SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Początki z dietą i małe pytania.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 862

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 223 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24066
Witam, po przeczytaniu tego arta https://www.sfd.pl/Jak_łatwo_kontrolować_dietę_i_dobierać_odżywki_-t939268.html chciałbym was zapytać, czy 2g białka na kg masy ciała wystarcza jeżeli mam zamiar przybierać na masie? Oraz jak mniej więcej oczywiście orientacyjnie ma wyglądać stosunek białka/węgli/tłuszczy w całej dietce, na razie staram się utrzymywać 2g białka na kg masy ciała, a resztę powoli podporządkowywać pod to wszystko i obserwować jak mi idzie.

Sprawdziłem sobie swoje zapotrzebowanie tym kalkulatorem https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html 69kg/173cm/19lat 3 razy w tyg. na siłownię, wyszło mi 2.7k kalori żeby utrzymać wagę, dodałem do tego +- 300, staram się codziennie jeść około 3k, czy to dobrze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak 3000 kcal na początek, zmierz i obserwuj obwody, ciało w lustrze. 2 g białka wystarczy, przyjąć możesz 1-1,5 g tłuszczu na kgmc a resztę węglowodany. Wrzuć przykładowy jadłospis.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 223 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24066
przykładowego jadłospisu nie mam, staram się "jeść to co jest w lodówce" ale zachowując właśnie te proporcje 5-6 posiłków i rozkładu b/w/t, i jak na razie mi to wychodzi, ale właśnie chciałem się upewnić czy to właśnie mają być takie ilości itp. Oraz czy zapotrzebowanie jest dobre a nie wymyślone z kosmosu, macie może jeszcze jakieś rady jak sobie to bardziej ogarniać/układać?
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Policz sobie jeszcze tym wzorem dla porównania:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Co i w jakim sensie ogarniać/układać?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 223 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24066
No jak przeliczę z tym co podałeś to mniej więcej się pokrywa, chodzi mi o układanie posiłków, kiedy więcej białka, kiedy węgli, kiedy tłuszczu itd.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 223 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24066
I jaki powinien być stosunek procentowy mniej więcej b/w/t?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc w dobraniu diety redukcyjnej

Następny temat

Ubrania neoprenowe

Shoty
Polecane artykuły