SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

po miesiącu fbw (zmiana systemu na 15-10-5)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
Po miesiącu trenowania fbw(budowanie bazy wersja traktora)

1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)

chciałem zapytać czy można kontynuować trening systemem 15-10-5 w celu utrzymania progresji...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
Jestem zmuszony wymienić jedno ćwiczenie na dłuższy okres - chodzi o wyciskanie w staniu, spowodowane jest to faktem przeniesieniem mojej siłki na okres zimowy do domu(dotychczasowa siłka w nieogrzewanym garażu) - gdzie mam niestety nisko sufit, dzisiaj próbowałem wyciskania siedząc, w ost. serii troszkę mną bujało - nie wiem więc czy zamienić ćwiczenie na inne czy to kwestia przyzwyczajenia do nowej pozycji ćwiczenia-siedząc...co radzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Norijaki

1.ANKIETA , skad my mamy cokolwiek o tobie wiedzieć.

"Po miesiącu trenowania"

nawet programu nie liznełeś- dlaczego chcesz zmieniać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
Zasadniczo trening by się nie zmienił - jedynie system trenowania - chyba lepszy pod względem długotrwałej progresji... bo właśnie chcę dłużej popracować na tych ćwiczeniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
jakimi cieżarami konczysz np przysiad??

no i reszte ćwiczeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
Wiek 28
Waga ok 80 kg
Trening zaczynam od 0 - więc siły niestety nie mam...
Z uwagi na fakt, że ten plan mam na długi okres z progresją się nie spieszę i od ciężarów zaczynałem bardzo małych, progresja - raz w tyg - o 3 kg w górę
3sx15 powt.
1. przysiad - 50 kg
2. rdl (rumunski martwy ciag) 42kg
3. wyciskanie na lawce 46kg
4. wioslowanie 40 kg
5. wyciskanie w staniu 20 kg - za cholerę tego nie mogę podbić
6. podciaganie na drazku - 3s po 6-7 podciągnięć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Norijaki

Ja bym nic nie konbinował zaraz bedziesz musiał przejść na dwa skrócone zestawy i skupic sie na konkretnych bojach ten program nie jest długofalowy w czasie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
ok, czyli zostaje przy 3sx15 powt. jak stanę z progresją przejść na 2 zestawy tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
dokładnie ten programik jest dla ludzi na samym poczatku żeby maszyna zaczeła działać , zbyt duża zabawa z czasem by sie na nim zrobiła, plus łatwo o przetrenowanie niektórych partii miesniowych.

https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html

również propozycja traktora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
ok, dzięki Tomasz
Jeszcze jakiś czas poćwiczę tym I planem traktora, jak nie będzie już postępu wejdę na II plan.

Nie potrzebnie chciałem kombinować jak już wszystko miałem podane na talerzu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Powodzenia, nie wkrecaj sie w konbinacje w planach skup sie na jedzeniu i spaniu bo wiem z życia że o to trzeba sobie walczyć.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Norijaki

cwiczysz 4 tygodnie?

powinienes robic po 1s-dlaczego robisz po 3 ?
podstawowy "gotowiec" :

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

video instruktaz-6 cwiczen bazowych:

https://www.sfd.pl/Plan_dla_żółtodzioba_na_początek.-t796477.html

(tutaj sobie oberzyj filmiki przedstawiajace wyciskanie w staniu-technika kuleje,dlatego kiepski progres.a swoja droga tutaj rewelacji nie bedzie,bo slabe grupy biora udzial w tym boju.zreszta...zobacz,jaki poziom masz przy reszcie bazy)


"Z uwagi na fakt, że ten plan mam na długi okres z progresją się nie spieszę i od ciężarów zaczynałem bardzo małych, progresja - raz w tyg - o 3 kg w górę "

przeczytaj moj post:

https://www.sfd.pl/progresja-t460928-s2.html (czyli... jak zwiekszac obciazenia) ?


Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2011-10-18 14:09:47

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW powrót do treningu

Następny temat

Jaki trening na pierwszy cykl kreatynowy? Jaka kreatyna?

WHEY premium