi B 136g, T 68g, W 561g. Nie jestem jednak pewny czy wszystko dobrze obliczyłem i czy nie jest to za dużo lub za mało dlatego chciałbym zobaczyć waszą opinie. Chętnie też prosił bym ewentualnie o porady
Dorzucę swoje aktualne zdjęcie z efektami mojej pracy.
Podczas wyliczania zapotrzebowania kierowałem się artykułami napisanymi na tym forum.
Z góry chcę przerosić jeżeli napisałem nie tu gdzie trzeba ten artykuł i proszę o zrozumienie ponieważ pierwszy raz udzielam się tutaj na forum

Krzysztof Piekarz
