SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kolano z wyskoku w samoobronie?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11155

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
dobrze ze Słaby coś skrobnął bo mi się nie chce tego czytać

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Puar w zyciu nie byles na zadnym kursie samoobronyXD nie trenowales zadnego systemu wiec pozostaw stwierdzanie faktow tym ktorzy maja chociaz blade pojecie na ten temat ;]
obilem o sie o pare sw , bylem na paru kursach samoobrony , mam paru znajomych tu i tam i kitu mi nie wcisniesz ;] mozesz pociskac bajery przedszkolakom a nie ludziom ktorzy siedza w walkach kupe czasu


Zmieniony przez - szary90 w dniu 2011-11-16 23:13:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
szary90 Nie przetłumaczysz bo tak naprawdę za Puar'em kryje się MichalJKD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hahaha dobre dobre :D niestety juz oddalem soga XD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Kupę czasu w walkach to siedzi Anderson Silva, a nie Ty. Nic nie udowodniłeś.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie mowie tu tylko o sobie ale tez o innych forumowiczach ktorzy czytaja to co tu wypisujesz ;] A jesli juz mowimy o mnie to nie nazwalbym tego kupa czasu ale napewno nie jestem poczatkujacym i jakies doswiadczenie w paru dziedzinach mam wiec daaaaruj stary , ile razy wchodze na poczte i widze ze cos odpisales mam nadzieje ze w koncu cos sensownego . Tymczasem ty doczepiasz sie tylko pojedynczych stwierdzen wyrwanych z kontekstu zamiast postarac sie zrozumiec sens calej wypowiedzi. Juz wyjasniaja ci na wszystkie sposoby i az nie moge uwierzyc ze to ndalej nie dociera wiec uznaje ze zrozumiales ale idziesz o przekonanie ;]

Zmieniony przez - szary90 w dniu 2011-11-17 22:56:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No to napiszę jeszcze raz, krótko - kolano z wyskoku i tym podobne mają swoje zastosowanie, zależnie od sytuacji.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no maja ale nie ucza ich na zadnych kursach samoobrony ani na systemach combatowych gdyz tam stawia sie na proste szybkie techniki nie wymagajace dlugich treningow i doswiadczenia w sw . Wyobrazasz sobie drobna kobiete ktora zaczepiona przez jakiegos natretnego chlopa bije sie z nim a potem zalatwia go kolanemk z wyskoku ;p? Jesli ktos ma opanowane takie techniki to moze ich sobie uzywac ale zawsze jest wieksze ryzyko ze sie nie udadza i trzeba sie z tym liczyc a takze z konsekwencjami jakie sie poniesie jesli juz sie udzadza. Ja sam bylem na paru kursach , seminariach itp itd w sekcji mamy paru zawodowych zolnierzy ktorzy trenuja sobie boks w ramach relaksu , kilku znajomych organizuje kursy samoobrony, kilku znajomych trenuje krav mage paru tez pracuje w policji i watpie zeby oni wszyscy sie mylili ;]
Dlatego musza byc proste techniki zeby kazdy mogl sie ich nauczyc i zeby nie narazac sie na to ze dana technika mu nie wyjdzie na co wplywa wiele czynnikow,. czym bardziej wymyslna technika tym wieksze ryzyko ze sie nie powiedzie. Zalozmy pracownik pogotowia czy ochrony idzie na kurs samoobrony bo taki mu sie napewno przyda i myslisz ze beda tam uczyli go kolan z wyskoku ? high kickow ? nie nie ;] Beda go uczyli jak sie obronic przed atakiem nie narazajac swojego zdrowia i jednoczesnie nie narazajac sie tez na konsekwencje karne. Policjanci tak samo majac doczynienia z agresynymi osobami nie uzywaja przeciwko nim takich technik jak kolana z wyskoku czy tarzanie sie po ziemi.owszem takie systemy przygotowuja na ewentualnosci typu walka w parterze itd ale stawiaja zupelnie inne priorytety gdyz kazda dluzasza wymiana ciosow czy dluzszy kontak fizyczny taki jak np walka w parterze czy kliincz niesie ryzyko ktore combaty ograniczaja do minimum ;]
Nie zaczynajmy tego od nowa blagam :D


Zmieniony przez - szary90 w dniu 2011-11-17 23:59:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No dobrze, ale nie pisałem że tą technikę ma wykonywać drobna panna czy jakaś staruszka. Jak ktoś umie to niech stosuje, jeśli szlifuje to na treningach sztuk walki.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hehe dlatego kursy sa prowadzone tak by KAZDY mogl umiec sie obronic nie tylko ci ktorzy juz trenuja ;]
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Praca na bramce

Następny temat

Szczęka, Plastikowa czy żelowa

WHEY premium