Witam
Mam 22 lata, wzrost: 167 cm, waga: 75 kg. Od dziecka byłam grubaskiem, około 14 roku życia zaczęłam się odchudzać, oczywiście niezdrowo (głodówka), schudłam do 55 kg. Potem pojawiły się kompulsje, depresja, efekt: waga 120 kg. Około 18 roku życia zaczęłam ponownie się odchudzać, znów niezdrowo. Generalnie od 2 lat moje życie to kompulsje-głodówki-trochę zdrowego odżywiania-głodówki. Metabolizm oczywiście rozwalony. Jestem na etapie takim, że jedząc około 700 kcal dziennie i ćwicząc nie chudnę ale i nie tyję. Jednak moja waga jest za wysoka więc postanowiłam podjąć kolejną walkę, tym razem mam zamiar zdrowo się odchudzić i trwale. Próbowałam stosować zasady zdrowego odzywiania jednak waga zaczęła się podnosić. W związku z tym prosiłabym o jakieś wskazówki jak przejść na zdrowe odchudzanie, naprawić metabolizm, a jednocześnie redukować wagę. Czy jest w ogóle taka możliwość ? Czy najpierw naprawa a dopiero potem redukcja ? Zaznacze iż jestem osobą zawziętą, mam chęci tylko niestety nie potrafię dostosować diety oraz treningów. Obecnie co drugi dzień trening interwałowy 20 minut na rowerze stacjonarnym, w pozostałe dni skakanka 60 minut. Nie wiem jakie zachowywac proporcje białka, tłuszczy i węglowodanów. Ci jeść przed a co po treningu. czy jeść na noc. Trening mam o 18, a spac chodze około 24-1. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki. I wiem, będziecie mnie jechać, no ale co było to było, najważniejsze, że w końcu zmądrzałam, może trochę za późno ale jednak. Pozdrawiam.
Mam 22 lata, wzrost: 167 cm, waga: 75 kg. Od dziecka byłam grubaskiem, około 14 roku życia zaczęłam się odchudzać, oczywiście niezdrowo (głodówka), schudłam do 55 kg. Potem pojawiły się kompulsje, depresja, efekt: waga 120 kg. Około 18 roku życia zaczęłam ponownie się odchudzać, znów niezdrowo. Generalnie od 2 lat moje życie to kompulsje-głodówki-trochę zdrowego odżywiania-głodówki. Metabolizm oczywiście rozwalony. Jestem na etapie takim, że jedząc około 700 kcal dziennie i ćwicząc nie chudnę ale i nie tyję. Jednak moja waga jest za wysoka więc postanowiłam podjąć kolejną walkę, tym razem mam zamiar zdrowo się odchudzić i trwale. Próbowałam stosować zasady zdrowego odzywiania jednak waga zaczęła się podnosić. W związku z tym prosiłabym o jakieś wskazówki jak przejść na zdrowe odchudzanie, naprawić metabolizm, a jednocześnie redukować wagę. Czy jest w ogóle taka możliwość ? Czy najpierw naprawa a dopiero potem redukcja ? Zaznacze iż jestem osobą zawziętą, mam chęci tylko niestety nie potrafię dostosować diety oraz treningów. Obecnie co drugi dzień trening interwałowy 20 minut na rowerze stacjonarnym, w pozostałe dni skakanka 60 minut. Nie wiem jakie zachowywac proporcje białka, tłuszczy i węglowodanów. Ci jeść przed a co po treningu. czy jeść na noc. Trening mam o 18, a spac chodze około 24-1. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki. I wiem, będziecie mnie jechać, no ale co było to było, najważniejsze, że w końcu zmądrzałam, może trochę za późno ale jednak. Pozdrawiam.
Krzysztof Piekarz
