SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ile można maksymalnie dziennie oliwy z oliwek a ile tranu?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Extra vergine zawsze jest z pierwszego tloczenia na zimno, kosztuje ok 20 zl. Oliwy typu pomace, czyli z wytlokow, czasmai z dodatkiem extra vergine sa ok. dwa razy tansze. Sklad sie nie zmienia, bo w koncu obydwie oliwy sa z tych samych oliwek. Roznia sie tylko metoda wytwarzania i wlasciwosciami zdrowotnymi

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
1.tran lub omega- 3 w kapsach min 6g
2.oliwa z oliwek min 15g
3.orzechy wloskie reszta zapotrzebowania
4.zoltka jajek

To 4 moim zdaniem najlepsze zrodla tluszczu i nie zpominajmy ze tluszcz nasycony zwierzecy zawiera cla ,wiec i on nam jest potrzeby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Jak sie ma pieniadze to ja bym jeszcze dorzucil GLA z wiesiolka i ogorecznika lekarskiego oraz olej z pestek dyni. Dla uzupelnienia dodam, ze mieso smazone a zwlaszcza grilowane ma wieksza ilosc CLA

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 406 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7315
qazar-> a czemu nie orzechy laskowe np?

Gdy ci czarny kot przebiegnie drogę nie myśl, że to pech... chyba, że jesteś myszą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 406 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7315
hmmm mógłbyś ciut jaśniej bo myślałem że trzeba się kierować kwasami tłuszczowymi jednonienasyconymi a orzechy włoskie mają więcej wielonienasyconych w przeciwieństwie do laskowych (wiem że te i te kwasy są dobre ale gdzieś wyczytałem że lepsze jednonienasycone... może się mylę)... trochę się zamotałem

Gdy ci czarny kot przebiegnie drogę nie myśl, że to pech... chyba, że jesteś myszą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
janse masz racjie ,ale wloskie maja omega-3 i to wystarczy wiellonienasycone to nie tylko o-6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 406 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7315
ach kurde nie mogę soga posłać... no ale duchowo zawsze
to jeszcze jakbyś mógł mi powiedzieć jak to jest z tymi omegami 3 6 9 bo się też gdzieś doczytałem (nie wiem czy nie w Twoim poście nawet) że omega 6 powoduje raka czy jakoś tak

Gdy ci czarny kot przebiegnie drogę nie myśl, że to pech... chyba, że jesteś myszą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
nie te omega -6 uwodornione zwane trans(mamy dwie formy o-6 cis i trans)(chipsy,ciasteczka,margaryny twarde,frytki,wypieki) ,ale i nadmiar roslinych o-6 w formaci cis nie jest zdrowe bo zabuza rownowage w organizmie ,dlatego ilosci tluszczu pzrezemnie podane sa moim zdaniem optymalne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mały Jasiek :-)

Następny temat

Zapotrzebowanie

WHEY premium