Witam, mam 17 lat, ważę 60-63kg przy 1.78m. Czyli nadwagi nie ma, raczej niedowaga
, ale co tam. Pół roku temu chodziłem przez 2-3 miechy do fizjoterapeuty, ale to kolidowało mi z treningami i wybrałem treningi
chodzę aktualnie od stycznia na boks.
Z tego co mam zapisane na instruktarzu ćwiczeń, że mam skoliozę ScThLsin czyli Jednołukowa piersiowo – lędźwiowa w lewą stronę.
Fizjoterapeuta jak jeszcze chodziłem nie zabronił mi trenowania sportów walki, ani siłowni z tym, że mówił, abym z siłownią poczekał do 21 roku życia, więc pomyślałem, a co mi tam poleciałem na trening(boks), a od fizjoterapeuty uciekłem.
Teraz kilka pytań:
-Czy według was powinienem trenować na siłowni czy naprawdę sobie odpuścić?
-Mam ten instruktarz ćwiczeń, co mam robić i jak, czy stosując go po treningu przeplecione z rozciąganiem, bo mam też przykurcze barków, bioder będzie dobrze je stosować czy raczej nie?
-Czy skolioza może się pogłębić, bo nei wiem co zrobić? Teraz mi dopiero przyszło na rozkminy po tym pół roku, że jednak mam skoliozę, a tu trenuje boks i jeszcze chciałbym siłkę wrzucić i w ogóle.
Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2013-04-16 23:02:14
, ale co tam. Pół roku temu chodziłem przez 2-3 miechy do fizjoterapeuty, ale to kolidowało mi z treningami i wybrałem treningi
chodzę aktualnie od stycznia na boks.
Z tego co mam zapisane na instruktarzu ćwiczeń, że mam skoliozę ScThLsin czyli Jednołukowa piersiowo – lędźwiowa w lewą stronę.
Fizjoterapeuta jak jeszcze chodziłem nie zabronił mi trenowania sportów walki, ani siłowni z tym, że mówił, abym z siłownią poczekał do 21 roku życia, więc pomyślałem, a co mi tam poleciałem na trening(boks), a od fizjoterapeuty uciekłem.
Teraz kilka pytań:
-Czy według was powinienem trenować na siłowni czy naprawdę sobie odpuścić?
-Mam ten instruktarz ćwiczeń, co mam robić i jak, czy stosując go po treningu przeplecione z rozciąganiem, bo mam też przykurcze barków, bioder będzie dobrze je stosować czy raczej nie?
-Czy skolioza może się pogłębić, bo nei wiem co zrobić? Teraz mi dopiero przyszło na rozkminy po tym pół roku, że jednak mam skoliozę, a tu trenuje boks i jeszcze chciałbym siłkę wrzucić i w ogóle.
Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2013-04-16 23:02:14
Krzysztof Piekarz
