SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jjfight.Nie ma opyerdalania się!Siłka,Kick Boxing,Jiu Jitsu.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Wczoraj byłem na treningu,zaryzykowałem bo ból ustał.Trening JJ spoko,rozgrzewka,rozciąganie,obrona przed atakiem z góry,rzuty gdzie jeden stoi w środku,reszta na około niego i każdy po kolei pochodzi i chwyta partnera,który ma nim rzucić,po czym podchodzi następny.Obrona przed rzutem biodrowy przez położenie się i pociągnięcie partnera za sobą,obrona przez wyniesienie partnera do góry i rzucenie nim o matę po czym założenie dowolnie wybranego trzymania.Po kilku rzutach zaczeła mnie strasznie boleć ręka myślałem,że pojadę na pogotowie,ból był straszny;/.Dotrwałem do końca ,troche mi przeszło,dziś czuję jeszcze lekki ból,trochę rozruszałem zmieniając biegi :P. Jutro jadę do lekarza,nigdy czegoś takiego nie miałem,żeby ból był tak silny,udało mi sie też zlokalizować miejsce,w którym jak ucisnę to czuje taki sam ból,będzie to na pewno pomocne u lekarza :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
No wreszcie się zdecydowałeś na lekarze. Zobaczymy co Ci zaleci. Pewnie 0 treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Rękę oszczędzam.U lekarza dowiedziałem sie,że jest to jakiś ból mięśniowy.Jak mi nacisnęła w jedno miejsce to aż ręka odskoczyła :D.Wczoraj trening odpuściłem,musiałem coś załatwić więc pojechałem na rowerze.Dziś siłownia cały plan zrealizowany 1x15.Czułem trochę ból jak zdejmowałem sztangę ze stojaka .Kumpel mnie asekurował ale udało mi sie spokojnie zrobic wszystkie serie.Dziś już cały dzień wolny,jutro może wpadnę na siłownie.Wyjeżdżam na weekend więc nie wiem czy coś z tej siłowni będzie.Przynajmniej sobie odpocznę i się dotlenie w górach:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
No to lepiej odpuść i się porządnie zregeneruj:) co zalecił lekarz? Masaże? Maści?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Smarować maścią :).Już wiele lepiej.Zobaczymy jak będzie w górach,bo sobie poszaleje z góralkami:D.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Ogłaszam powrót do dziennika,ostatnio przez pracę nie miałem nawet czasu tutaj pisać,ale już się ogarnąłem.Zabieram się w najbliższym czasie do rozpisania porządnej diety bo miałem to zrobić dawno temu,a masa idzie słabo,a nawet spadło przez jedzenie w pracy.Ostatnie półtora tygodnia jadłem ledwo 3 posiłki i cały dzień na nogach,musiało sie odbić negatywnie.Także,wracam na siłkę i SW.Jakbym do niedzieli nie rozpisał diety to proszę mnie opieprzyć :D.
Siłka w czwartek:
Postanowiłem sobie zapisać jakim ciężarem robię serie.Jak na razie,zapisałem sobie ciężar do dnia drugiego,gdzie jest po 10 powtórzeń 1 lub 2 serie w zależności od ćwiczenia,dobrałem go tak,żebym robił sobie na luzie cała serie,ale przy pełnym napięciu mięśni,no więc tak:
Sztanga płasko 1x10 35kg
Martwy ciąg- 1x10 40kg
Sztanga prosto-2x10 25kg
Przysiady ze sztangą-2x10 50kg
Unoszenie hantli,bok-1x10 8kg(najgorzej idzie mi to ćwiczenie)
Wspięcia na place na maszynie-1x10 55kg
Uginanie ze sztangą stojąc-2x10 25kg
To tyle co zapisałem,ogólnie po prawie dwutygodniowej przerwie na siłowni myślę,że tragedii nie ma.Od następnego tygodnia zapiszę sobie wszystkie obciążenia dla 5 powtórzeń.

P.s skóra mi nie nadąża się rozciągać,wyszły mi rozstępy na tricepsach i koło pach na klacie i troche na bicepsach;/.Macie jakies sprawdzone sposoby na to?.Smaruje maściami i jest lepiej ale to dość nudne zajęcie takie wcieranie kremu dzień w dzień..
I nie ma opyerdalania się

Zmieniony przez - jjfight w dniu 2011-06-11 12:58:02

Zmieniony przez - jjfight w dniu 2011-06-11 13:37:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Gdzie ta dieta?:)

Ja zacząłem na mma chodzić;)

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 - fajny artykuł, jest tam o połączeniu sw z siłką, warto przeczytać, ja swój nowy plan na siłkę z tamtąd wziąłem.

Na rozstępy to najlepsza dziara:) przykryje wszystko:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Musiałbym się wytatuować jak *****,po kawałku w kilku miejscach na ciele :P.Wole jakiś skuteczny sposób bez zbytniej ingerencji w skóre :D.

Dieta od 13.06.2011 :)
1.Tutaj czasem będe robił placek owsiany:)
Owsiane 80g
Mleko 200
2 jaja
Oliwa-na łyżeczke sobie nałożyć czy jak?:D.Mysle nad taką małą sałatką z ogórka i pomidora które przyprawie i poleje oliwą.

2.
Jogurt
Kakao
Mleko
Banan

3.
Ryż
Kurczak/Ryba/Karkówka-będę zamieniał,żeby się nie przejadło.
Sałatka z pomidora i ogórka plus łyżka oliwy
Banan

4.
Makaron/ryż w zależności od ochoty i czas.(makaron robi się szybciej).
Kurczak/Ryba/Karkówka-tu też będę zamieniał.
Pomidor/ogórek/może jabłko?.Owoców nie wliczam do diety,po prostu jem.

5.
Orzechy-kilka garści
Gainer
Oliwa-tylko nie wiem do czego,ewentualnie olej lniany jak kupie,ale nie wiem do czego to dodać,żeby przeszło przez gardło.
Jakiś owoc lub warzywo.

6.
Jogurt
Mleko
Banan

Zobacze jak to będzie szło,bo jeszcze tutaj dodam gdzieś ryby.
Dzięki za artykuł,jutro przeczytam.

Zmieniony przez - jjfight w dniu 2011-06-12 23:17:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Owoców jedz ile wlezie:) pewnie słyszałeś o takiej rodzince z Brazylii o nazwisku Gracie, w ich diecie jest mnóstwo owoców:)

no i tłuszczy nie jedz przed treningiem

no i o rybie dobrze myślisz, raz w tygodniu dobrze zjeść i jeszcze raz w tygodniu wątróbka by się przydała

Zmieniony przez - janusz121 w dniu 2011-06-13 13:22:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 460 Wiek 56 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9386
na rozstepy najlepszy czas:) zbieleja i nie beda mocno widoczne, ewentualnie delikatne rozmasowywanie miejsc jak pojawia sie zaczerwienienie jest podobno troche skuteczne, posniej na usuniecie calkowicie jedynie laser... ;/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na drążku

Następny temat

Jak dobrze ćwiczyć biceps?

WHEY premium