SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ewolucja czy atrofia?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Wklejam fragment wypowiedzi Sabaty z podwieszonego o judo:

"usilne starania by uczynic judo dyscyplina atrakcyjna medialnie doprowadzily do zmian ktore sa dosc niekorzystne (np. dosc drastyczne skrocenie parteru). Tez szkolenie mlodych zawodnikow zmienilo sie, zaniedbano gruntownego szkolenia technicznego. To przykre, ale w opinii starych zawodnikow by dzisiaj wygrywac to trzeba miec olbrzymia sile i nieludzka wytrzymalosc, a technika zostaje gdzies w tyle."

właśnie, już o tym parę razy dyskutowalismy ostatnioo w kontekście walk z bjjowcami.nawyki z walki przerywanej: bierność i rozluźnienie po rzucie, brak automatycznego przechodzenia po rzucie do pozycji w parterze, dalej szkolenie pod zawody kiedy to uczy się kilku rzutów i trzymań po czym wypuszcza się na matę itp itd.
ciekawe, co nas jeszcze czeka? gdyby przynajmniej na naszym podwórku były tego znośne efekty to nie byłoby co narzekać, ale popatrzcie na rzesze zawodników, na mnóstwo polskich klubów. a potem na nieliczne jednostki odznaczone medalami na prestizowych międzynarodowych imprezach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1428 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14364
odkąd pamiętam na judo parter ćwiczyłem tak jakoś...raz w tygodniu(oprucz randori)a czasami raz na miecha, a moim skromnym zdaniem tak na 5 treningów przynajmniej 1 powinien byc prowadzony pod kątem parteru

PO CO CI MASA JAK MASZ SWETER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
Już niedługo MMA opanuje Polskę... wtedy zrozumieją

tak serio to myślę, że nie ma się czemu dziwić.. chcemy w końcu wyszkolić kolejnych olimpijczyków na miarę Nastuli - próbować trzeba...

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Takie są wymogi na zawodach i tak sie szkoli. Trener głodny sukcesu sportowego zawsze bedzie tak postępował.
czy to złe?
zalezy od tego, w jakim celu ktos trenuje.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
Prawda. Trenowanie pod kątem zdobywania w przyszłości medali musi tak wyglądać niestety... a szkoda, bo potem tacy judocy myślą, że parter to zawsze tylko epizod w walce... i nie wiedzą, jak bardzo się mylą.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Dobrze , że chociaż epizod Niektórzy myślą, że jak walka przenosi się na glebę to trzeba honorowo wstać


Zmieniony przez - paabloo w dniu 2005-06-09 23:52:01

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
"tylko świnie tarzają sie w błocie"


Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
ajak, 'dżentelmeństwo' to podstawa

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
cóż, judo jest juz sztywno uregulowane przepisami sportowymi, a nikomu sie nie chce ich zmieniać. a przecież można, WTF-taekwondocy już tak zrobili. nam pozostaje miec nadzieje, że a) działacze pójda po rozum do głowy; b) pojawi się nowy prof. Kano i zreformuje judo.
przeciez obecnie jest spora róznica między randori a walką na zawodach. ćwiczy się sporo parteru itp. przynajmniej tak jest u mnie, no ale mój trener zaczynał w 1966, więc nie wiem, czy podobnie jest w klubach prowadzonych przez trenerów młodszego pokolenia.

na dodatek burdel mamy w PZJudo, z tego co słyszałem drugi Dziuroland. jak w takiej sytuacji liczyc na sukcesy?

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2005-06-10 00:20:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 884
Witam.
Może przykład z mojego klubu.
Chodzi do na taki jeden koleś po dżudo. Ma spore osiągnięcia (mistrzostwo polski juniorów zdaje się czy coś w tym stylu). W rzutach, chwytach jest naprawdę dobry. Ma dopiero, zdaje mi się, 14 lat ale nieźle wymiata. Natomiast gdy walka zajdzie do parteru, to jest biedny. Bez problemu daje sobie założyć dzwignię, duszenie. Facet ćwiczył wyłącznie pod kątem walki na zawodach i to widać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
Moim zdaniem to usportowienie judo ma swoje dobre i złe strony.Co do złych to na pewno to o czym wszyscy piszecie, a więc ograniczony do minimum parter. Natomiast jak dla mnie niewątpliwym plusem jest to że jako dyscyplina olimpijska judo przestało być własnością Japończyków i dzięki temu nie "skostniało"(chodzi o rzuty, a nie o parter) , a ciągle ewoluuje w kierunku maksymalnej efektywności sprowadzania na ziemię. Chodzi o to że nie ma obowiązku trzymania się ścisłych zasad(do czego tendencję zawsze przejawiali Japończycy), a liczy się efekt w postaci ipponu w jaki sposób by się do tego nie doszło - stąd np. seoinage z kolan, morote gari(wejście w nogi), kata-guruma i wogóle wpływy Rosyjskiej szkoły judo. Chodzi o to że liczy się efekt w postaci wywalenia komuś pleców , a jeżeli w praktyce wychodzi że siłowe, mniej finezyjne techniki mają przewagę nad tymi czysto technicznymi(choć wiadomo ze nie zawsze) to konsekwencją jest że odrzuca się to co mniej skuteczne na rzecz tego co działa nawet jeśli to razi judockich konserwatystów . Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 307 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1476
U nas trening judo wyglada nastepujaco:

Stosunek rzutów do parteru to 5:2 więc źle nie jest. Jesli na treningu ma byc pokazywana przez sensei technika w stojce to na dogrzanie (nie zrozumcie mnie zle, mamy normalna rozgrzewke takze) mamy walki w parterze przez 15 min, Jesli zas mamy parter to na dogrzanie stojke.

Pomóż głodującym dzieciom http://www.pajacyk.pl 
http://www.polskieserce.pl
Ból jest wymysłem umysłu!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pogrom judoków

Następny temat

Trzeszczące ścięgna:->

WHEY premium