SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Siłownia 5 razy w tygodniu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17885

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

20

Waga

78

Wzrost

184

Cel treningowy

Ogólne rozbudowanie mięśni, powiększenie ich

Staż treningowy na siłowni

1,5 roku

Uprawiane inne sporty

Aktualnie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt siłownia

Dieta

dieta wysokokaloryczna ( +500 kalorii do zapotrzebowania dziennego)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

bcaa

Ostatnio przerabiany plan

Jak w opisie

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 45kg, wyciskanie na ławce leżąc 80kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 377
"Witam,

chciałbym się dowiedzieć co myślicie o moim aktualnym planie treningowym.
Do tej pory przez około 2lat (z paroma przerwami, niestety trochę brak systematyki) chodziłem 3 razy w tygodniu na siłownię i około 3 razy w tygodniu na treningi sportów walki. Teraz doszły mi jeszcze studia i z braku funduszy postanowiłem zostać na samej siłowni, a że przyzwyczajony jestem do codziennego wysiłku zrobiłem sobie plan treningów z ćwiczeniami 5 razy w tygodniu. Co sądzicie o takim planie?

Poniedziałek: klatka, triceps, brzuch
Wtorek: plecy, barki, biceps
Środa: Nogi
Czwartek: klatka, triceps, brzuch
Piątek: plecy, barki, biceps
Sobota i Niedziela: odpoczynek

Ćwiczę tym planem ok. 1,5 miesiąca. Odczuwalna regeneracja jest w porządku (dodatkowo łykam bcaa), każda partia ma pare dni odpoczynku.
Chciałbym się dowiedzieć czy plan ogólnie jest sensowny, co można takim planem osiągnąć :) Z góry dziękuję za pomocne informacje "


ps. dowiaduje się że plan treningowy jest beznadziejny, jednak nie rozumiem dokładnie dlaczego - bardzo bym prosił kogoś kto się na tym zna o wytłumaczenie niewyedukowanemu człowiekowi :)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 377
A co Wy na to, żeby zacząć ten plan od IV etapu ? Toż ja się tam zanudzę w inny sposob a taki zielony nie jestem zeby zaczynac od 1 :)
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 84553
5 x tygodniowo to zdecydowanie za dużo , brak ci podstawowej sily żeby sie dalej prawidlowo rozwijać i trenować splitami ,wyciskasz więcej niż siadasz?-świadczy to o nieodpowiednim podejśći do treningu
musisz zacząć od podstaw poczytaj troche ci sie rozjaśni https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html 
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 377
Jeśli chodzi o efekty, ćwiczę tym planem około 2 miesięcy generalnie widzę spore różnice, jeśli chodzi o regeneracje i wydolność to tak jak pisałem czuję się bardzo dobrze, nawet przy 5 treningach w tygodniu.
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 377
Co do przysiadu, musiałem może podać złe dane, nie wyciskałem jeszcze przysiadu na maxa, serie w ćwiczeniu robię przy 30kg (12/10/8), więc jedno powtórzenie wyciągnę pewnie więcej. Jednak myślę, że nie więcej niż na klatkę.
1
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 84553
zacznij od fbw 3x tydodniowo ,a splity 5 x tygodniowo zostaw dla zaawansowanych
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 377
Bardzo możliwe, że chodź ze zniesmaczoną miną (fajnie się ćwiczy) to faktycznie przejdę na FBW, ale w dalszym ciągu chciałbym uzyskać bardziej szczegółowe porady, dlaczego nie powinienem ćwiczyć według aktualnego planu, jeśli osoba zaawansowana mogłaby tak ćwiczyć, to co aż tak stoi na przeszkodzie osobie średnio zaawansowanej. Do czego może prowadzić ten typ ćwiczeń i w jakim celu jeśli już, powinno się go stosować? Te pytania mnie nurtują.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 84553
ty jesteś początkującym ,jeszcze sie niewystarczająco rozwinełeś aby ćwiczyć bardziej rozbudowanymi planami ,po prostu nie bedziesz umial wykorzystać potencjału takiego treningu , więc narazie powinnieneś skupić sie na podstawach zanim skoczysz na głęboką wode
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1303
Wasze argumenty są z dupy wzięte ;] Skoro idą mu efekty, to po co ma zmieniać trening?
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 84553
no faktycznie efekty są prawie 2 lata treningu a przysiad 45 kilo
komar o jakich efektach ty mówisz bo nie rozumiem?
dla mnie jest to sygnał że najpierw trzeba zbudować solidne podstawy a dopiero potem bawić sie w dodatki

Zmieniony przez - strzeleccc w dniu 2013-11-11 18:36:45
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 377
Rok czasu (brak systematyczności w tym czasie też był) ćwiczyłem raczej crossfit na siłowni. Dopiero od paru miesięcy bawię się z ciężarami i siłowymi ćwiczeniami. Przesadziłem z tym stażem, jednak chcę zaznaczyć po prostu, że jeżeli chodzi o samo wykonywanie ćwiczeń itd nie jestem osobą zieloną. Co do przysiadu tak jak napisałem wyżej , maxa podniosę o wiele więcej, nie przemyślałem tego jak uzupełniałem pole. W dalszym jednak ciągu nie dostałem odpowiedzi na reszte pytań: (Do czego może prowadzić ten typ ćwiczeń i w jakim celu jeśli już, powinno się go stosować? )

Zmieniony przez - Silviii w dniu 2013-11-11 18:56:11
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 84553
napisałem ci już 3 posty wyżej
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdzenie treningu hst

Następny temat

Trening na Masówke

electro
Polecane artykuły