SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

okres po redukcji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2271

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 119 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 902
Spoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 119 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 902
Robiłem redu z 80-70, szedlem przez kilka tyg redu do 72, gdyż obcinalem kcal co tyd o 50. Szedlem do 2400, celem redu bylo 70. Więc kiedy zaczynam dodawac kcal, nadal jestem w deficycie i spalam tkanke tluszczowa, jednak w mniejszym tempie ( mniejsze spafek wagi co tydzień) tak wazylem sie i obserwowałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Zbyt powolne dokładanie kcal jest oczywiście błędem. Warto na start dać bilans w granice zera kalorycznego.

Jeśli boicie się zalania to stosujcie rotacje kaloriami i ewentualnie jakieś systemy energetyczne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 119 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 902
System energetyczne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 119 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 902
A może bądźmy mądrzejsi i podejdzmy do redakcji nie szablonowo i uznajmy revers za Czesc redu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Jeśli Ci się chce to czemu nie Ja po redukcji miałem już dosyć restrykcyjnej diety i spadków siły, także podbiłem kcal na start mocno. Teraz po prostu obserwuje fałdy i w razie potrzeby będę odejmował/dodawał jedzenia. Organizm po redukcji jest tak "wygłodzony", że nie będziesz tak szybko łapał tkanki tłuszczowej (dobra wrażliwość insulinowa i leptynowa).

Tu masz moje zdjęcia po miesiącu masy bez reversa. Nie widzę, by mnie podlało :

https://www.sfd.pl/Sprawność,_estetyka_i_harmonia/Ronie220_,_forma_str._109-t1075096-s133.html 

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 119 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 902
Skoro nie było ci szkoda tych dni które spędziłes w deficycie, i tak lekkomyslnie wskoczyles na wyzsze kcal, twoja decyzja. Czyli jesteś na ,, masie ,, i będziesz odejmowal ? Ma sens ? Tak organizm jest tak wyglodzony, ze pierwsze co to zapakuje caly nadmiar energi w tkankę tluszczowa, poniewaz boi sie dalszej redu rozsadne myslenie. Co do zdj noc nie oddaja sa robione w ciemnym miejscu. Jak na miesiac po redu sam widzisz skutki, moge zobacZyć twoja forme na ZakońCzenie redu ? Oczywiście nogi tez


Zmieniony przez - ovovitnike w dniu 2016-11-01 21:20:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie rozumiesz istotnych spraw. Wzrost wagi jest możliwy, ale będzie to głównie woda i glikogen, bezpodstawnie ludzie obawiają się tak zwanego ''zalania'' poprzez zwiększenie ilości kalorii bliskiemu zera. Notabene większy skok energii w diecie przyśpieszy metabolizm, a w tym termogeneze poposiłkową. Masz same plusy, deficyt kaloryczny w dalszym ciągu rozregulowuje układ hormonalny. ( zależne jest jak wyglądała redukcja danej osoby, na ile był głęboki deficyt kaloryczny, ile wynosił okres czasu odchudzania, czy były wprowadzane resety i.t.d)





Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-11-01 21:33:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
ovovitnike
Skoro nie było ci szkoda tych dni które spędziłes w deficycie, i tak lekkomyslnie wskoczyles na wyzsze kcal, twoja decyzja. Czyli jesteś na ,, masie ,, i będziesz odejmowal ? Ma sens ? Tak organizm jest tak wyglodzony, ze pierwsze co to zapakuje caly nadmiar energi w tkankę tluszczowa, poniewaz boi sie dalszej redu rozsadne myslenie. Co do zdj noc nie oddaja sa robione w ciemnym miejscu. Jak na miesiac po redu sam widzisz skutki, moge zobacZyć twoja forme na ZakońCzenie redu ? Oczywiście nogi tez



Zmieniony przez - ovovitnike w dniu 2016-11-01 21:20:14


Powiem tak: chyba za dużo teoretyzujesz i brakuje Ci jeszcze doświadczenia tudzież znajomosci swojego organizmu.
Ale sądząc po fotce profilowej jesteś jeszcze na poczatku drogi, więc masz czas. Myślę, iż każdy z nas przechodził okres po redukcyjny, w którym obawiał sie przyrostu tkanki tłuszczowej, jadł mało i dreptał w miejscu.


Lekko myślne jest dodawanie 50 kcal tygodniowo. Tracisz tylko czas, bo wtedy ani nie zaczniesz nabierać masy i siły, ani nie naprawisz hormonów i metabolizmu, ani nie schudniesz. Jak pisał Faftaqu, to trochę tak jakby cukrzyk odejmował jedną łyżeczkę cukru dziennie.

Każdy trenujący musi kalibrować dietę w okresie masy. Wrażliwośc tkanek na działanie insuliny się zmniejsza kiedy przez długi okres czasu jesteśmy na wysokich kcal i dzieje się tak zawsze-nawet kiedy zrobiliśmy powolny reverse. Ponadto zaawansowany osobnik na drodze periodyzacji stosuje rózne programy treningowe i jedne wymagają wiekszej nadwyżki zaś inne mniejszej. Dlatego ilość jedzenia zawsze podlega manipulacji. I jeszcze jedna sprawa-po długotrwałym odchudzaniu każdy doświadczy tzw. "odbicia", czyli okresu, w którym może dołożyć sporo mięśni. Ty tracisz czas na dokładanie plasterka banana co tydzień. Ja wolę rosnąc. Co kto lubi.


Czy organizm "zapakuje" nadmiar energii w fałdy tłuszczowe ? Przecież pisałeś, że redukowałes z głową Dlaczego miałbyś wiec mieć efekt jojo ?


Mi w pasie przyszło od zakończenia redukcji 1/2cm, czyli praktycznie sama woda/glikogen. U Ciebie będzie podobnie jak bilans będzie na lekkim plusie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 119 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 902
Rozumiem ze zdj bie otrzymam cóż, czyli jestes chodzaca encyklopedia wiedzy, bezużytecznej, skoro po 7 latach cwiczenia tak wygladasz. Wiedza jest, ale nie na temat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie planu FBW

Następny temat

push&pull do oceny

WHEY premium