SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Staw skokowy zdjęcia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4242

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Wuchta34 z działu Galeria Zdjęć.
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 151
Mój staw skokowy 3 dzień po skręceniu, noga prawa.
Moje pytanie, co z tych zdjęć wynika, tzn którego stopnia jest to skręcenie czy coś? Lekarz powiezdial tylko, skręcenie bez pęknięć i złamań i mam gipsik na 10 dni, ale nie wiem którego stopnia itd a interesuje mnie to. Prosze jesli ktos sie zna, niech powie wszystko co jest dokładnie grane.

http://img688.imageshack.us/g/ss1jz.jpg/ 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 760 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24102
Nie ten dział
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 151
Przepraszam bardzo, ale jaki? Jestem tu nowy
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 79357
dział zdrowie np.

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2963
Zerknij na ten link i powiedz czy widzisz podobieństwo do Twojego zdjęcia (kliknij na 44-A3):
http://www2.aofoundation.org/wps/portal/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3hng7BARydDRwML1yBXAyMvYz8zEwNPQwN3A30_j_zcVP1I_ShzhCp_bxNnAyMnT39PF2dTYwNnM_3InNT0xORK_YJsN0cAB0YCEQ!!/dl2/d1/L2dJQSEvUUt3QS9ZQnB3LzZfQzBWUUFCMUEwOEVSRTAySjNONjQwSTEwRzA!/?segment=Malleoli&bone=Tibia&showPage=diagnosis

Ja nie jestem lekarzem ale wydaje mi się, że strzałka pod więzozrostem piszczelowo-strzałkowym jest złamana (bez przemieszczenia). Do kości piszczelowej też miałbym wątpliwości.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 21170
Mam niewiele większe niż zerowe doświadczenie, ale na strzałce oraz w dolnej części piszczela są wyraźne rysy. Porównaj ze zdrowym stawem: http://www.gla.ac.uk/ibls/US/fab/tutorial/anatomy/anklet.html
Lekarz widział te zdjęcie?
Prowokacja jakaś?

Zmieniony przez - kradam w dniu 2011-05-25 08:11:19
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 151
Tak, bylem w szpitalu, mialem robione zdjecia i lekarz (chirurg-ortopeda, czy jakis tam) je ogladal i mowil, ze nie ma zadnych pekniec i zlaman, tylko skrecenie...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 151
Zdarzenie mialo miejsce w piatek 20 maja, 21 maja nastawione u kręgarza (solidnie chrupło), w poniedzialek 23 maja poszedlem do szpitala, bo usztywnienie i tak o na zdjecie, lekarz powiedzial "zlaman i pekniec nie ma, tylko skrecenie, za 10 dni do kontroli", dodam ze stanalbym na tej nodze przed zalozeniem gipsu ale ból lekki był, gorzej jak wykreciłem na bok. 3 czerwca ide na sciagniecie gipsu i zaczynam powolną rehabilitacje w domu sam, bede trenowal noge. Mam nadzieje, ze sie mylicie z tymi rysami ITD
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 90 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 380
haha, żartujesz sobie, jaki lekarz mógł powiedzieć, ze tu nie ma złamania? Widoczne jest jak byk złamanie awulsyjne końca dalszego strzałki i złamanie piszczeli w okolicach stawu piszczelowo- strzałkowego dalszego, prawdopodobnie z naruszeniem aparatu więzadłowego stawu skokowego górnego, myślę, że nawet ludzie nie związani z ortopedią by bez problemu to zauważyli

** po dokładniejszym obejrzeniu, to piszczel jest pęknięta nie złamana ;)

Zmieniony przez - Wodzil w dniu 2011-05-25 17:29:31
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 151
Jesli naprawde są pekniete, bo macie racje chyba to jak moge sobie pomóc? Tzn chodzi mi o to, co moge jeść albo łykac aby maxymalnie przyspieszyć gojenie, tzn zrastanie, wapń w tabletkach?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 90 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 380
na serio lekarz Ci powiedział, że tylko jest zwichnięty ;o? myślałem, że to jakaś prowokacja była :D jeżeli tak to weź sobie zdjęcia z rtg, przejdź się do POZ po skierowanie do ortopedy, pokaż mu je, powiedz jaką "diagnozę" usłyszałeś, i będziesz miał wszystko na tacy. ale do tej pory nie mogę wyjść z podziwu jak tego mógł nie zauważyć chirurg-ortpeda ;D
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pęcherzyk!

Następny temat

Staw skokowy zdjecie

electro
Polecane artykuły