SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Korekcja Diety dla ektomorfika

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 767

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 174
Witam. Mam 18 lat, ważę 57 kg i mierzę 179 cm więc jak już widać najprawdopodobniej jestem ektomorfikiem w całej okazałości, chociaż mam kilka wątpliwości ponieważ jestem wąski w biodrach a szeroki w barkach a z tego co czytałem to ektomorficy charakteryzują się raczej drobną budową ciała dodatkowo kiedyś ćwiczyłem regularnie przez miesiąc bez diety i zauważyłem szybki przyrost masy mięśniowej co też raczej nie tyczy się ekto. Teraz mam zamiar wziąć się za siebie w najlepszy możliwy sposób i mam pytanie czy ta dieta była by dobra na początek dla mnie?

Posiłek 1 (7.00):

Mleko 2% - 250 g
musli z orzechami i owocami - 100g
jaja

Posiłek 2 (10.00):

Chleb razowy -100g
Jaja kurze całe - 70g
Masło 15g
warzywa

Posiłek 3 (12.30):

Chleb razowy - 150 g
mięso/ryba - 100 g
orzechy włoskie
warzywa

Posiłek 4 (15.00)

Ryż brązowy - 150g
Pierś z kurczaka gotowana - 125g
Oliwa z oliwek - 10g
warzywa
/trening 2h po posilku, jesli wczesniej to bez warzyw i oliwy

Posiłek 5 ( potreningowy ):

Mutant mass - 60-80g
Tuńczyk w wodzie - 120-150g (zamieniaj go z innymi chudymi rybami/mięsami)
ryz bialy/ziemniaki

Posiłek 6 (20.00)
Makaron - 150g
Ser twarogowy chudy- 125g
Oliwa z oliwek - 10g

Tylko chciał bym zastąpić ten Mutant Mass jakimiś składnikami dostępnymi w zwykłym sklepie spożywczym ponieważ nie jestem jakoś przekonany do tej całej chemi. Co o tym sądzicie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
sam diete ukadałes? jakosciowo wygląda ok, ale musisz dopasowac pod siebie ilosc bialka, węgli i tluszczu, po treningu mzoesz zjesc banana zamiast gainera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 174
po części układałem sam a po części kopiowałem z innych wątków. a jeśli chodzi o dopasowanie ilosci bialka, węgli i tluszczu to kompletnie nie wiem jak się za to zabrać choć czytałem już wile wątków na temat odżywiania:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
wrzuc wszystko w dziennik posiłkow vitalmaxa samo policzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 174
białka 179g tłuszcze 80g węglowodany 480g nie liczyłem warzyw. czy to powinno wystarczyć na mój organizm?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
daj 120g bialka zwierzęcego, 60-65g tluszczu, 300-320g węgli, od tego mozesz zacząc

Zmieniony przez - lukash_g w dniu 2010-10-12 19:26:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Baton z kreatyna, lub wysokobiałkowy

Następny temat

muszę schudnąć by zakwalifikować się na zawody przyszłoroczne

WHEY premium