SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak ćwiczyć?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1450

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Witam. Mój staż na siłowni to około 5 miesięcy, robiłem sobie lajtowe fbw bez większego przykładania się. Teraz chcę zacząć na poważnie. Moje ciało ma tendencję do odkładania tłuszczu na środkowej części brzucha, co widać na zdjęciu, i szczególnie na boczkach. W związku tym mam pytanie jaki trening wypadałoby zastosować na moją przypadłość? Czy polecieć redukcje, zgubić ten wałek tłuszczu i boczki. Czy robić masówkę, kupić gainerka i jeść dobrze i dużo? Obie opcje moim zdaniem mają swój minus. Przy redukcji moje mizerne mięśnie będą jeszcze bardziej mizerne, a chciałbym żeby rosły. Przy masówce brzucha pewnie nie uda mi się zgubić... Proszę pomóżcie :)
To mój pierwszy post więc liczę, że mnie przeżujecie, wyplujecie i obsmarujecie gównem. idę po popcorn :D
POZDRAWIAM!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez traktor71 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 615
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 407 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29449
kowaleski
To mój pierwszy post więc liczę, że mnie przeżujecie, wyplujecie i obsmarujecie gównem. idę po popcorn :D

Nie polecam Ci redukcji, zostanie z Ciebie anorektyk bo mięśni zrobiłeś bardzo mało przez te 5 miechów. Masuj, ale nie rób masy na gainerach i popcornie tylko ułóż jaką dietę mającą ręce i nogi. Skup się na ćwiczeniach i ułóż konkretny plan bo jak ten, co masz nie dał Ci rezultatów to nie warto go kontynuować. Poczytaj parę art dotyczących robienia masy i planów na masę, warto wierz mi może akurat trafisz na taki przy którym wypowiesz słowa-kurcze właśnie tego szukałem! albo-to popcorn nie jest na masę? Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Dzięki za odpowiedzi. Popcorn był taką aluzją, nie jadam takich rzeczy, może sporadycznie. Odnośnie mięśni, fakt, są małe, ale jeszcze rok temu porównywali mnie do żydów z obozów koncentracyjnych. Przytyłem od tamtego czasu ponad 15 kilo :) W łapie miałem 40cm, teraz spadło na 38. Mam 196 cm wzrostu więc o efekty wizualne u mnie ciężko. Proponujesz dietę o ujemnym bilansie kalorycznym do momentu aż zgubię brzuch, później jechać z masówą i bilans na plus? Tematy na forach przedstawiające plan treningów, odpowiednie suplementy i porady przeglądnąłem tysiące razy. Na nic mi to wszystko bo wszędzie każdy pisze co innego, krytykują siebie nawzajem itd. Więc to co czytam robi mi tylko zupę z mózgu. W końcu zdesperowany wpadłem na pomysł żeby wstawić właśnie zdjęcie i poprosić o poradę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Sory za posta pod postem. Na ćwiczeniach się skupiam, gorzej jest z dietą. Ciężko mi wpaść w ten rytm i się jego trzymać, tym bardziej, że nie jestem zbyt kreatywny w kuchni. Gotować mi nie ma kto bo mieszkam sam. Staram się nie jeść gówien, ale problemem jest dla mnie zjedzenie 5 posiłków dziennie (stąd wspomniałem o gainerze)
No i to o czym mówiłem, dwa posty i w dwóch różne porady. Jeden z was poleca mi ujemny bilans, drugi masówkę. Najprościej jak się da chodzi mi o to: zgubić ten kawałek brzucha i boczki, no i zwiększyć masę mięśniową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 410 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10667
Oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne na "0" i obserwuj jak zachowuje się twoje ciało. Skoro twoim celem jest masa to oczywiste, że waga musi rosnąć. Jeśli po jakimś czasie waga wciąż nie drgnie to znaczy, że musisz dorzucić coś kalorii i tyle. Nikt z dnia na dzień nie przyzwyczai się do 5-6 posiłków dziennie jedząc przez całe życie śniadanie, obiad i kolacje. Zacznij zwiększać objętość oraz ilość posiłków stopniowo tak żeby twój organizm nie doznał jakiegoś szoku

Jeśli pomogłem przyznaj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
okej, w takim razie robię fbw polecane przez traktora, po treningu pół godziny- godzina aerobów, bilans kaloryczny będę zwiększał stopniowo i zobaczymy co z tego wyjdzie. Kupię sobie wagę kuchenną, będzie mi prościej liczyć kalorie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 615
Nie wiem jaki ty masz cel chcesz zostać kulturystą , czy zawodnikiem fitness i zaj**istej rzeźbie ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - ocena, pomoc

Następny temat

Plan treningowy do spr. ||Riaba||

WHEY premium