SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

judo pytanie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1909
Mam pytanie do ludzi trenujacych style chwytane a przede wszystkim judo , bo mam zamiar niedlugo sie zapisac na jakis styl chwytany i mam dylemat miedzy judo a bjj, moim glownym celem jest nauczenie sie obalen, rzutow (wmontowanie typa w asfalt ) i ewentualne skonczenie go na glebie jakas dzwignia lub duszeniem, czytalem troche o tych 2 stylach i wlasnie widzialem ze ludzie pisza ze bjj jest to praktycznie sam parter bez efektownych rzutow itd. ale za to ma bardzo rozwiniete techniki parterowe. I jeszcze jedno jak judo sprawdza sie w walce realnej bo widzialem ze judocy bardzo dobrze radza sobie w mma i z bjj takze.

glownie chodzi mi o cos takiego a potem jakas dzwignia na staw lub duszenie





Zmieniony przez - hash88 w dniu 2011-04-26 18:28:26

nie ma lipy :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1909
Ok dzieki wam za odpowiedzi, dowiedzialem sie tego co chcialem macie po sogu i mysle ze temat mozna uznac za zamkniety nie ma chyba sensu dalej tego ciagnac

pozdro

Zmieniony przez - hash88 w dniu 2011-04-29 20:07:58

nie ma lipy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Trenuj to co Ci się najbardziej spodoba.
A najlepiej trenuj i judo i bjj.
I zapasy.

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2011-04-26 18:37:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1909
wiec chyba zapisze sie na boks

nie ma lipy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10622
Co do walki realnej to ćwiczyłem kiedyś judo i na walki realne nie narzekam :)
Dużo zależy także od trenerów/sekcji najlepiej przejdź się na bjj i judo i oceń na co wolisz .A jeżeli interesuje cię *******nięcie o ziemie i wykończenie dźwignią/duszeniem to możesz także zapisać się na mma , stójka z pewnością ci nie zaszkodzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1909
Dzieki macie po sogu :D

Tak naprawde to zawsze moim ulubionym sportem byl boks ale nigdy nie mialem okazji cwiczyc boksu w jakiejs sekcji, wujek mnie uczyl podstaw itd. a o SW chwytanych pomyslalem dlatego ze dopoki jestem na nogach to mam szanse znokautowac przeciwnika ale upadajac na ziemie jestem bezbronny jak dziecko a walka realna czesto konczy sie na ziemi NIESTETY
ale chyba i tak pojde na boks tylko ze juz troche stary jestem 23 lata to troche pozno zeby sie pozadnie nauczyc boksowac, ale zawsze cos tam sie naucze.

Zmieniony przez - hash88 w dniu 2011-04-26 20:40:05

nie ma lipy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 423 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9117
co wybrałeś?Jak pójdziesz na boks to zdaj relacje

,,Kto trening dziś odpuszcza ten się z gejem w nocy puszcza."-Mirko Crocop Filipović

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1691
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie "wmontowanie typa w asfalt". a więc zapisz się na JUDO, sam trenuje i polecam, w bjj jest więcej parteru owszem, ale jak jest dobra sekcja judo to kumple/trener pokazują/e techniki np: z bjj i można uzupełnić trening judo o nowe techniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4437
Podłącze się do tematu.Mam małe pytanie bo od września(tego roku) mam zamiar dołożyć sobie judo(ponieważ nie ma blisko mnie zapasów)i się chciałem zapytać czy w judo dużo obaleń pochodzi od chwytów za kimono czy normalnie jakieś podcięcia wejścia w nogę, nogi itp??

Z dnia na dzień coraz lepiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
Jako ze juz tez Judo cwicze > pol roku , przechwyty nog i wejscia sa teraz w Judo tylko jako kontra na atak, poza tym trzeba najpierw uchwycic za gorna czesc kimona , pozniej dopiero mozna za nogi
Oczywiscie sa podciecia nog typu Ouchi Gari/Kouchi Gari, Sweepy De Ashi Barai i Osoto Gari.

Ja zaczynalem od Bjj ale im dluzej chodze na Judo tym bardziej podoba mi sie Judo. Polecam!

Zmieniony przez - Kadlubek w dniu 2011-04-26 22:14:15
...
Napisał(a)
Usunięty przez Saida za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2449 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12760
...
Napisał(a)
Usunięty przez Saida za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1909

nie ma lipy :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uderzenia z otwartej dłoni

Następny temat

Założenie klubu sportowego

WHEY premium