SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jezyk a praca

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6485

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 963
No tak, ale ja nie mam zamiaru mówić komukolwiek, że nie chcę czegoś tam kupić bo obsługujący pochodzi z jakiegoś tam kraju. Tutaj chodzi bardziej o to, że wiem, iż mają cechy które kwalifikują ich jako marnych pracowników, dlatego unikam miejsc gdzie pracują i im nie idzie, nic więcej. Zimna kalkulacja, może osobiste skrzywienie, ale zawsze tylko osobiste.

Macie rację z tymi określeniami. Określenie Nigger może Cię poprowadzić przed sąd. Natomiast często spotykam się z określeniem Coloured Guy w odniesieniu do czarnych. Pracuję natomiast z Nigeryjczykiem, który sam określa się mianem "black guy" więc wszystko zależy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Oni to na siebie moga mowic "dod" i "nigger", jak ty powiesz to juz offence Tak jest poyebanie coz zrobic
PS A ty widziales kiedys budowlanke zyebana przez polakow? Niestety jakby ustawiac to rasami, to trzeba stac sie samowystarczalnym, bo kazdy zawsze cos spier.doli

Zmieniony przez - Scorpio93 w dniu 2008-01-21 16:56:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
witam ponownie, jako zainteresowany i zorientowany w temacie fast food, moge powiedziec tyle...
pracowalem w jednym w ktorym pracowali biali zolci brazowi niebiescy itd... i rzeczywiscie jest roznica, bo taka indianka ma w dupie to ze mieso spadlo jej na ziemie, czy to ze przed chwila grzebala w dupie i teraz robi komus kanapke. Polacy czy Slowacy maja jakies wyczucie i poczucie dobrego smaku i nie spotkalem sie z tym. Teraz przeniesli mnie dyscyplinarnie do innego miejsca, bo nie moglem zniesc ze najbardziej leniwy narod tzn chinczycy proboja mna rzadzic i robie z wszystkimi tylko brak Polakow i znowu widze ze chinole koreance itp. robia wszystko bez wyczucia i jakby mogli to by Ci kanapke ze smietnika sprzedali, tak wiec nie do konca jest tak ze kazdy pracuje tak samo ;)))

Druga sprawa, wyjechalem bez wiekszej znajomosci jezyka, ale nauczylem sie go tutaj, bo nie mialem wyjscia, wiec ja zawsze powiem takiemu ktory chce wyjechac zeby to zrobil bez wzgledu na wszystko, ale pod jednym warunkiem. Ze jak przyjdzie tutaj to nie jak 90% ludzi bez jezyka, ktorzy wiele razy mi mowili MAM ROBOTE TO NIE MUSZE NIC UMIEC I W OGOLE...tylko sadzie i zacznie sie uczyc...

Bylem na rozmowie o prace na lotnisku w Dublinie, bylo tam okolo 25 Polaków no i podobno tyle samo co 2 dni przychodzi. Irlandka przeprowadzila ze mna rozmowe i na drugi dzien zadzwonila ze dostalem ta robote. Tak wiec teraz wiem ze te lata w tym smiesznym dla niektorych miejscu nie byly stracone :) bo mialem tam kontakt z obcokrajowcami i wiele sie nauczylem...
fakt faktem roblem za slynne 8,84/h, a teraz zaczynam robic za 12,9/h...a za pewien czas moze bedzie lepiej, bo dalej sie ucze;]

ps. zapytalem ostatnio jednego kolesia co w burgerze robi od 3 lat czy 350 euro na tydzien to duzo?? a on do mnie A GDZIE ZAROBISZ WIECEJ?? no i w tym momencie ucialem rozmowe, bo nie wiem co z nim nie tak heh, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Wiesz a w MakKwaku w Szczecinie kolesie spuszczali sie do sosu Mnie naprawde narodowsc nie przekonuje, jak ktos pracuje w niskobudzetowce to ma w dupie swoja prace, cienko oplacany pracownik pier.doli i tyle. No chyba ze dochodzi tu taki dziwny polsko-slowacko-czeski czynnik, ze minimum-wagowcy (sorry za neologizm) mysla ze sa dobrze oplacani, bo sie jeszcze nie opamietali i przeliczaja to na swoje zl, korony czy cokolwiek.
A co do ciebie - ciesze sie ze sobie radzisz (szczerze) i sie rozwijasz, byle by wiecej polakow jak ty, bo mi naprawde jest kvrwa wstyd jak slysze ze pier.doleni d****e spia w Londynie w kiblach, zeby zaoszczedzic na nocelgu, czy laski po studiach pracujace jakby nie bylo z 10f/h spia po 5 w chvjowym pokoju i zra ze smietnikow! (autentyk!). Mnie szlag trafia i krew zalewa, i mozecie sobie mowic ze jestem chamem (vide pseu-dyskuje w temacie "kurs funta") - mam w to w dupie, gardze tym niewolniczym polskim scierwem, dlatego ze musze sie wstydzic pozniej jezeli ktos widzi, ze mowie tym samym jezykiem (czego w wiekszosci obecnie nawet staram sie unikac).
Oczywiscie nie oznacza to ze brytole/irole to aniolki, to tez chamy i buraki - ale to nie moj problem, nie moi ziomkowie - nie moj wstyd, wiec pier.dolonych bialych murzynkow bede zniewazal i plul po wszystkie czasy i juz!
A ty kolego rozwijaj sie to moze jednego razu spotkamy sie w jakies Grecji, Kanarach, Tajlandii - czy gdziekolwiek na swiecie gdzie sie lata na wakacje czy podrozuje jak normalni ludzie, a nie wraca sie do swojej wioski w polsce zeby sie przewiesc ile to sie ma zl zmienionych z funtow (dlatego tez boli jak to spada kurs wymiany, oj boli!) i pozniej wroci do niewolniczej tyry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 8571 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 90813

Shut The f*** Up And Train

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34832
ym niewolniczym polskim scierwem, dlatego ze musze sie wstydzic pozniej jezeli ktos widzi, ze mowie tym samym jezykiem (czego w wiekszosci obecnie nawet staram sie unikac)
ta wlasnie wypowiedzia skwitowales kim jestes...wstydzic sie swojego ojczystego jezyka to dla mnie nie pojęte...nie rozumiem jak czlowiekowi ktory mieszka za granica moze tak sie przewrocic w glowie ...chlopie gdy by czytal to twoj dziadek to by sie przekrecil...bez odbioru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Naucz sie czytac ze zrozumieniem, jezeli ktos za rzecza jezyka indentyfikuje mnie z takimi kretynami, ktorzy spia po londynskich kiblach, czy nayebani robia trzode w komunikacji miejskiej - to owszem wstyd mowic tym samym jezykiem przy ludziach, poniewaz oprocz zbieznosci lingwistycznej nie mam z tym scierwem nic wspolnego.
KPW? Czy trzeba ci to lopata do lba naklasc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34832
ty to ty oni to oni ale to nie jest powod zeby sie wyrzekac swojego pochodzenia...sa wyjatki ale nie mozna pchac wszystkiego do jednego wora i wstydzic sie Polski...w polsce tez jest duzo takich ludzi i co ? takie zycie nic nie poradzisz,kazdy orze jak moze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Chlopie caly czas mnie nie rozumiesz, przewin do gory i przeczytaj raz jeszcze na wydechu. Powiedzialem ze wstydzic sie moge tylko za Polakow, bo oni pochodza z tej samej ziemi, wiec chcial nie chcial to moi ziomkowie. Napisalem tez, ze irole/angole to tez chamstwo i buractwo, wcale nie twierdze ze to cecha polska. Tylko wyspiarze to nie moja brocha, a Polacy owszem, bo oni robia rowniez mi opinie - a to wlasnie z powodow jezyka, bo to najprostsza metoda indentyfikacji. Dlatego wole nie uzywac polskiego w miejscach publicznych, uzywam go ciagle w rozmowie ze znajomymi, nie wypieram sie go i nie zamierzam. Teraz jasne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2071
Scorpio, lepiej nocować w Agnielskich ubikacjach niż w Polskich, gdzie jest wszystko obsrane;D
Dbra, teraz na serjo. Zgadzam się z Tobą. Jest coraz więcej Polaków którzy wyjeżdzają na wyspy myśląc że to zupełnie inny świat, że nie ma tam biedy itd. A później płaczą bo nie mają nawet jak wrócić do kraju!
Nie wiem jak jest z pracą w Angli bo nigdy tam ne pracowałem, ale jeśli mój koleś znalazł tam robote w wieku 15lat i zarabiał 90 funtów na 8h (bez dobrej znajomości języka) to nie jest z tą pracą tam chyba aż tak źle!

..::Siła płynie z krwią, duma razem z nią::..

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ISLANDIA KEFLAVIK

Następny temat

Polecam!

WHEY premium