SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ochraniacz na zęby - pytanie laika

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8095

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 335
Witam. Mam zamiar wraz z kilkoma kolegami kupić sobie rękawice bokserskie i troche się ponawalać :), jedynie troszkę boje się o zęby, chciałym mieć wszystkie. Na ile skuteczny jest taki ochraniacz??? Czy całkowicie elimnuje ryzyko utraty zębów (a przynajmniej podczas takiej amatorskiej walki?)
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Mam rozumieć, że jak się zapisze np na boks to mnie nauczą jak dostać po mordzie, żeby nie bylo ubytków na zdrowiu???

1. W KLUBIE MASZ NADZÓR -zwłaszcza nad sparingami.

2. W klubie uczysz się obrony - więc efektywnie w sparingu zbierasz niedużo (nie wierzysz - to przejdź na boks i zobacz jak ludzie walczą - praca nogami, uniki, zwody, zejścia).

3. W klubie masz ludzi, którzy nie musza sobie udowadniać kto jest lepszy.

4. W klubie masz ubezpieczenie i badania lekarskie (w tym EEG).

Podsumowując to chory pomysł, takie sparingi z kumplami - róbta co chceta.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Po ile Wy macie lat ?

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
W przeciągu 14 lat raz tylko spotkałem sie z przypadkiem złamania zęba u osoby używającej ochraniacza. Czyli jeżeli jest jakieś ryzyko to jest minimalne i napewno zależy też od jakości zębów np. czy nie są odwapnione itp. lub czy też ochraniacz jest właściwie założony (czasami zawodnicy wypychają go żeby lepiej im się oddychało itp.).

A co do samodzielnych sparingów to po kiego ch..a to robicie, przecież na nic wam się to zda nie mając przynajmniej dwóch lat doświadczeń w dobrym Klubie bokserskim, kickboxerskim itp.


Zmieniony przez - wwwaldek w dniu 2006-09-30 16:46:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 335
A co do samodzielnych sparingów to po kiego ch..a to robicie, przecież na nic wam się to zda nie mając przynajmniej dwóch lat doświadczeń w dobrym Klubie bokserskim, kickboxerskim itp.

hehe, no masz rację, mistrzów świata w boksie to nas nie uczyni, ale nie wiążę przyszłości z boksem zawodowym :). A co masz namyśli mówiąc, że na nic nam się to zda? Wg Ciebie SW ma jedynie sens jeśli go wytrenujesz w dobrym klubie i potem możesz wpieprzyć komuś na ulicy? No to jest mnóstwo przypadków osob, które coś trenują i dostały wpierdel na ulicy od jakiegoś dresika i na co im to było?
A my chcemu tak dla zabawy się posparować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
"Wg Ciebie SW ma jedynie sens jeśli go wytrenujesz w dobrym klubie i potem możesz wpieprzyć komuś na ulicy? No to jest mnóstwo przypadków osob, które coś trenują i dostały wpierdel na ulicy od jakiegoś dresika i na co im to było?"

Według mnie SW ma sens jeśli jest ćwiczona prawidłowo pod względem metodyki treningowej dzięki, której możesz liczyć na postępy i skuteczość przy minimalnym negatywnym wpływie na własne zdrowie.

A co do dresika, to nigdzie nie powiedziałem, że trenownaie w dobrym Klubie uczyni Cię niezwyciężonym.


Zmieniony przez - wwwaldek w dniu 2006-09-30 17:33:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 239 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1634
niech sie chlopaki nasuwaja ... matki beda plakac a chirudzy w szpitalu cieszyc ... jak ktorys bedzie mial dobry dzien to moze i ladnie ulepi nosek na nowo ....

w sumie, dobrze, ze kolega mysli o ochraniaczu na zeby ....

a moze bys jeszcze sobie kask kupil ? skoro nie myslisz o zawodowym boksie, moze warto pamietac za 10 lat ile to jest 2 x 2 ?

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją... /M. Piotrowski/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
SW to nie jest piłka nożna... Ze wyjdziesz na dwór i tam sie jakis zwodów nauczysz i kopniesz pilke. Jak chcecie posparowac to sie zapiszcie na cos. Bo tak tylko zlych nawykow sobie narobicie i potem bedzie ciezko sie przestawic. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Zęby to nie jedyny problem jak będziecie się sami "naparzać" - możecie mieć większe problemy ze zdrowiem jak nikt wam nei wytłumaczy o co biega. Mówię poważnie

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 335
Zęby to nie jedyny problem jak będziecie się sami "naparzać" - możecie mieć większe problemy ze zdrowiem jak nikt wam nei wytłumaczy o co biega. Mówię poważnie

Mam rozumieć, że jak się zapisze np na boks to mnie nauczą jak dostać po mordzie, żeby nie bylo ubytków na zdrowiu???

A co do kasków to też myśleliśmy nad ich zakupem. Pozatym nie będziemy się zaraz nawalać na śmierć i życie. Zresztą bijąć się w jakimś klubie nie można sobie niby noska skrzywić? Ale tak jak mówie my się chcemy potłuc ot tak na żarty, a wy zaraz, że się pozabijamy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3950
Żarty kończą sie w momencie kiedy ktoremus wyjdzie uderzenie i drugi dostanie mocniej potem chce juz sie odegrac i zaczyna walic jeszcze mocniej az dochodzi do ostrej wymiany cepów. Tak zazwyczaj konczą sie zabawy z rekawicami u chlopakow ktorzy chcą ponaparzac sie dla jaj. Zawsze ktoremus skoczy na ambicje i kuku gotowe. Wiem z wlasnego doswiadczenia jak to jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
bnkam skoro uważasz że jedyny iszczerbek na zdrowiu jakiego można doznać uderzając sięw głoe, to złamanie zęba lub nosa, to rzeczywiście widzę, że tłumacznie Ci czegokolwiek to "groch o scianę" Kup sobie co chcesz i się cepuj na żarty z kolegami Nie wiem tylko jaki był cel założenia tego posta...

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mike Tyson rozpoczyna "Światową Trasę", walka z Sandersem

Następny temat

silownia przed MT

WHEY premium