SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

małgi /DT lekkoatletyka

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3402

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze z mojej malej kolekcji

Gabrielle Andersen-Schieβ. Na krotko przed końcem maratonu na OL w 1984, w momencie, kiedy oczywistym było, że pierwsza przekroczy linię mety, nastąpiła katastrofa, która sprawiła, że zakończyła na miejscu 37. Przyczyna? Przegrzanie. Dlaczego? Bo z dużym prawdopodobienstwem obętość plazmy w łożysku naczyniowym na skutek odwodnienia spadła tak, że nie była w stanie pocić się wystarczająco, żeby organizm mógł odprowadzić należną ilość wytworzonego ciepła. Ukończyła maraton tylko dlatego, że poczucie honoru nie pozwoliło się jej poddać.




I pomyśleć, że już w stanie odwodnienia trenerzy sw wysytawiają zawodników do walk na zawodach.
A jeśli dodamy do tego niedobory składników odżywczych z powodu czasem kilkudniowych głodówek... Strach myśleć, jakie Nemesis w organiźmie się dzieje


...

Koniec refleksji



Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-06-28 09:26:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 13 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
Święte słowa, Martucca, te metody to jakis hardkor, towarzyszyłam kiedys mojemu ex w przygotowaniu do zawodów w kicku - zero płynow dzień przed i skakanka przed samym ważeniem, żeby wypocić... efekt był oczywiście powalający, co tym bardziej przykre, że koleś z natury wyjatkowo szybki, technicznie tez nie najgorszy i miał duże szanse wygrać. Cała szybkość poszla w p***u po odwodnieniu, skonczylo sie zlamanym nosem, bo zdolnosc koncentracji wyplynela razem z potem

Ale jesli sami sportowcy zaczna doksztalcac sie i beda swiadomi swojego organizmu, to moze wyrosnie w koncu pokolenie trenerow nastawionych na caloksztalt...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6693 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33233
małgi
Ale tez do diety trzeba sie zastosowac a, ja mysle ze nie potrafilabym dlatego wole w swoim wypadku ograniczyc spożywanie slodyczy do 0 i zwiększyć liczbę wybiegań do 10 km dziennie mysle ze tu jest caly sukces ruszenia wagi w dół co do tych kilometrow to juz po Mistrzostwach Polski.


wiesz co, wytrącę CIę z błędu
W tamtym roku postanowiłam biegać i od zera na wiosnę trenowałam uczciwie i zaliczyłam połamaraton późną jesienią. Bieganie zgodnie z planem treningowym RW, średnio po 30-50km tygodniowo.
W tym czasie owszem kondycja się poprawiła, ale nie waga, nie obwody i nic z tych rzeczy, po które de facto zaczęłam to robić.

W dwa miesiace tu słuchając się i czytając osiągnęłam więcej jak w ostatni rok, ba! nawet półtorej.

ale wybór jest Twoj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 649 Wiek 65 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67122
trener powinien mieć przynajmniej mierne pojęcie o tym, czym grozi odwodnienie i hyponatremia.

99% trenerów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie ( Przykład Szwajcarki o której piszesz, jest znamienny) nie ma zielonego pojęcia o prawidłowym odżywianiu i suplementacji w swoich dyscyplinach sportu.
Co światlejsze federacje i zawodowe kluby z najwyższej półki zatrudniają dietetyków, ale na poziomie podstawowego szkolenia nie ma w ogóle myślenia na ten temat.
Trzeba też uczciwie przyznać, że większość zawodników i zawodniczek też nie zwraca uwagi na to co, i ile powinni jeść.

Pozdrawiam Darek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1811 Wiek 111 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28260
Gosia - powodzenia w środę na Mistrzostwach Polski w Krakowie
Co do odwadniania to Gosia nic na ten temat nie wiedziała, wiem bo jestem jej mamą. Sama chciała się tu zapisać i to była jej decyzja dajcie jej szansę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Darku przerażasz mnie

annawcz
Sama chciała się tu zapisać i to była jej decyzja dajcie jej szansę


Szansę ma każdy, bez wyjatku. Sukces osiąga promil. I nie należą do niego osoby, dla których dieta to "katusze".

Powodzenia.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-06-28 14:26:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1811 Wiek 111 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28260
:)

Zmieniony przez - annawcz w dniu 2013-06-28 15:27:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 172
To Efekty Siłowni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6693 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33233
to też efekty siłowni


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 172
To jesteś Ty ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z łydkami

Następny temat

Jak schudnąć?

WHEY premium