SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan - pytania

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 740

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

facet

Wiek

18

Waga

91,4

Wzrost

183

Cel treningowy

wyrzeźbić z tej kupy miecha i tłuszczu sylwetkę

Staż treningowy na siłowni

wcześniej 3 miesiące regularnie, potem okazyjnie aż się spasłem do dzień dziś

Uprawiane inne sporty

bieganie, okazyjnie siatka, kosz

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka, hantle

Dieta

ciągle się uczę, aktualnie jem zdrowo i ograniczam czity i innego typy rzeczy

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

ostatnio kontuzja nadgarstka, mały wypadek, ale powoli dochodzę do siebie i jestem gotowy na trening

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

nic konkretnego

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nie znam aktualnych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witajcie, od poniedziałku wziąłem się za siebie. Założyłem własny dziennik, żeby mnie mobilizował i w którym będę mógł oglądać swoje postępy. Uważam, że fajna sprawa, ale do rzeczy.
Miałem małe problemy z ręką teraz tak trochę pomachałem sztangą i już nadgarstek nie boli, więc postanowiłem nareszcie dołożyć siłkę, ale nie będę pakował max obciążenia, ale żeby już coś robić i się przygotować.

Mój plan aktualnie będzie wyglądał tak ( aktualnie, bo mam nadzieje, będą porady), będę ćwiczył 6 dni, oprócz soboty. Rozłożyłem sobie każda partia jeden dzień, ponieważ jak ćwiczyłem w ten sposób miałem więcej siły i mogłem lepiej się skupić nad danym mięśniem i jest to dla mnie bardziej komfortowe.

Poniedziałek - Klata:
wyciskanie na ławce poziomej - 12 - 10 - 8 - 6
wyciskanie hantli na ławce skośnej ku górze - 12 - 10 - 8 - 6
rozpiętki - 12 - 10 - 8 - 6

Wtorek - Biceps, triceps:
uginanie ramion ze sztangą podchwytem - 12 - 10 - 8 - 6
młotki - 12 - 10 - 8 - 6
francuskie - 12 - 10 - 8 - 6
pompki odwrotne - 15 - 15 - 15 - 15
przedramię zostawiam z racji na nadgarstek ( do pewnej chwili)

Środa - Plecy:
Wiosło - 12 - 10 - 8 - 6
podciąganie hantli w opadzie - 12 - 10 - 8 - 6
podciąganie końca sztangi - 12 - 10 - 8 - 6

Czwartek - Nogi:
Przysiady - 12 - 10 - 8 - 6
wykroki z hantlami - 12 - 10 - 8 - 6

Piątek - Barki:
wyciskanie sztangi sprzed głowy - 12 - 10 - 8 - 6
unoszenie hantli bokiem w górę - 12 - 10 - 8 - 6
unoszenie ramion wprzód z hantlami - 12 - 10 - 8 - 6

Niedziela - Orbiterek, bieganie przez 40 min, aktualnie spalanie około 740 kalorii.

Będę ćwiczył w domu, mam ławkę, którą mogę zrobić na skosy i hantle. Żadnych maszyn, żadnej pomocy nikogo i żadnej asekuracji. Więc muszę sobie radzić sam i dlatego takie ćwiczenia a nie inne, oczywiście jeżeli ktoś doradzi coś lepszego natychmiast zmieniam. Ogólnie proszę o ocenę.

Odnośnie powtórzeń, jak najlepiej robić ? Bo tutaj zastosowałem niby tak jak zawsze robiłem, ale na czym mi zależy w ćwiczeniach, na tym, żeby z tego mięcha co mam przerobić to na mięśnie przy okazji spalić ten cholerny tłuszcz ile się da. Czyli tak na prawdę "wyrzeźbić" coś z tego co mam, bo moim celem jest poprawić sylwetkę, póki co nie chce być wielkim koksem, ale szczupłym gościem bo wk***ia mnie bycie grubasem.

Czekam na jakieś porady, uwagi,
z góry dzięki,

pozdrawiam.

ah, zapomniałem o brzuchy póki co zapytać bo nie mam pojęcia. Ile razy w tygodniu go robić ? Jakie ćwiczenia? I gdzie do dołączyć najlepiej ?

Zmieniony przez - damkorn w dniu 2013-06-13 11:45:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Staż treningowy na siłowni: wcześniej 3 miesiące regularnie, potem okazyjnie aż się spasłem do dzień dziś '

czyli zerowy poziom wytrenowania .

dieta + wypoczynek odpowiedni względem wysiłkowi .

Co do treningu prosty trening całościowy , max 3 x w tygodniu FBW .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a jak z brzuchem ? jakie ćwiczenia ? coś typu abs II ?
...
Napisał(a)
Usunięty przez Tomasz1405 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134
...
Napisał(a)
Usunięty przez Tomasz1405 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
KrzychuRychu

proszę nie wprowadzać innych użytkowników w błąd .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zaraz ułożę sobie FBW i dzisiaj już ruszam z treningiem. A mógłby ktoś odpowiedzieć na temat tego brzucha ? Aaa bo aktualnie moim celem jest schudnąć, dlatego biegam itd i czy jak zacznę ćwiczyć na siłce to jedno drugiego mi nie wykluczy i po prostu nie będę stał w miejscu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134
Tak Tomaszu, usuwaj moje posty w których mówię prawdę, z resztą róbcie co chcecie, słuchajcie się tych śmiesznych porad i później się dziwicie że efektów nie ma.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ćwiczenia na początek??przy dopingu

Następny temat

Problem z klatką

WHEY premium