SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pośladki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15460

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fitness zajmuje się od niedawna, nie mam wielkiego doświadczenia ani instruktora, którego mogłabym się poradzić. Interesuje mnie jak ćwiczyć pośladki i górną część ud (z tyłu). Jakie ćwiczenia i w jakich ilościach, aby nie urósł jakiś potężny mięsień? Chcę zlikwidować "skórkę pomarańczową" która, co prawda w niewielkiej ilości, ale niestety pojawiła się.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy ktoś może mnie oświecić co to jest rzymski martwy ciąg? Może nawet to ćwiczę a nie wiem,że tak się to nazywa,ale efekt jest niezły. Zauważyłam, ze pupa mi się znacznie podniosła. Zaznaczam,że ćwiczę tylko na potrzeby własne,ale to jest jak narkotyk. Zresztą Wy to pewnie dobrze znacie!!! Kto mi może coś jesze polecić na pośladki? zaznaczam, że balsamy stosuje i całuski też, ale to dla odprężenia)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odradzam robienia tradycyjnego martwego ciagu na prostych nogach - tym bardziej na podwyzszeniu - juz znacznie bezpieczniejszy jest rzymski. A najlepiej - jezeli jest to dobra silownia - to rzymska lawka lub but blaster (czy jak sie to dranstwo nazywa)

Co do przysiadów - wbrew obecnym tu glosom 20 powtorzen to idealna liczba na wzrost masy nog, a żeby przy nich zaczęły porz±dnie pracować po¶ladki to trzeba naprawdę nisko zej¶ć.

Tak wiec IMHO chyba lepszym rozwiazanie beda wykroki lub cwiczenia izolowane (np. na dolnym wyciagu).

I jeszcze jedna uwaga - odradzam skupiania sie tylko na jednej czesci ciala - lepiej calosc - ogolny wyglad poprawi sie stopniowo.

To tak IMHO

bst
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1185 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2123
Bst, mam pytanie: co dla ciebie oznacza, że ławeczka rzymska jest bezpieczniejsza od MC na prostych nogach?

I drugie: nie ma takiej możliwości, aby przy przysiadach wykonywanych w ilości 20 powt. z małym obciążeniem w wolnym tempie urosły uda. Stałoby się tak tylko u osoby z wyjątkową predyspozycją genetyczną. Gdyby to było takie proste, nie chodziłoby po plaży tylu nieproporcjonalnych facetów, a każdy zawodnik na scenie miałby nogi Strzelińskiego.

xena

Pozdrowienia
Xena

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Faceci chodza nieproporcjonalni, bo wcale nie chce im sie cwiczyc nog (nie mowie tu o zawodowych kulturystach ale o wiekszosci amatorow). O ile na suwnicy i maszynach to jeszcze widuje czasem ludzi, to przysiadow wszyscy unikaja jak ognia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 193 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11131
Zgadzam się z przedmówcą ,ale zamiast slowa wszyscy - powiedziałbym - wiekszość.


kiludg

kiludg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Sorry że się wtrącę ale Bstowi chodziło o rzymski martwy ciąg a nie rzymską ławeczkę, choć wciąż nie wiem dlaczego ten miałby być bezpieczniejszy...

Poza tym popieram, osoby które ćwiczą przysiady i martwy ciąg na mojej siłowni mogę policzyć na palcach a zdecydowana większość z nich zaczęła wykonywać te ćwiczenia za moją namową.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
xena: Oznacza to dla mnie, ze na rzymskiej trudniej uszkodzic sobie kregoslup - ja przynajmniej mam takie odczucia jak trenowalem na rzymskiej.

Co do przysiadow - no coz.. ja raczej nie bralem pod uwage robienia przysiadow z malym obciazeniem... A co do nog - to sama wiesz, ze trzeba miec zaparcie aby odpowiednio trenoawc nogi - a ilu znasz facetow, ktorym chce sie naprawde ciezko poprawcowac na nogami? Wiekszosc wykonuje kilkanascie serii na gore a kilka na nogi - i to jak trafnie zauwazyl przemek - trenuja raczej na suwnicy a nie robia przysiadow.

A mi chodzilo i o rzymski martwy ciag - gdzie sztanga porusza sie przy nogach i gdzie zdecydowanie odcinek ledzwiowy kregoslupa jest mniej obciazony - jak i o rzymska lawke.

bst
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 751 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2748
Dodam krociutko: nieprawidlowe wyciskanie sztangi zza karku jest nieporownywalnie bardziej niebezpieczne od prawidlowo wykonanego m.ciagu na prostych nogach.Jest to zdecydowanie najlepsze cwiczenie na m.dwuglowe ud oraz posladki.Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
Do Przemka: Ja zawsze ćwiczę nogi, by mieć fajne uda i łydki Co do ćwiczeń to polecam jak niektórzy przysiady ze sztangą - im głębsze, tym bardziej modelujesz i wyszczuplasz biodra, a także wypychanie ciężaru na suwnicy z wąsko połączonymi nogami - Twa pupcia będzie wyglądać idealnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1814
...a co sadzicie o tzw. cwiczeniu "dien dobry" - sztange sie trzyma na barkach z tylu glowy i na lekko ugietych nogach robi sie sklony w przod. prosze o opinie!
napewno xena sie popisze wiedza na ten temat ;)

-=TWIST AGAIN=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 3310 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6461
nie jestem w temacie ale to cwiczenie byloby chyba na najdluzszy grzbietu a nie nogi ..?

aptekarz

Gdzie jest droga do spoczynku światła? (...)
Jeśli to wiesz, to wtedyś się rodził,
a liczba twych dni jest ogromna.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Propozycja

Następny temat

Lista najgorszych

Wiecej