SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kofeina - czy nie za duzo

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pije dzienie 2 litry herbaty zielonej (2 torebki/litr) i szklanke czubatolyzeczkowej kawy i sie zastanawiam czy to nie za duzo (18lat). z jakichs prymitywnych obliczen wyszlo ze mam 300-400mg kofeiny dziennie, a zalecana dawka jest 100-300. Odstawic litr zielonej na rzecz wody/herbaty owocowej, czy moge spokojnie pic to co teraz?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Musisz sam poznac jak twoj organizm reaguje na taka ilosc. Na moje jak nic sie nie dzieje jest ok.
Jedni sa podatni na dzialanie kofeiny inni nie. Dlatego jak dobrze sie czujesz, nie masz problemow ze snem, mozesz spokojnie pic

Za jakis zcas mzoesz zrobic najwyzej pzrerwe tygodniowa, i pozniej znowu powrocic do obecnej dawki.

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dla pewnosci zastapie 1 litr zielonej jakas bezkofeinowa owocowa albo podobne. Jakie herbaty nie zawieraja kofeiny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
a jaka kawa nie zawiera kofeiny ?

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja sie pytam o herbate. z tego co wiem to np owocowa nie zawiera, ale moze jeszcze jakies inne sa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 201 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16516
kziel1

Rooibos nie zawiera. Polecam, bardzo smaczna herbatka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14677
Rothen kawa zbożowa oraz figowa z dodatkiem cykorii nie zawierają kofeiny

To ile kofeiny na daną osobę zadziała to kwestia indywidualna.
Pamiętam jak kiedyś wypiłem 4 litry coli light. Zapomniałem, że ma kofę. Gadałem i zachowywałem się jak naćpany.

"Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest, wszystko jest kwestią tylko dawek"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ziarna kawy i liście herbaty zawierają kofeine a kawa zbożowa to nie kawa ponieważ, nie ma nic wspólnego z ziarnami prawdziwej kawy, bo jest produkowana z palonych ziaren żyta, pszenicy lub jęczmienia, a niekiedy także z mniszka lub cykorii.

no ale jeśli o to chodziło to owszem oczywiste jest że kawa zbożowa kofeiny nie zawiera.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3303
Jesli pijesz kawe dla smaku to polecam dekaf Lavazzy. Troche drogo, ale jak jest sie kawoszem... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Przez dluzszy czas nie polecam przyjmowania takich dawek kofeiny. Organizm sie uzalizni i dzialanie bedzie slabe. Duze ilosci nie dziala tez zbyt dobrze na serce, zoladek.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyli jak zastapie 1 litr zielonej jakims bezkofeinowym to juz bedzie spoko mysle, nie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Help!! za dużo kalorii na obiad

Następny temat

Dietka -masa

WHEY premium