SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan 4x w tyg

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1008
Witam. Chciałbym prosic o przejrzenie mojego plany i o ewentualne rady, co mam zmienic, dodac lub co mam sobie odpuscic.


Zamierzam trenowac 4x w tygodniu w następujący sposób:

PON- trening A
WT- trening B
CZW- trening A
PT- trening B

Trening A

1.wyciskanie na ławce prostej (4 serie, po 10 powtórzen)
2.wyciskanie na ławce skośnej (4 serie, po 10 powtórzen)
[i tutaj mam pytanie czy powinienem jeszcze dorzucic rozpietki czy 8 serii to już za dużo?]
3.Uginanie ramienia w oparciu o kolano (3 serie, 12 powt)
4.Uginanie ramion z gryfem łamanym (różne chwyty 3-4 serie, 12 powt)


Trening B

1.wyciskanie francuskie (6 serii, 10 powt)
2.przyciąganie hantla do tułowia (6 serii, 10 powt)
3. wyciskanie na barki, hantla lub sztanga (3 serie 10 powt)
4.Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia (3 serie, 10 powt)

(kolejne pytanko czy to pierwsze cwiczenie(triceps) i drugie(plecy) powinienem rozbic na dwa inne, np. wyciskanie francuskie hantlą i gryfem?)

Dla nóg robie oddzielny trening.


Fajnie by było gdyby poradził mi ktoś doświadczony.

Z góry dzięki za rady.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 672 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2511
Po 1 ankieta
po 2 https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html
po 3 dieta
po 4 czytajj dużo czytajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 245 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2624
Nie wiadomo co jest twoim celem,Nie potrzeba tu eksperta by stwierdzic że plan jest do bani.Jak ci napisał kolega czytaj. Duże partie12-16,Małe9-12pow.

każdy dzien to wyzwanie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 245 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2624
Strzeliłem błąd 12-16,9-12serii nie powt.

każdy dzien to wyzwanie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1008
no wiadomo zjechac to kazdy potrafi, zamiast pisac duzo niepotrzebnych postów moze zaczelibyscie pisac 1 dziennie ale ktory pomogl by poczatkujacym.

Nie mam określonego celu. Chce ogolnie poprawic sylwetke. Poza tym po co piszesz o diecie jesli nawet o niej nie wspomnialem. Dieta a zreszta to nie dzial odzywianie.

Ponawiam pytanie co powinienem jeszcze w tym "planie" zmienic ?? wiem juz ze większa ilosc serii, co jeszcze ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 245 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2624
Pamiętaj aby zawsze zaczynać ćwiczyc od dużych parti Plecy przed tricepsem.No i te nogi,piszesz że masz trening AB a nagle piszesz że nogi ćwiczysz osobno,kiedy nie wiadomo,trening nóg też powinien być właczony.Nie myślałes o innym połączeniu partii,a może na początek fbw naprawde polecam .Powiem ci jedno że gdy zaczynałem ćwiczyć tez byłem zielony,myslałem ze dużo znaczy dobrze,bez wiedzy machałem jak popadnie cięzarami,zamiast przyrostów opadałem z siły,nabawiłem się ,zmarnowałem czas kontuzji.Nie popelniaj tego błedu.Podstawa to określ swój cel bo to ma kluczowe znaczenie w rozpisaniu treningu

każdy dzien to wyzwanie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 245 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2624
Jeśli uparłeś sie na trening dzielony to może tak:
A klatka-barki-triceps
b nogi-plecy-biceps

każdy dzien to wyzwanie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1008
rejcham, ale we cwiczeniach z treningu a bardzo zaangazowany jest triceps. Czy mogłoby to wygladac tak:

a- klatka,barki,biceps
b- nogi,plecy triceps
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kompletnie zielony

Następny temat

Trening dla osoby z reumatyzmem

WHEY premium