SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

muszę schudnąć by zakwalifikować się na zawody przyszłoroczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 5274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70
a,

obcięcie węgli oznacza, że nadal przeważają w diecie, ale po prostu proporcje stają się bardziej wyrównane ?

mam na myśli, czy obcięcie węgli oznacza, że nadal jem ich więcej niż białka pomimo ograniczenia, czy że ich ilość jest mniejsza od białka?

Zmieniony przez - florentina w dniu 2010-10-12 23:43:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Trudno odpowiedziec mi na to pytanie, bo rzucilam 'obciecie wegli', zeby podkreslic absurdalnosc diety <1000 kcal.
Wiele zalezy od tego jak do tej pory jadlas, co lubisz. Nie ma uniwersalnej metody, jedne laski nie jedza wegli w czasie redukcji (poza warzywami zielonymi) i maja sie swietnie, inne (w tym ja) przy weglach ok.50g zaczynaja warczec i palac checia mordu, nie mowiac o znacznym ograniczeniu umyslowym

Krotko mowiac- obciecie wegli to zarowno obciecie z 300g na 200g, jak i ze 150 na 30. Nie ma prawidlowosci, ze ma byc ich mniej od bialka. Mowi sie, ze bialka powinno byc duzo, zeby 1) pomoc zachowac mase miesniowa 2)przyspieszyc redukcje, bo jego trawienie jest energochlonne (czy cos w ten desen)

Moglabys sprobowac diety zbilansowanej, popularny rozklad to wspomniane przeze mnie BTW 30%/40%/30%, a potem jesli sie bedziesz dobrze czula to obcinac wegle, ale stopniowo. Obliques w swoim artykule 'Odchudzanie lopatologicznie' daje przyklady na to, ze mozna tak samo schudnac z duza i mala iloscia wegli. Najlepsza dieta to taka, ktora nie odstaje za bardzo od tego co jesz na codzien (oczywiscie mowimy o zdrowych produktach).
Napisz jaka aktywnosc fizyczna przewidujesz na czas redukcji

Zalaczam link do artykulu, ktory najlepiej odpowiada na wszystkie Twoje pytania. Ja wiem tylko tyle, co sama przezylam + widzialam rozne ekscesy na tym forum

https://www.sfd.pl/Odchudzanie_Łopatologicznie,_czyli_odpowiedzi_na_najczęściej__zadawane_przez_kobiety-t585708.html

Zmieniony przez - wrong w dniu 2010-10-12 23:54:41

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70
hej dzięki,

do tego artykułu o odchudzaniu łopatologicznie trafiłam, jak pierwszy raz o nim wspomniałaś.
długi jest i zawiera dużo informacji, będę musiała go kilka razy przestudiować, żeby z niego więcej wynieść.

największą słabość mam do węglowodanów w postaci wszelkich kasz, pieczywa itp. Problemem zawsze jest ilość- lubię duże porcje i dokłądki, ale głównie przez łakomstwo na smak, bo wystarczy, że czymś się zajmę- głównie chodzi o okres, kiedy się uczę, i jem dużo dużo mniej. Np. przed wakacjami moja waga spadła do 65 kg nawet nie wiem kiedy. A moje węglowodany lubię spożywać oczywiście z tłuszczem. Co prawda w zdrowej postaci, bo zazwyczaj jest to oliwa, ale to wszystko niesie ze sobą ogromne pokłady energii ! Pewnie jakbym nie ruszała się to bym ważyła z tonę :D

Teraz podejrzewam, że gdybym ważyła się na czczo to też bym nie przekroczyła może nawet 70 kg.

Co do aktywności to zdecydowanie przeważa u mnie trening aerobowy. Właściwie nigdy sama z siebie nie przystępuję do treningu mięśniowego... Chociaż siatkówka to niezłe połączenie. Generalnie trenuję 4-5 razy w tygodniu. Teraz chcę dołożyć poranne marsze i biegi(chcę popracować nad dłuższymi dystansami).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
O tak, bez ubrania i na czczo to zawsze wychodzi mniej, nawet 2-3kg.

Trening silowy zawsze jest wskazany, ale nie bede sie tu upierac. Tak na oko to powinnas jesc z 1800 kcal na poczatek, moze wiecej (ktos madry tu sie powinien wypowiedziec).
Mam bardzo podobne preferencje z weglami i dlatego nie polecam jakiegos szalonego ciecia wegli- nowy jadlospis moze byc przykry dla Ciebie. Ja nie lubie miesa i jak musialam zjesc 200g bialka to malo nie oszalalam, szczegolnie, ze jedyne o czym marzylam to platki owsiane. W wakacje zwiekszylam wegle i bylo bardzo dobrze, wymiary poszly w dol tak czy inaczej.
Rozklad 30/40/30 oznacza 135g bialka, 180g wegli, 60g tluszczu i wydaje mi sie, ze na 'dzien dobry' to rozsadne rozwiazanie (180g wegli to circa 250g kaszy/platkow owsianych/makaronu razowego/ryzu brazowego). Proponuje rozlozyc wegle na kilka posilkow (moze poza ostatnim, ale to tez kwestia preferencji). Tu sie mowi o tym, zeby wegle jesc tylko rano i okolotreningowo, ale 1) nie trenujesz silowo 2)musisz sama zobaczyc co Ci pasuje. Jak masz sklonnnosci do raczej szczuplej sylwetki (jak ja hahaha) to w koncu schudniesz na bulce z dzemem (tylko nie mow tego nikomu, LOL).
Trenujesz, jesz 4-6 razy dziennie male porcje, skomponowane jak Ci pasuje i patrzysz na wymiary. Jak ida w dol to nic nie robisz, jak stoja tniesz kcal z wegli. To moja propozycja, jakby ktos mial inny pomysl to sluchaj i tylko zastanow sie czy TOBIE pasuje, nie ma uniwersalnej rady pt. schudnij 5kg w 2 tygodnie.

Z tym co piszesz, ze jesz duzo wegli z tluszczami i ze to energetyczne. To jest hehe miejska legenda, wystarczy odjac sobie od pyska slodycze i okazuje sie, ze czlowiek ledwo 1500 kcal robi.

Zmieniony przez - wrong w dniu 2010-10-13 08:21:19

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4141
Pozwól, że się o coś zapytam: z tego co przeczytałem, masz uprawać dyscypline sportu polegająca na bieganiu, ale jakie to bieganie ma być?
Oczywiście, prawdą jest, że nie masz wagi na bieganie jeszcze, ale 58kg na 179cm, i to jeszcze w miesiąc? podstawy fizjologi wysiłku fizycznego nawet tego nie ogarną :)
Nie musisz słuchać mojej opini, ale jak dla mnie trener, który raz widział jak biega dziewczyna i zaczyna opowiadać jej głupoty to dla mnie troche "dziwny" trener. Pracuje nad przygotowaniem fizycznym różnych zawodników. I z tego co wiem, utrata zbednej ilości kg. przez zawodnika, jest również treningiem za który jest odpowiedzialny trener. Różne są typy zawodników, jedni są chudsi inni troche grubsi, ale to TY musisz wiedzieć kiedy będziesz się lepiej czuła biegając, a trener powinien to dostrzec. Jak on to niby chce zrobić to nie mam pojecia. Być może, dla Ciebie idealna waga to będzie np:65kg, bez zbędnego obciążenia ukl. kostnego, oddechowego, nerwowego i krażenia? nie można komuś powiedzieć, że musi srzucić 13kg "bo tak".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
True, true, szczegolnie, ze liczy sie zawartosc tkanki tluszczowej, miesniowej itp.

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ja waze 58kg i mam 173cm wzrostu i wszytskie miesnie na wierzchu.
Trenowałam lekkoatletyke przez cala mlodosc i nikt nam nie kazal chudac specjalnie.
jak ktos trening zaczyna od odchudzania zawodnika do jest dupa nie trener
a co do wagi i ilosci tluszczu i sprawnosci to moze tak popatrzmy na zawodniczki tenisa ziemnego, wiele znacznie odbiega od wyobrazenia szczuplej zawodniczki a jednak wygrywaja i sa w gronie najlepszych na swiecie

Odchudzanie zawsze odbywa sie kosztem wydolnosci , sprawnosci zawodnika, taka Polska lekkoatletyka jacy sa jej trenerzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70
hej,

nie będę już opowiadała o mnie i "moim trenerze", bo za dużo się tutaj tworzy legend.

W każdym razie jestem na mojej nowej diecie. Pierwszy dzień przetrwałam wzorowo chyba jeszcze dzięki zapasowi z dni poprzednich, a teraz już odczuwam brak tych wielu wielu kalorii, które normalnie mi towarzyszyły wieczorami podczas oglądania serialu haha.
Postanowiłam, że przyłożę się i od poniedziałku zaczynam regularny trening siłowy, chociaż to założenie traktuję raczej luźno ze względu na moją antypatię...
W sumie to dopiero teraz widzę to, że faktycznie sobie odpuściłam...
Po kilku dniach nie odczuwam już takiej szaleńczej presji, że MUSZĘ coś komuś udowodnić, ale strasznie optymistycznie patrzę na wizję mnie lżejszej o tych kilka kilogramów!
Komponowanie jadłospisu nie jest już takie straszne, choć przez to, że nie lubię gotować będzie monotonne...
Natomiast teraz zaczynam, się głowić nad rozpisaniem sobie treningów...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
I to najważniejsze, podejscie i dieta MZ jak to sie mowi ale niestety nie starcza by wazyc 58kg przy twoim wzroście.
Zresztą to i tak jest bez sensu.

A co do trenera to oceniamy go na podstawie tego co napisalas wiec sie nie dziw ze zle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Nie chce być broń Boże złośliwa, ale czytając ten temat mam normalnie deja vu :)

Kilka dni temu rozmawiałam z dziewczyną, która podobnie jak autorka chce schudnąć sporo w bardzo szybkim czasie i też do zawodów. Tak jak autorka nie umiała podać żarnych szczegółów i w dodatku nie chce powiedzieć co za trener coś takiego wymyślił (chciałam sobie z gościem porozmawiać, bo to z mojej okolicy ponoć). Jak ją dobrze przycisnęłam okazało się, że nie ma żadnych zawodów, po prostu dziewczynie się śpieszy z odchudzaniem a uważa, że dorabiając taką historie znajdzie się więcej chętnych żeby jej pomóc i mniej będzie takich co jej powiedzą że zgłupiała :D

Florentina jesteś może z zachodniopomorskiego?

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Korekcja Diety dla ektomorfika

Następny temat

Dietka do oceny/korekty

WHEY premium