SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak zacząć z siłownią? zupełnie zielony + foty

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2281

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

32

Waga

70

Wzrost

178

Cel treningowy

rzeźba

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

basen

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
możliwe że nie do końca sam wiem jak to określić masa czy rzeźba, a nie może być to i to? bo jestem na pewno za mało szeroki w barach, na klacie coś tam mam ale to chyba bardziej tłuszcz niż mięsień, biceps kuleje, i chciałbym to wszystko skorygować i jednym słowem jak powiem trenerowi, że zależy mi na tym aby mordka nadal była pociągła a nie chomikowata to czy to jest w ogóle możliwe? to dla mnie dość istotne bo za dnia chcę już wydać dużą kwotę na karnet roczny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
no i dodam, że z wagi 70 jestem b. niezadowolony, natomiast z mordki bardzo. da się to pogodzić ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Recomp będzie ciężki, w szczególności dla osoby "świeżej".
Zacznij w ogóle ćwiczyć (FBW) i po dwóch miesiącach będziesz myślał co robić. Dieta na bilans zerowy i ciśniesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
kotlet dzieki za szybką odp. ale proszę Cię... jak do laika...nie slang... dlatego biorę trenera...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Rób jak uważasz. Ja tego też nie ogarniałem, ale na forum jest wszystko i dzięki temu mniej-więcej wiem o co chodzi. Najlepiej jakby Ci jakiś doradca działu czy moderator odpowiedział, ale myślę, że moje słowa zostaną poparte, choć mogę się też mylić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
ok. w każdym razie proszę o odp. na proste pytanie czy jest możliwy taki trening przy którym będę dużo jadł i to pójdzie tam gdzie ma iść a nie w twarz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To co będziesz ćwiczył to ci urośnie. Ustal sobie dietę z niedużą albo zerową nadwyżką kalorii. Jak zobaczysz, że będziesz robił się miśkowaty zmniejszaj miskę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
W twarz raczej Ci nie pójdzie jak będziesz jadł tak jak trzeba i na zerowym bilansie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1857
Jeśli masz bilans dodatni w kalorie (na masę, jesz więcej niż wynika z Twojego zapotrzebowania), dietę jeszcze nie do końca do Ciebie przystosowaną (trzeba do tego doświadczenia, metoda prób i błędów) to obrastasz w tłuszcz. Gdzie obrastasz? Wszędzie, ewentualnie więcej tam, gdzie to Twoje geny przewidziały.
Na razie skomponuj dietę tak jak koledzy sugerują, na neutralny bilans, po miesiącu czy dwóch przekonasz się co się zmieniło i będziesz korygował.

Tutaj masz coś do rozruszania się, 6-8 tyg tym ćwicz
https://www.sfd.pl/**SKRÓCONY_PLAN_FBW_DLA_KAŻDEGO_ŚWIEŻAKA!!!!_TYLKO_TU!**-t896268.html

-pilnuj techniki
-dietę ułóż
-systematycznie zwiększaj ciężar
-pamiętaj o odpowiedniej regeneracji

Poczytaj sobie trochę nt treningu siłowego, odżywiania się, technice wykonywania ćwiczeń.

PS. Co do cycka, to nie wiem, czy nie masz zaburzonej gospodarki hormonalnej, ale znawcą żadnym nie jestem :) Wiem tylko, że bratu mojej byłej cycki rosły i to było tym spowodowane. To tylko moja opinia, nie wiem czy to tłuszcz czy co, nie musisz brać pod uwagę.

Zmieniony przez - Priskuu w dniu 2012-11-07 20:46:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
"nie wiem, czy nie masz zaburzonej gospodarki hormonalnej" możliwe. też mi się to dziwne wydawało. tylko myślałem że to efekt może nierównomiernego nabrania po basenie? żabką głównie pływałem a siłowni nic nigdy. a jeśli by tak było to jest to do zredukowania?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening po 5x5?-cel masa

Następny temat

co sądzicie o tym planie?

WHEY premium