SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

koza DT/ redukcja na korcie tenisowym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
3 września

Dieta:
pierwszy dzień nowej rozpiski. W końcu koniec festiwalu pierdów po nuggetsach.

Trening: tenis - 2,5h ciężkiego treningu. Po 1,5h wysiadły nogi, wczorajszy crossfit dał o sobie znac.

Wieczorem fbw, jakoś nie było formy, wszystko szło ciężko i pod górkę, no ale udało się pocwiczyc.

1. Przysiady
57 kg x 10,10,10,10,10
2. Wiosła
57 kg x 10,10,10,10,10
3. Wyciskanie leżąc
52 kg x 10,10,10,10,7
4. Podciąganie sztangi stojąc
43 kg x 10,8,8,7
5. Wyciskanie zza głowy wąsko
33 kg x 10,10,10
6. Uginanie ze sztangą
33 kg x 10,9,7

Obserwacje i plany: brak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
4 września

Dieta:
trzymana.

Trening: tenis - najpierw godzina z trenerem, poprawialiśmy bekhendowego slajsa. Później 2h sparing w którym starałem się grac jak najwięcej tego slajsa, żeby utrwalic zmiany w ruchu. Coś z tego będzie.

Wieczorem hill sprinty. Cały czas czułem nogi, chyba jeszcze efekt poniedziałkowego dojechania. W każdym razie interwały siadły bardziej na nogi niż na kondycję co mnie średnio cieszy, no ale co zrobic.

6 podbiegów, czas 10:36.

Obserwacje i plany: muszę się wyspac. Niby śpię po 8h, ale przy tak dużej aktywności to dla mnie za mało. Przydałoby się 1,5-2h drzemki po południu, ale mam ostatnio sporo pracy. Na szczęście w przyszłym tygodniu będzie lżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
5 września

Dieta:
trzymana. W tym tygodniu mam w codziennym menu kurczaka, wołowinę, wieprzowinę i na zmianę ryby z jajami, więc nie bawię się w urozmaicanie.

Trening: tenis - znowu ciężki początek z powodu ciężkich nóg. Zdecydowanie przed finałami ligi muszę zrobic wolne od wieczornych treningów, zwłaszcza że najbardziej męcze na nich właśnie nogi. Pierwszy set sparingu w dupę 1:6, w drugim się rozbiegałem i wygrałem 6:2, a trzeci przegrałem 5:7. Z tym przeciwnikiem ugrany set jest dobrym wynikiem, więc nie narzekam.

Wieczorem crossfit. Ten czwartkowy obwód jest jednak lżejszy od poniedziałkowego. Mniej siada na mięśnie (nogi), natomiast podobny wysiłek jeśli chodzi o kondycję.

5x obwód:
Dipsy max
10 martwych ciągów 50 kg
10 wykroków na nogę 24 kg
20 pajacyków
Box jumpy do upadłego

Obserwacje i plany: W przyszłym tygodniu kroi się wyjazd w Tatry słowackie. Wycieczka szybkim tempem na Rysy, Krywań albo Sławkowski Szczyt będzie fajnym urozmaiceniem treningu i ogromną przyjemnością, zwłaszcza że w tym roku jeszcze w górach nie byłem. Jedzenie wezmę białkowo-węglowe, do tego dużo owoców. Nie wiem jak się chodzi po górach na low carbie, ale wolę nie sprawdzać na sobie - za duże ryzyko. Tatry to nie bieżnia, którą można w każdej chwili wyłączyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
6 września

Dieta:
trzymana.

Trening: tenis - w końcu nogi się zregenerowały. Czułem się 2x szybszy niż przez cały tydzień do tej pory, co się przełożyło na wynik sparingu - 6:2, 6:0.

Wieczorem fbw:

1. Przysiady
57 kg x 10,10,10,10,10
2. Wiosła
57 kg x 10,10,10,10,10
3. Wyciskanie leżąc
52 kg x 10,10,10,10,10
4. Podciąganie sztangi stojąc
43 kg x 10,8,8,8
5. Wyciskanie zza głowy wąsko
33 kg x 10,10,10
6. Uginanie ze sztangą
33 kg x 10,9,7

Obserwacje i plany: Nudna jednak ta kafarnia, taka statyczna i monotonna. No ale co ja tam wiem, dla mnie sport to rywalizacja z drugim człowiekiem, a nie z kawałkiem metalu. Może trójboiści czy kulturyści odczuwają tą rywalizację z przeciwnikiem, ale ja potrzebuję widzieć przeciwnika, jego reakcje, emocje i działania które podejmuje żeby spróbować mnie zniszczyć tu i teraz. Pewnie w sportach walki jest podobnie, może kiedyś sprawdzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
7 września

Pomiary:
Waga: 81,5 kg (-0,4)
Obwód w pasie: 82 cm (-1)
Obwód w talii: 77 cm (-1)


Dieta:
do warzyw poszła 1 łyżka oliwy ponad bilans, bo tyle zostało w butelce, a jutro chcę już spróbować nowej

Trening: tenis - rano sparing wygrany 6:3, 6:4. Pierwszy set wygrany łatwo, ale w drugim było sporo walki o każdego gema.

Reszta dnia wolne.

Obserwacje i plany:
Wymiary niby poszły w dół, waga lekko też, ale w lustrze coś ostatnio nie widzę progresu. Zastanawiam się czy nie obciąć ze 100 kcal od przyszłego tygodnia. Skoro za 3 tygodnie tak czy inaczej kończę redukcję, to może warto wycisnąć z tego czasu tyle ile się da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
8 września

Dieta:
cheat. 2 kiełbaski z grilla z pieczywem, lody, 3 kanapki z fast fooda, do tego śniadanie i kolacja według rozpiski.

Trening: tenis - turniej, jeden mecz wygrany, dwa przegrane. W jednym z tych przegranych byłaby szansa, ale na początku pękła mi struna i musiałem grac zapasową rakietą, która wydawała mi się niegrywalnym kawałkiem deski, dodatkowo wciągniętym jakimś grubym i drucianym naciągiem. Zero czucia, kontroli i mocy, więc zdobytych punktów też blisko zera. Pasowałoby dokupić drugą taką samą rakietę (jak moja podstawowa), ale to jakoś w zimie, póki co zbieram na regulowaną ławkę pod sztangę. Na turniej deblowy już nie zostawałem, nie było sensu bez porządnej packi.

Wieczorem odpoczynek.

Obserwacje i plany:
Umówiłem się na środę na sparing z jednym graczem z turnieju. Obaj uprawiamy podobną "baloniadę" i czekamy na błąd przeciwnika, więc może być ciekawie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw 2x w tygodniu

Następny temat

Tkanka tłuszczowa i mięsnie brzucha

WHEY premium