SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

posiłki przed i po basenie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51
Witam, mam 20 lat i od około 2 miesięcy chodzę na basen, średnio 3 razy (po ok.50 min) w tygodniu. Od przyszłego tygodnia uczęszczać będę także raz dziennie na siłownię (1,5 h). Moje pytanie brzmi, co powinnam jeść przed i po basenie (a także siłowni) oraz w jakich odstępach czasowych? Dodam, że pływam TYLKO kraulem, ok. 1,25 km za jednym razem. Nie chcę nadmiernie rozrosnąć się w barach, raczej mam nadzieję na zlikwidowanie tłuszczyku i umięśnienie brzucha i ud (widzę już poprawę głównie na brzuchu i bicepsy).
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź bo w internecie krąży bardzo dużo różnych informacji, a chciałabym dowiedzieć się w końcu coś konkretnie, odpowiednio do mojego treningu,a skróty myślowe czy „slangi” ludzi, którzy wiedzą co i jak mało mi mówią :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
pływaniem nic nie wyrzeźbisz, a jak już ma ono mieć jakikolwiek wpływ na sylwetkę, to musisz pływać tak, że Ci gały z orbit wychodzą, trening odpowiednio długi i intensywny, wszystkie style wskazane, a także pływanie z deską oddzielnie nogi i ręce
po drugie rozrost grozi co najwyżej wyczynowcom, nad tym się nie ma nawet co zastanawiać
jak zostało powiedziane, dieta to podstawa. Można trenować pływanie wiele lat na poziomie zaawansowanym i mieć grubą dupę od obżarstwa i syfiastego jedzenia (ja)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Nie jesteś wyczynowym sportowcem, jedz po prostu normalny, zbilansowany posiłek

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51
A rzeczy w stylu jakiś twaróg czy coś do iluś tam po pływaniu? I ogólnie wiele informacji krąży po internecie, ale niestety nic tak naprawdę konkretnego w tym przypadku, chciałabym aby ktoś doradził mi indywidualnie. Chciałabym wyrzeźbić sylwetkę, a jednak to różnica między tym, że nic nie ćwiczyłam, a teraz trochę poświęcam czasu i myślę, że może jednak ktoś mi doradzi ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
O diecie i o treningu poczytaj, i pogadamy https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html#post1 

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51
Dziękuję, znalazłam wiele ciekawych informacji, jeszcze będę czytać, ale czy jest szansa na radę odnośnie żywienia- co jeść żeby lepiej spalał się tłuszcz i kształtowały mięśnie po wysiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
keepcalm
co jeść żeby lepiej spalał się tłuszcz i kształtowały mięśnie po wysiłku?


Białko, tłuszcz i węglowodany w postaci niskoprzetworzonej i różnorodnej żywności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1317 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36488
Po pierwsze jeżeli nie chcesz sie nadmiernie rozrosnac w barach to kraul nie powinien być stylem preferowanych przez Ciebie ( w kraulu praca tzw core muscles jest znikoma za to przewaga jest mięśni naramiennych, mięśni grzbietu oraz w nieco mniejszym stopniu tricepsa) najlepszy do równomiernego kształtowania mięśni jest styl grzbietowy ( szczególnie oburacz ) oraz klasyczny. Ważniejszy także,czy nie masz skrzywienie kręgosłupa a jeśli tak to w jakim odcinku bo to rownież wpływa na to jakim stylem przede wszystkim powinnaś pływać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
jak często chodzić na basen, żeby należycie dbać o formę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1872 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19374
malgorzatap myślę, że z tym kraulem i rozrostem w barach trochę przesadziłaś

silly - nie ograniczaj się tylko do basenu. I to też zależy co masz na myśli mówiąc "dbać o formę

Kontuzja kontuzją kontuzję pogania...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
CO to znaczy "należycie dbać o formę"?

Forma, to jest również to, co jesz, oraz co na tym basenie robsiz (czy też na innym treningu).

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1317 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36488
Flourish - nie sadze,ze przesadzilam - nie chodzi mi o rzeczywisty rozrost (moze nie wyrazilam sie precyzyjnie) tylko zaburzenie proporcji ciala - jesli ktos nie chce przyrosnac w ramionach a jednoczesnie jedynym stylem jaki tlucze jest kraul to nie tedy droga
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co wybrać ABS2 czy zwykłe ćwiczenie?

Następny temat

Czy słuchacie muzykii w trakcie treningu?

WHEY premium