SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

moje odchudzanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Hmmm, na diecie low-carb dość rzadko zdarza się przybrać na wadze mimo że często przekracza się zapotrzebowanie kaloryczne

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja powiem tak - na dietach low carb ludziom wydaje się że jedzą bardzo dużo bo białka i tłuszcze dłużej pozwalają cieszyć się uczuciem sytości.
Gdyby ktoś liczył to z ołówkiem w ręku, nie wiem jakby to było Po sobie jedynie wiem, że na diecie low carb nie chudnę jeśli nie obetnę kalorii poniżej zapotrzebowania (poza oczywiście stratami wody i glikogenu).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ja tez niezbyt "chudne" - waga stoi prawie w miejscu lub leci o 0.5kg miesiecznie. za to %tluszczu spada widocznie, nawet w oparciu o domowa wage z jego pomiarem, choc nie jest ona najlepszym wyznacznikiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 194 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 988
Tyka, co sadzisz zatem o diecie south beach, bo na pewno masz pojecie o czym mowie. dieta ta rowniez polega na ograniczeniu weglowodanow, szczegolnie tych "zlych", w pierwszych 2 tyg sa to duze ograniczenia, nastepnie mniejsze a jednak sie chudnie... czy wiesz czym rozni sie low-carb od south beach?jak to jest z tymi weglowodanami?czy mam rozumiec , ze samo ich ograniczenie nie powoduje chudniecia a jego powodem jest brak "atakow glodu", w nastepstwie czego nie objadamy sie?jak to dziala?bede wdzieczna za odpowiedz.pozdrawiam

emka2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moje zdanie o dietach jest takie :

- muszą one być dostosowane do indywidualnych potrzeb osoby której dieta dotyczy, jej wieku, płci, otłuszczenia, aktywności, metabolizmu itd.
- muszą dostarczać wszystkich niezbędnych składników oraz ilości kalorii dostosowanej do indywidualnych celów danej osoby (schudnięcia, nabierania masy lub utrzymania stanu obecnego)
- nie powodują negatywnych skutków, nie rozregulowują gospodarki hormonalnej
- są możliwe do utrzymania bez specjalnych poświęceń (nie powstaja w efekcie ich stosowania skoki poziomu insuliny i glukozy we krwi, nagłe napady głodu itd.)

Dowolna dieta spełniająca powyższe warunki jest dobra, niezaleznie od tego czy nazywa się south beach, north beach czy nice bitch Niemalże każdą dietę można przystosować do swoich potrzeb, wystarczy przestać bezmyślnie jeść według wyczytanych schematów diet - usiąść, pomyśleć, policzyć, sporządzić jadłospis i sie go trzymać - proste

Przy okazji polecam lekturę : https://www.sfd.pl/temat141676/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 194 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 988
dzieki, w mojej sytuacji wiec, analizujac te wszystkie czynniki, mysle,ze to pocieszajace, co napisales. poczytam.pa

emka2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 194 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 988
czy mozecie wyjasnic mi mechanizm dzialania diety low-carb? dlaczego i w jaki sposob sie na niej chudnie?juz nie bede przynudzala z south beach ale interesuje mnie sytuacja ograniczenia weglowodanow a w south beach jedzenie tylko wybranych weglowodanow i wybranych tluszczow?jak to dziala?czy ubytek wagi na tych dietacj jest trwaly czy to tylko pozbywanie sie wody jak niektorzy oceniaja?pewnie juz kilka razy to walkowaliscie, ale prosze odpowiedzcie na moje pytania bez podawania dluuuugich linkowwielkie dzieki

emka2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W pierwszym etapie diety low-carb zużywane są zapasy glikogenu z wątroby i z mięśni czemu towarzyszy utrata wody. W ciągu zaledwie kilku dni traci sie z reguły kilka kilogramów (u mnie są to z reguły 3-4 kg) niemniej jednak jest to utrata wagi pozorna, która zniknęłaby natychmiast po spożyciu znacznej ilości węglowodanów i obfitym nawodnieniu. Dopiero po paru dniach organizm przyzwyczaja się do braku weglowodanów i przestawia sie na wykorzystanie wolnych kwasów tłuszczowych jako głównego (ale nie jedynego) źródła energii.
Diety low-carb powodują zmianę w wydzielaniu insuliny - stabilizują jej poziom i zapobiegają występowaniu znaczących wahań po spożyciu posiłku. Niektórzy twierdzą że na dietach low-carb chudnie się łatwo, szybko i przyjemnie, moje zdanie jest takie - są to diety trudne gdyż każde odstępstwo od diety mści się na nich gorzej niż na dietach tradycyjnych oraz nie jest prawdą że na tych dietach można jeść ile się chce a i tak się nie utyje. Nadal podstawą chudnięcia pozostaje ujemny bilans kaloryczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 187 Wiek 55 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8791
Dodam od siebie, że dieta low - carb jest łatwa na tyle, na ile jesteśmy konsekwentni. Ja zawsze muszę się do diety dobrze przekonać, by móc ją stosować z powodzeniem. Nie można myśleć, że małe odstępstwo nic nie znaczy, znaczy i robi zamieszanie. Nie myślę tu o odstępstwach raz na tydzień, bo m. in. po to są ładowania, żeby nieco odpocząć od reżimu diety.Jeśli jesteś konsekwentna, dasz sobie radę (niektórzy nazywają to silną wolą). Nic nie przychodzi łatwo, szybko i przyjemnie, trzeba się troszkę napracować. Poza tym zgadzam się całkowicie z Tyką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ładowania są charakterystyczne jedynie dla cyklicznych odmian diet low-carb

co do tycia na diecie low-carb, to DiPasquale (autor "Anabolic Diet") przyjmował że tyje się na nich wyraźnie po przekroczeniu zapotrzebowania kalorycznego o 15 i wiecej procent
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kofeina

Następny temat

Kroki do hi-low - nazwy

WHEY premium