Panowie, węglowodany jak węglowodany, ale jakie?
Nie sztuka zrobić tak tanie carbo, a w środku nawalić od cholery jedno i dwucukrów, które w swojej diecie unikamy i jedynie po treningu przyjmujemy. Nie wiem co tam za węglowodany są, ale jeśli nie ma węgli złożonych w dużej mierze (chociaż wyższych oligosacharydów) to lipa, a gainer z tego robić to samobójstwo.
Na razie biorę Carbonoxa Olimpu, który ma niską cenę tak samo, ale mam wypisane przynajmniej:
Węglowodany 47,5 g
w tym cukry 12,5 g
A po składzie na opakowaniu można dojść do wniosku że mamy zarówno cukry proste, i inne, które są wchłaniane z różną intensywnością i na różny okres czasu dają nam energię co jest dobre, do tego mamy witaminki.
https://sklep.sfd.pl/Olimp_CARBONOX-opis26327.html
Jednak tutaj w produkcie SFD mamy bardzo kuszącą Leucynę. Przez co produkt ten bym wziął bo minerały i witaminki w większych dawkach biorę z tabsów. Muszę jednak wiedzieć dokładnie jakie tam węglowodany i z czego są.
Ogólnie chyba glukoza i maltodekstryny w proporcjach jak zwykle są, jednak wielka szkoda że nie ma izomaltulozy też w składzie, która ma naprawdę przedłużone wchłanianie i byłaby bardzo mile widziana.
Zmieniony przez - shusty w dniu 2013-04-25 16:19:06