SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ciąża, a stres przed wyższym ciśnieniem na porodówce

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1063 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18088
Hej wszystkim,
Dawno mnie tu nie było. Moje życie dość się pozmieniało. Jestem w ostatnich tyg. ciąży. I nie wiem jak poradzić sobie z obawą ,że na izbie przyjęć w szpitalu skoczy mi ciśnienie?
Mam obawy, że jak zobaczą ciut podniesione ciśnienie to od razu będą mnie straszyć tabletkami. Ja po tabletkach miałam jeszcze gorzej. I boje się,że wpadne w spirale nakręcania ,że teraz mam wysokie i z automatu będzie jeszcze wyższe.
Wiem, że wszystko jest w głowie. Rozmawiałam też z doula na ten temat i mówila, że oni mają świadomość ,że każda kobieta się stresuje i obserwują i też robią badania jeśli by mieli podjąć cesarke.
Jedynie na co mam wpływ to;
-picie melisy
-oddychanie spokojne


Czy możecie mi coś polecić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Generalnie nie będziesz wiedziała jak zareagujesz do momentu aż tam się nie znajdziesz. Może obecność partnera pomoże Ci zachować więcej spokoju.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3363 Napisanych postów 4362 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108280
nosek19
Mam obawy, że jak zobaczą ciut podniesione ciśnienie to uod razu będą mnie straszyć tabletkami. Ja po tabletkach miałam jeszcze gorzej.

A pomyslalas ze jest taka ewentualnosc, ze czasem te tabletki to moga zrobic cos dobrego, a nawet uratowac zdrowie? Nikt nie daje zadnych tabletek jak cisnienie jest ,ciut’ powiekszone, najwyzej cos w stylu melisy. A jak cisnienie jest podwyższone konkretnie, to w koncowce ciazy to przeciez sytuacja na tyle powazna ze nie danie tych tabletek to blad i stworzenie zagrozenia zdrowia dwoch osob, bo ciebie i dziecka. Ja bym sie bala, gdyby wlasnie ktos olal powaznie podwyzszone cianienie i nie dal odpowoedniego leczenia Jest czas i miejsce na oddychanie i melise, i jest czas i miejsce na tabletki.


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2024-02-06 22:56:54
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1063 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18088
madzia_666
nosek19
Mam obawy, że jak zobaczą ciut podniesione ciśnienie to uod razu będą mnie straszyć tabletkami. Ja po tabletkach miałam jeszcze gorzej.

A pomyslalas ze jest taka ewentualnosc, ze czasem te tabletki to moga zrobic cos dobrego, a nawet uratowac zdrowie? Nikt nie daje zadnych tabletek jak cisnienie jest ,ciut’ powiekszone, najwyzej cos w stylu melisy. A jak cisnienie jest podwyższone konkretnie, to w koncowce ciazy to przeciez sytuacja na tyle powazna ze nie danie tych tabletek to blad i stworzenie zagrozenia zdrowia dwoch osob, bo ciebie i dziecka. Ja bym sie bala, gdyby wlasnie ktos olal powaznie podwyzszone cianienie i nie dal odpowoedniego leczenia Jest czas i miejsce na oddychanie i melise, i jest czas i miejsce na tabletki.

No właśnie teraz pytanie kiedy można powiedzieć, że ciśnienie jest poważnie podwyższone?

Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2024-02-06 22:56:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3363 Napisanych postów 4362 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108280
Po 20 tyg ciazy juz wtedy, gdy cisnienie jest ponad 140/90, a powaznie podwyzszone gdy jest 150-160/100-110.

Oczywiście liczą się też inne rzeczy, ktg, inne parametry, np. wynik badania moczu itd itd, by ocenić czy trzeba dawać jakieś leki czy niekoniecznie, czy trzeba zrobić jeszcze jakieś badania czy nie. Jak masz lekarza prowadzącego ciążę - a napewno masz - to wypytaj się go dokładnie jak to wygląda z tym ciśnieniem Myślę że to może ci pomóc jeśli masz zaufanie do lekarza i masz z nim dobry kontakt.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1063 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18088
madzia_666
Po 20 tyg ciazy juz wtedy, gdy cisnienie jest ponad 140/90, a powaznie podwyzszone gdy jest 150-160/100-110.

Oczywiście liczą się też inne rzeczy, ktg, inne parametry, np. wynik badania moczu itd itd, by ocenić czy trzeba dawać jakieś leki czy niekoniecznie, czy trzeba zrobić jeszcze jakieś badania czy nie. Jak masz lekarza prowadzącego ciążę - a napewno masz - to wypytaj się go dokładnie jak to wygląda z tym ciśnieniem Myślę że to może ci pomóc jeśli masz zaufanie do lekarza i masz z nim dobry kontakt.


U mnie ciśnienie 126/87 w domu ;)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy warto iść do dietetyka?

Następny temat

Plan fbw, góra, dół

WHEY premium