Witam, po przeczytaniu tego arta https://www.sfd.pl/Jak_łatwo_kontrolować_dietę_i_dobierać_odżywki_-t939268.html chciałbym was zapytać, czy 2g białka na kg masy ciała wystarcza jeżeli mam zamiar przybierać na masie? Oraz jak mniej więcej oczywiście orientacyjnie ma wyglądać stosunek białka/węgli/tłuszczy w całej dietce, na razie staram się utrzymywać 2g białka na kg masy ciała, a resztę powoli podporządkowywać pod to wszystko i obserwować jak mi idzie.
Sprawdziłem sobie swoje zapotrzebowanie tym kalkulatorem https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html 69kg/173cm/19lat 3 razy w tyg. na siłownię, wyszło mi 2.7k kalori żeby utrzymać wagę, dodałem do tego +- 300, staram się codziennie jeść około 3k, czy to dobrze?
Sprawdziłem sobie swoje zapotrzebowanie tym kalkulatorem https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html 69kg/173cm/19lat 3 razy w tyg. na siłownię, wyszło mi 2.7k kalori żeby utrzymać wagę, dodałem do tego +- 300, staram się codziennie jeść około 3k, czy to dobrze?
Krzysztof Piekarz