SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak najefektowniej ćwiczyć?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6756
Na początku napisałem, że chce ćwiczyć na siłę, ale teraz wiedząc jakim obciążeniem na co się ćwiczy muszę zrezygnować z treningu na siłę i przerzucić się na wytrzymałość (nie mam tak dużego obciążenia jakie potrzebne jest do treningu na siłę, i nie mam go jak zdobyć).
Aha i muszę zaznaczyć, że rezygnuje z ćwiczeń typu martwy ciąg, ponieważ około roku temu miałem małe problemy z dolną części kręgosłupa, oczywiście byłem u lekarza, on powiedział, że to przejściowe i powinno przejść, faktycznie przeszło, ale teraz po jakimś upadku, czy ogromnym wysiłku fizycznym ta część pleców mnie trochę boli, nie chcę wiec ryzykować swojego zdrowia.

Trening na wytrzymałość, PLAN :
Trening 3 razy w tygodniu. Wiem, że należy ułożyć trening tak, aby angażować na zmianę raz duże grupy mięśniowe raz małe.

1. Rozgrzewka ok. 30 minut, najpierw trucht, potem rozciąganie z naciskiem na te partie, które są najbardziej narażone na kontuzje.

2.Sztanga(48kg)
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej (ch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6756
2.Sztanga(48kg)
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej (chwyt szeroki)-4x 15 powtórzeń
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej (chwyt wąski)-2x 15 powtórzeń

3.Hantle(5kg):
Wyciskanie sztangielek-2x 15 powtórzeń
Unoszenie sztangielek bokiem w górę-2x15 powtórzeń
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem (z „supinacją” nadgarstka)-2x 15 powt.
Podciąganie (wiosłowanie) w leżeniu na ławce poziomej-2x15 powtórzeń
Rozpiętki ze sztangielkami w Leżeniu na ławce poziomej-4x15 powtórzeń

4.Sztanga (18kg)
Uginanie ramiona ze sztanga nachwytem stojąc-3x15 powtórzeń
Uginanie ramiona ze sztanga podchwytem stojąc-3x15 powtórzeń
Podciąganie (wiosłowanie) w leżeniu na ławce poziomej-3x15 powtórzeń
Wyciskanie sztangi zza głowy-2x15 powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6756
5.Wspięcia na palce w staniu- 3x40 powtórzeń
6.Na sam koniec:
Pompki na poręczach 30 powtórzeń
Pompki w podporze tyłem 30 powtórzeń

Nie pisałem jakie ćwiczenie jest na co, bo to wiem sam dla siebie, i chyba nie trzeba tego tu pisać. Tym razem się przyłożyłem. I co o tym myślicie, nie jest tego za dużo/ mało, weźcie pod uwagę, że rok już ćwiczyłem, więc mam już trochę doświadczenia, ćwiczenia umiem wykonywać poprawnie, tylko mam problemy z kolejnością, nie wiem czy ćwiczyć na raz wszystkie ćwiczenia na 1 sztandze(tak jak napisałem teraz), a potem przerzucać się na druga, czy najpierw 1 grupę mięśniową, potem 2 itd (mogę też tak napisać jak będzie lepiej). Czekam na Wasze poprawki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Idź do lekarza czy możesz w ogóle ćwiczyć
A trening bez sensu chcesz to wykonywać na jednym treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6756
mogę ćwiczyć, bo pytałem ludzi, którzy się na tym znają, a co do planu to właśnie mieliście mi go z korygować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ludzi, którzy się na tym znają? To znaczy kolegów takich jak ty? To nie jest dobre źródło informacji.
Plan znowu z dupy. Zdecyduj się co chcesz robić - FBW/Split
I rozpisz to normalnie a nie jakieś sztanga, hantle... pierdoły.
Poza tym masz tylko tyle obciążenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6756
Dobra Tb już dziękuję za rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A wiesz, rób jak chcesz, mnie to osobiście zaj**iście dużo obchodzi.
Tylko tu nikt inaczej Ci nie powie.
A dwa - jeżeli słuchasz kolegów w sprawie tego 'czy możesz ćwiczyć' to gratuluję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6756
czy ja napisałem kolegów? nie przypominam sobie. założyłem ten temat bo liczyłem że tutaj uzyskam konkretne odpowiedzi, ale widać chyba niestety ich nie dostanę, bo wszyscy ciągle piszecie, że źle, ale nikt mnie nie poprawi, tylko każdy pisze żebym się sdam poprawił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6756
dobra IneTheEnd nie spinajmy się, bo tu nie o to chodzi. Ułożyłem to od nowa, ale jak teraz jest źle to ja już naprawdę nie potrafię tego inaczej zrobić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena diety

Następny temat

Pomoc w pierwszych krokach na siłowni

WHEY premium