SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

co najpierw masa czy redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13186

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale callan proponuje te cwiczenia dla osob z problemami z kręgosłupem i nawet kobieta w ciąży, więc są bezpieczne z tego co rozumiem, ponadto mój lekarz nie widzi przeciwwskazań. Przeciwwskazaniem są pełne brzuszki czy odwrócone brzuszki itp ale nie to
...
Napisał(a)
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 189 Napisanych postów 65575 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 188925
Lordoza nie daje fałdy jaka masz ale zaokrąglony wygląd brzucha (który nota bene powinnaś trzymać a nie puszczać) , a ja sie pytam o to, albo masz zrypana gospodarkę hormonalna albo rozeszły ci się mięśnie brzucha, ale skoro nie to...
Kilka ćwiczeń po sto spięć brzucha nie jest zdrowe po ciąży gdy jest problem z diastasis, ale skoro uważasz ze wszystko ok, to nic nie mówię.

A co do ćwiczeń brzucha, hmmm mięśnie brzucha ćwiczą cały czas gdy jesteś w pozycji stojącej. Specjalne ćwiczenia na nie , tak nie są niezbędne do uzyskania płaskiego brzucha (zobacz na dzieci, szczupłe mają kratę a nie obwisły brzuch) Obwisłość uzyskują ludzie najczęściej złą dieta zagładzając sie tracą mięśnie a czym więcej aerobów tym gorzej.
A tak nawiasem mówiąc, ty zdajesz sobie sprawę również ze ćwicząc brzuch nadmiernie przyczyniasz się do problemów z krzyżem,
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
zaokraglony wyglad brzucha mam caly cas i mialam bo mam tak tluszcz taka budowe, przed przystąpieniem do cwiczen robilam skosne miesnie czytałam o rozejsciu miesni brzucha i tego jestm pewna że nie mam. Co do callan to robie ale też słucham, ona mówi rób ale nie jeśli czujesz ze to za dużo, więc robie ale mniej, cwicze ja głownie ze względu na kręgosłup i chodzi tu o jego rozluznienie i rozciagniecie odcinka lędzwiowego a nie o brzuch.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie cwicze nadmiernie brzucha, zdaje sobie sprawe ze jesli wzmocnie miesnie skosne wzmocnie brzuch to będzie na plus jeśli chodzi o mój kręgosłup. Z reszta tak jak pisałam moje cwiczenia to praktycznie znikome cwiczenia na miesnie brzucha, fakt wiekszosc to aeroby czy cardio, hula hop jest pomocne przy mojej wadzie bo nie da sie krecic zgarbionym, i jest to w pozycji stojącej więc nie wykrzywia się kręgosłupa, wiem jakie macie zdanie o stepperku, czytałam, ale zdanie może mieć każdy, z tego co zrozumialam jesteście przeciw aerobom, a raczej robicie cwiczenia silowe. Ale na ten temat nic nie wiem dlatego sie pytam, co i jak
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
a i co do fałdy jaką mam, to sory, ale po 3 mc po cc po maksymalnym rozciągnięciu sie skóry przy macicy która jeszcze nie powróciła na swoje miejsce to chore wymagać płaski brzuch. Macica potrzebuje czasu na skurczenie zwlaszcza że nie karmilam piersia
...
Napisał(a)
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 189 Napisanych postów 65575 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie jesteśmy przeciwne aerobom jako takim , jesteśmy przeciwne nadawaniu im większego znaczenia niz mają. Są wśród nas laski co prowadzą aeroby zawodowo po kilka godzin dziennie i wierz mi nie chudną z tego powodu. Mało tego doświadczenie forumowe pokazuje ze im nawet bardzo cięzko schudnąc.

Mnie nie martwi ze nie masz płaskiego brzucha mnie martwi fałda, to co innego niz obkurczanie sie macicy.

Skośne mięśnie.. Kregosłup trzyma cały gorset mięśniowy nie tylko skośne, mięśnie głębokie tak na prawdę są najważniejsze bez nich kręgosłup łamie sie pod naporem 7kg.. Do tego potrzebne sa tez silne prostowniki pleców i silne mięśnie pośladkowe

O wpływie hula hop na kręgosłup tez źle myślimy

Czy masz czas na treningi i ile, i czy chodzisz na siłownie czy tylko w domu ćwiczysz?
Czy robiłas ćwiczenia popołogowe?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozumiem, mam zdjęcie brzucha przed ciaza to ocenisz czy zmiana po ciazy, moim zdaniem nie.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
cwicze tylko w domu.. nie mam czasu na silownie, z reszta jak bym miala to pewnie poszlabym na fitness, na silowni nie wiedzialabym co i jak, mam czas wieczorami 2godzinki dla siebie, robilam cwiczenia podlogowe, probowalam różnych zestawów ale moim zdaniem przy wiekszosci jak dla mnie dla laika są zle zrobione rozgrzewki rozciaganie, nie są poruszane wszystkie partie, a wiekszosc zestwów niestety pomijany jest fakt prawidlowego wykonywania a naciskane jest na szybkie i liczebne wykonanie.
...
Napisał(a)
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 189 Napisanych postów 65575 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 188925
Super, tak sobie pomyślałam ze by sie przydało i zdjęcie całej sylwetki by sie tez przydało
No to trzeba pompracować nad technika ale do tego filmiki by sie tez przydały tego jak wykonujesz ćwiczenia podstawowe.
a Jak sama wiesz 3 miesiąc to jeszcze dośc wcześnie, sama przeszłam dwie ciąże wiem jak człowiek po tym wygląda i jak sie czuje, a brzuch to porażka.. Ale czas mija, wszystko daje sie zrobić.
Ale przestań tego steprerka proszę cię, nawet dla zdrowej osoby to morderca kolan a co dopiero dla ciebie gdy jeszcze hormony ciążowe rozluźniły stawy i wiązadła. To samo z twoim kręgosłupem jesteś jeszcze za miękka na bycie odporna na gwałtowne ruchy takie jak hula hop
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodam zdjecia napisz mi prosze da sie wypracowac te cialo by bylo ladne i umiesnione. Brzuch przed też dodaje













Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

FBW (?) na masę na maszynach, dyskopatia

Następny temat

Dziwna stagnacja klatki. Proszę o pomoc.

electro
Polecane artykuły