SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

koza DT/ redukcja na korcie tenisowym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4786

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
A co ma ruch wyciskania leżąc czy prostowania tricepsa do ruchów tenisowych? Te ruchy nie mają ze sobą nic wspólnego. Ręka prostuje się nie siłą tricepsu i klatki tylko dzięki swojej bezwładności, którą można wykorzystać właśnie dzięki technice luzowania odpowiednich mięśni. Zobacz sobie na juniorki, suche jak szczapy a walą bomby których większość amatorów nawet nie powącha

Skoro technika na siłowni również polega na optymalizacji, to czemu nie zaleca się bujania tułowiem, szarpania itd? Przecież wtedy ćwiczenia z tymi samymi ciężarami stają się dużo łatwiejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Dla Twojego stawu łokciowego nie ma żadnego znaczenia czy siła na niego napierająca wygenerowana jest z biodra czy z trójgłowego ramienia. Ramie wykonuje jeden ruch i źródło siły nie gra tu żadnego znaczenia. Jeżeli wyciskacze mają problemy z łokciami, to nikogo nie obchodzi to, że siła również idzie z biodra i piersiowych, a nie z samych tricepsów jak np na francuskim.

2. Na siłowni robi się dużo rzeczy. Nie można porównywać funkcjonalnych, złożonych ruchów typu zarzut, rwanie, sprawle, burpess, siłowe wejścia na drążek do typowej izolacji, w której chodzi o ... izolowanie mięśnia, tak żeby go przeciążyć i zmusić najczęściej do hipertrofii. To trochę tak, jakby mieć pretensję, że kobieta nie ma brody- nie ma, bo jest kobietą. A izolacja nie ma na celu "pracy całym ciałem żeby ułatwić wysiłek". Porównaj uginanie bicepsów z podobnym ruchem funkcjonalnym- wrzucanie kul na podesty albo zarzut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
Nie wiem skąd się biorą kontuzje u wyciskaczy, ale u tenisistów kontuzje łokcia nie pojawiają się z powodu działania sił generujących uderzenie, tylko z powodu drgań przekazywanych przez rakietę po kontakcie z piłką. A im większe usztywnienie mięśni tym dalej w ciało idą drgania. Dlatego tak ważne jest rozluźnienie chwytu rakiety w momencie uderzenia. Rakieta i naciąg też odgrywają tutaj dużą rolę, dlatego najczęściej kontuzje łapią zbyt ambitni, łapiący się na początku przygody z tenisem za zawodnicze ramy, zaprojektowane dla ludzi którzy trafiają prawie wszystko centralnie. Wtedy każde trafienie ramą może doprowadzić do urazu.

Zgadzam się, te wszystkie ćwiczenia funkcjonalne korzystają z optymalizacji ruchów. Ale w moim wywodzie miałem na myśli takie typowe kulturystyczne izolacje i powolne pompowanie poszczególnych mięśni I tutaj faktycznie poprawną techniką jest izolowanie i przeciążanie mięśni, a nie optymalizacja ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie mówię ko kontuzji/urazie, tylko do dysproporcjach siłowych, które pojawiają się w każdym sporcie. Na przykładzie siatkówki- czym innym jest skręcenie kostki, a czym innym niedotrenowanie dwugłowych przy przetrenowywaniu czworogłowych.

Optymalizacja= zbliżanie się do założonego celu w szybszym tempie. Jeżeli celem izolacji jest hipertrofia, to czy zbiór technik zmierzających do sprawniejszego osiągania celu (wydłużanie fazy ekscentrycznej, lepsze mind muscle, dopasowywanie ruchu pod kończynę, manipulacja zakresami, dropsety itp itd) nie są optymalizacją?


Domyślam się etymologii nicku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
To czemu wcześniej pisałeś, że z powodu dysproporcji można się nabawić łokcia tenisisty? Skoro mechanizm powstawania tej kontuzji jest całkiem inny (opisałem go w poprzednim poście).

Pisałeś też żeby robić wiosła zamiast wyciskania leżąc. I za rok będę wiosłować 150 kg, a w wyciskaniu szarpać się z 50 kg? Jak dla mnie to jest właśnie dysproporcja.

Dla mnie optymalizacja ruchu to zmniejszenie wydatku energetycznego na wykonanie identycznej pracy. Czyli w przypadku siłowni przeniesienia sztangi w przestrzeni z punktu A do punktu B.

I jakie masz przemyślenia na temat nicku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
1. URAZ- nagły i doraźny vs kontuzja/stan (condition z angielskiego) który jest trwały. Trwałe problemy z łokciem vs uraz od złego odbicia.
2. Nie pisałem, żebyś nie robił wl, tylko żebyś skupić się na angatonistach. Większość osób rzuca się na ruchy agonistyczne/synergistyczne i przed tym chciałem Cię przestrzec (co zresztą zrobiłem expressis verbis), a nie odwodzić od robienia wl...

Upartość...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
Kontuzja łokieć tenisisty jest powodowana przez powtarzający się uraz przyczepów prostownika nadgarstka. Uraz powodowany nieczystymi uderzeniami, przetrenowaniem (nawet czyste zagrania przekazują drgania), złym sprzętem. Kontuzja jest wynikiem tych urazów.

Widząc moje treningi chyba zauważyłeś, że nie skupiam się na ruchach synergicznych, tylko robię normalny trening siłowy dla początkujących. Celem siłowni nie jest poprawa gry w tenisa, tylko sylwetki. Jak już pisałem siłę uderzeń w tenisie można wyrobić tylko trenując uderzenia tenisowe i ich technikę, a nie mięśnie na siłowni. W każdym razie dzięki za radę.

A z tym uporem to vice versa

Zmieniony przez - koza w dniu 2013-08-23 23:29:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
24 sierpnia
Waga: 82,4 kg (-0,6)
Obwód w pasie: 83 cm (-1)
Obwód w talii: 79 cm (=)


Dieta:
wieczorem będzie impreza, ale obejdzie się bez alkoholu i jedzenia byle czego. Bilans będzie utrzymany w 100%. Na zdjęciu kurczak z warzywami.

Trening: tenis - mecz ligowy (w tej drugiej lidze) z gościem, który wszystkich goli oddając 1-2 gemy. Mi się udało ugrać 3 (2:6, 1:6). Bilans w tej lidze mam aktualnie 6w, 6p. Na szczęście ważniejsza jest ta w której póki co prowadzę. Gośc gra bardzo fajnie. Niepozornie, lekko, raczej siłą zagrań przeciwnika, niezbyt technicznie. Często wysokie piłki na środek - bezpieczne, ale ciężkie do skończenia i niewygodne dla ludzi grających ofensywnie. Ja mam styl podobny do niego, też unikam atakowania i wolę przeciwnika pomęczyć i sprowokować do błędu, dlatego nasz mecz mimo jednostronnego wyniku obfitował w bardzo długie wymiany. Wygrał doświadczeniem i głową, często przy swoich przewagach lekko się niecierpliwiłem i robiłem małe głupotki, które czasami przeradzały się w błędy. Za rok jak na niego trafię będzie lepiej.

Wieczorem regeneracja.

Obserwacje i plany: Spadki wagi i obwodu pasa cieszą. Progres jest cały czas, więc kcal i makro zostają bez zmian na kolejny tydzień. Jutro cheat meal i całkowity odpoczynek od aktywności.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
25 sierpnia

Dieta:
trzymana w 100%. Ostatnia noc nieprzespana, więc jedzenie wchodzi ciężko, no ale bilans trzeba zamknąć. Wczoraj udało się nie pic i nie jeść syfu.

Trening: pełen odpoczynek.

Obserwacje i plany: Namówiłem dziewczynę do treningów i świadomego jedzenia. Tak rekreacyjnie, dla zdrowia. Początkowo pukała się w głowę gdy zacząłem ważyć jedzenie, ale powoli łapie bakcyla. Od wtorku nowa rozpiska. Jeszcze nie wiem dokładnie jaka, ale będzie kurczak panierowany w migdałach Bilans póki co bez zmian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4444
26 sierpnia

Dieta:
trzymana. Od jutra wchodzi nowa rozpiska. Na zdjęciu kawałki kurczaka pod serem gouda z przyprawami.

Trening: tenis - rano godzinny, lekki trening.

Wieczorem crossfit według nowego planu. Stary (ten na pseudo rwaniu itd.) był zdecydowanie bardziej kondycyjny, przy dzisiejszym czworogłowe ud wysiadły pierwsze. Zwłaszcza po przysiadach i burpeesach płuca jeszcze chciały dużo skakanki, ale nogi nie pozwalały. W każdym obwodzie 1-2 podciągnięcia pełne, do tego po kilka z lekką pomocą. Na skakance łącznie 300 powtórzeń.

5x obwód:
max podciągnięc
15 pompek
15 przysiadów
15 burpeesów
max skakanka
60 sek przerwy

Obserwacje i plany:
Dzisiaj na zakupach zauważyłem halibuta grenlandzkiego (tego z tłuszczem) w promocji za 28 zł. Zwykle kosztuje grubo ponad 50, więc kupiłem tyle ile było Podzieliłem po 150 g i zamroziłem. Nigdy nie jadłem tej ryby, ponoć bardzo bogata w omegę 3 i ogólnie "szlachetna".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw 2x w tygodniu

Następny temat

Tkanka tłuszczowa i mięsnie brzucha

WHEY premium