Szacuny
0
Napisanych postów
69
Wiek
43 lat
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
874
Właśnie wróciłem z treningu i przebiegłem 10km zagryzając ochraniacz, nie było najprzyjemniej, ciężko się oddycha, raz się mało nie zadławiłem śliną. Czas zrobiłem 48mni 37sek. Ciekawi mnie czy przez cięższe oddychanie można poprawić swoją wydolność?
Zmieniony przez - Rouciak w dniu 2012-01-28 20:15:21
Szacuny
0
Napisanych postów
69
Wiek
43 lat
Na forum
14 lat
Przeczytanych tematów
874
Dzięki bocian, robię interwały, ćwiczenia kondycyjne, explosive, tak tylko zapytałem czy to coś daje. Nie chodzi mi o szybsze oddychanie bo tego nie robię, tylko oddycham wolniej przy głębszych wdechach i wydechach. nie 1,1,1,1,1 tylko 12,21,12,21,12, powiedzmy że ograniczam ilość tlenu na sek
Szacuny
0
Napisanych postów
26
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
681
Dobrze ograniczaj ilość tlenu ale lepiej zrobić cięższy trening interwałowy ewentualnie zapisz się na basen (wszystko aby zwiększyć pojemność płuc) niż biegać ustalonym schematem.
Ja bym proponował interwałki i sprinty pod górkę jak dla mnie najlepsze na kondyche
A poza tym proponuje zapisać się na basen. Tam dokładnie wypracujesz technike oddychania ;)
A co do Twoich wątpliwości to ciężkie interwały oraz pływanie (najlepiej w łapkach) dają duże efekty!
Zmieniony przez - 1bocian w dniu 2012-01-28 22:11:47
Zmieniony przez - 1bocian w dniu 2012-01-28 22:25:28
Zmieniony przez - 1bocian w dniu 2012-01-28 22:30:07