SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pierwsze kroki na siłowni!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1906

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 62
Na początku chcę zaznaczyć, że jestem osobą która do tej pory miała bardzo niewiele do czynienia ze sportem, praktycznie w ogóle go nie uprawiałam. Z figurą nigdy nie miałam większych problemów, jadłam co chciałam a mój rozmiar to i tak zawsze XS/S. Odżywiam się raczej zdrowo, jedyną moją bolączką są słodycze, jem dużo owoców i warzyw, ciemne pieczywo, z mięs tylko piersi z kurczaka, indyka i kaczki. Fastfoodów nie lubię, jedynie sporadycznie (raz na miesiąc lub dwa) zjem kanapkę i frytki w maku. Nie piję napojów gazowanych, głównie wodę i herbatę czarną z cytryną lub zieloną, bez cukru, kawę z mlekiem rzadko i też bez cukru. Jem mało tłuszczu, a przynajmniej tak mi się wydaje, co wiem że nie do końca jest dobre, za to uwielbiam węglowodany!
Na siłownię zaczęłam chodzić, ponieważ przestało mi wystarczać to, że po prostu mieszczę się w najmniejsze rozmiary, chcę aby moje ciało było jędrne i delikatnie umięśnione, moją największą bolączką jest brzuch, to tam najszybciej tyję i najpóźniej gubię.
Tebelka:
Wiek : 24
Waga : 60
Wzrost : 175
Obwód w biuście(1) : 85
Obwód pod biustem : 72
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 66
Obwód na wysokości pępka : 69
Pod pępkiem : 78
Obwód bioder (3): 91
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55
Obwód łydki : 33/34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, boczki,
W którym miejscu najszybciej chudniesz : twarz, tyłek i nogi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) obecnie siłownia 3x w tygodniu, dużo też chodzę pieszo dość szybkim tępem
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki z chleba żytniego z serem białym lub żółtym i do tego avocado, pomidor i łosoś wędzony
Co lubisz jeść na obiad : makarony pod wszelką postacią głownie bez mięsa, zupy kremy, ryż z warzywami
Co jako przekąskę : owoce - pomarańcza, kiwi i banany (latem sezonowe)
Co jako deser : ciasto i ciastka głównie domowe, czekolada mleczna lub gorzka, owsianka z pół łyżeczki miodu i dodatkami (banan, rodzynki lub mus jabłkowy)
Ograniczenia żywieniowe : nie jem białego pieczywa, wołowiny, wieprzowiny
Stan zdrowia: bardzo dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : nie

Ćwiczenia jakie obecnie wykonuję:
rozgrzewka: bieżnia (na 7 z nachyleniem 2) lub orbitrek - 10min
obwodówka: prostowanie nóg na maszynie w siadzie - 15kg 20powtórzeń
uginanie nóg na maszynie w siadzie - 15kg 20powtórzeń
odwodzenie nóg na wahadle - 10/15kg 20powtorzeń
wyciskanie w siedzeniu - 15kg 15powtórzeń
rozpiętki na maszynie motylek - 15kg 15powtórzeń
przyciąganie drążka do piersi szerokim nachwytem - 15kg 15powtórzeń
prostowanie tułowia na maszynie 15kg 15powtorzeń
przysiady na maszynie 20kg 20powtorzeń
skręty tułowia na maszynie 15kg 20 powtorzeń
taka maszyna gdzie pracuje brzuch, plecy i uda - 25kg 20powtorzeń
przysiady + wykroki z obciązaniem na barkach 5kg (3x 15 przysiadów+20 wykroków)
ćwiczenia na brzuch - MelB
rozciąganie

Miska dzisiejsza: do ostatniego posiłku zjadłam 3 ciastka czekoladowe upieczone przez domowników.

Najbardziej zależy mi na tym aby pozbyć się wystającego brzuszka, i maksymalnie wyszczuplić nogi i ujędrnić pośladki.












Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 268 Napisanych postów 8009 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115459
Herbaty z cutryną nie licz, tak samo warzyw. Ladies nie jedzą cukru.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Saida za pkt 1 regulaminu
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Saida
Jakie leki hormonalne bierzesz i dlaczego?

Przeczytaj sobie jeszcze raz artykuł co jedzą lejdis - pomarańcza nie powinna być samodzielnym posiłkiem nie jemy gotowych wędlin, mąki pszennej białej.
Masz bardzo mało białka w diecie, przy czym większość pochodzi ze źródeł słabej jakości.

Trening też nie wygląda dobrze

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 62
ok przeczytam wszystko dokładnie ;) leki jakie biorę to tabletki antykoncepcyjne - atywia. A skoro trening nie wygląda dobrze to możecie mi powiedzieć co powinnam w nim poprawić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Weż sobie trening dla zupełnie zielonych - znajdziesz go w regulaminie.
A skoro bierzesz antykoncepcję, to znaczy że nie masz okresu Jest to krwawienie z odstawienia wywołane odstawieniem na tydzień tabletek, z fizjologicznym krwawieniem nie ma nic wspólnego.

Przyjmij sobie na razie rozkład 2000kcal, 130B, 150W, reszta tłuszczu.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 62
no tak z tym krwawieniem masz oczywiście rację, pomyliłam się ponieważ od niedawna biorę te tabletki a przed nimi miesiączkowałam bardzo regularnie :) na treningi za chwilę spojrzę, ale czy mogę zapytać co jest w moim nieodpowiednie i które elementy z niego mogę zachować? Czy np przysiady z obciążeniem i wykroki które bardzo lubię, mogę zachować? Chciałabym również zapytać, czy jeśli chcę stracić jakies 4kg to czy w dni nietreningowe mogę zastosować redukcję kalorii? Jeśli tak to ile i w jaki sposób? Dziękuję z góry za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2265 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 47216
Przeciez ty jestes chudziutka, jak stracisz 4kg to bedziesz miec ostra niedowage !! Wcinaj 2000kcal z czystej miski, zasuwaj na silowni a zobaczysz jak szybko sie cialo zmienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 62
No wiem że jestem szczupła, jednak zawsze najlepiej czułam się ze sobą przy wadze 56kg, takie moje głupie widzimisię :D Z drugiej strony z tego co wyczytałam, to nie waga jest wymiarem z obwody, więc może rzeczywiście przestanę zwracać na nią aż tak wielką uwagę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 62
mogę też poprosić o link do tego treningu dla zielonych, bo jeszcze kiepsko się tu łapię i nie mogę znależć ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 62
juz znalazłam, przepraszam za zaśmiecanie, niestety nie umiem usuwać postów ;/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia po zabiegu?

Następny temat

Plan treningowy i dieta dla dziewczyny

WHEY premium