SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dry1208 - dziennik

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla mnie to:

z takimi parametrami:

Waga : 85
Wzrost : 186

to ja nie widze co tu redukowac jeszcze? Predzej poszedlbym w kierunku: zdrowa dieta na delikatnym + i porzadny trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Obwód pasa 93
Więc można lekko zredukować i można też próbować recomp robić czyli to co Ty proponujesz . Ja założyłem milcząco za pierwszym razem, że te kcal co kolega teraz spożywa są właśnie w okolicach 0 więc nie będzie to mega redukcja a właśnie taka próba przebudowy.
Baza jest dobra więc na spokojnie można próbować delikatnych opcji.

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2013-10-01 17:38:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Kolega ma 33/33/33 i twierdzisz, że to jest ok?

FBW przez większość instruktorów których spotkałem jest traktowane jako "mile spędzona chwila w siłowni dla starszych panów i pań" - uczciwie to pisze, jest to dobre tylko na początek jak ktoś zupełnie nic nie robił a po koledze widać ze ma:
a) dobre BMI
b) w miarę ogarnięta sylwetlę

Sam robiłem FBW przez 2 miechy i stwierdziłem, że zmarnowałem czas.

Kabo wiem, że jesteś maniakiem redukcji ale wg mnie kolega nie ma co zrzucać. 93 w pasie to nie jest tragedia - nigdzie mi się nie rzuciło w oczy u niego słowo krata to moje marzenie

Zabawmy się w naukowców i zróbmy test:
niech kolega dotknie czołem stojąc na prostych nogach kolan - jak to zrobi to znaczy, że jest git i nie musi redukować. chyba, że go te kontuzjowane plecy będą w jakiś sposób ograniczały o czym nam na pewno napisze;)

pozdr

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
No bez jaj, 93 w pasie przy wzroscie 186 - bez ogladania zdjec, zdecydowanie jest co redukowac. Obecnie mam 83 w pasie przy wzroscie 196, i nadal uwazam, ze mam jeszcze z czego zejsc :)

Edycja: ja zdecydowanie nie jestem maniakiem redukcji, co widac po mojej misce mam nadzieje - obecnie zrzucam wage przy podazy 4400 :)

Zmieniony przez - xzaar77 w dniu 2013-10-01 18:21:07

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
chłopaki każdy ma swoje zdanie - ja nie uważam z kolei żeby ktoś z BF 10% był okazem zdrowia, norma w naszym wieku tj. 30-39 lat to 15-21% i wszystko w którąkolwiek ze stron jest już odstępstwem. kolega jest w normie i nie róbmy z niego mistera phisiq bo to szybko może zniechęcić.
tylko tyle i aż tyle

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4115
Witam wszystkich piszących i obserwujących.
RafalRRRR… oczywiście nie chodzi mi o to żeby ktoś mi wyliczał i podał gotowca.
Zapotrzebowanie mam wyliczone (ze wzoru z podwieszonych) i wynosi ono w dzień treningu siłowego 2870 kcal, a w dni z aero 2700 kcal. Moje wątpliwości polegają na tym, czy dobrze przyjmuję deficyt na poziomie 300 kcal czy jednak powinienem więcej obciąć. Warzywa… hmmm jak je wliczę w bilans to wyjdzie, że deficytu nie ma. No i nie wiem, czy wliczać te warzywa czy nie.

DARNOK35… tu masz rację… teraz moja dieta jest trochę monotonna, ale nie zawsze tak było i postaram się ją bardziej urozmaicać. Ale i tak cycki będą na pierwszym miejscu


Gwid… kabo9…
1. Taki rozkład wydawał mi się najbardziej optymalny. Widziałem diety z mniejszą ilością ww.
2. Tu akurat myślę, że na rozruszanie po przerwie w treningach FBW jest OK.
3. 2870 kcal dzień siłowni, 2700 dzień aero
4. BCAA jest. 10g/kgmc 20 minut przed i bezpośrednio po aero
5. Oczywiście poczytam
6. bf… hmmmm za duży. Wydaje mi się, że dobre 20%. Jak najlepiej to oszacowac?

No a teraz dzisiejszy trening:
1. Przysiady – sztanga na barkach –5 serii - 10 x 45/47,5/50/52,5/55kg
2. Wiosłowanie sztangą nachwytem – 5 serii - 10 x 32,5/35/37,5/40/42,5kg
3. Wyciskanie skos dodatni – sztanga – 5 serii - 10x 40/42,5/45/47,5 i 8 x 50
4. Wyciskanie sztangielek siedząc – barki – 5 serii- 10 x 6/8/10 i 9 x 10/10kg
5. Pompki w podporze tyłem – 3 serie – 15/12/10 powt.
6. Uginanie ramion – biceps – hantle – 3 serie – 10 x 8/10 i 8 x 10kg
7. Wspięcia na palce siedząc – 5 serii – 20 x 30/30 15x30/30/30kg
8. 10 minut na bieżni

Dieta:
dostarczono 2410 kcal bez warzyw
b: 205 g (34%) ww: 160 g (27%) tł: 106 g (40%)


Redukcja musi być. Krata też mile widziana (kiedyś była)
Gwid... po tym teście co proponujesz chyba by mi kręgosłup strzelił.

Zmieniony przez - dry1208 w dniu 2013-10-01 18:50:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Gwid umówmy się, że nie jestem maniakiem redukcji tylko, że co ja poradzę jak większość osób zgłaszających się po poradę w tym dziale akurat nadaje się do redukcji?
Staram się obiektywnie ocenić i doradzić jak najlepiej potrafię. Dodatkowo staram się też żeby porada była zgodna z celem zainteresowanego. Ty mówisz, że nie chce kraty, a on jak sam widzisz tą kratę chce, zresztą napisał w pierwszym poście, że ma być redukcja . Dodatkowo ma około 20%BF więc mieści się w podanym przez Ciebie zakresie, ale jak zacznie się stosować do Twoich porad i zwiększy węgle to jest większa szansa, że wyjdzie poza referencyjny zakres górą niż jak węgle będą niższe. Takie jest moje zdanie.

Gwid
Kolega ma 33/33/33 i twierdzisz, że to jest ok?


Uważam, że 2,4g białka/kg, 1,2g tłuszczy i 2,2g węgli to dobry rozkład żeby zacząć redukcję. Procenty nigdy do mnie nie przemawiały.

Gwid

FBW przez większość instruktorów których spotkałem jest traktowane jako "mile spędzona chwila w siłowni dla starszych panów i pań" - uczciwie to pisze, jest to dobre tylko na początek jak ktoś zupełnie nic nie robił a po koledze widać ze ma:
a) dobre BMI
b) w miarę ogarnięta sylwetlę

Sam robiłem FBW przez 2 miechy i stwierdziłem, że zmarnowałem czas.



To znaczy tylko jedno - chvjowo robiłeś to FBW, albo miałeś źle dobrane ćwiczenia i masz złe wzorce (instruktorów). FBW na rozruch jest idealne, a także żeby zmienić coś w treningu, przełamać stagnację. Zobacz do dziennika Rafała, który najlepszy progres siłowy zrobił niedawno właśnie na FBW (5x5). To tyle i aż tyle.

dry1208 - z warzywami to jest tak, że część osób na forum ich nie liczy (np. ja czy Kuba), a część liczy (Rafał). faftaq naczelny dietetyk SFD twierdzi, że należy liczyć, więc jak Ci się chce to licz.
Dodatkowo, jeżeli jedziesz na takim rozkładzie jak teraz i leci Ci pas to jedź dalej. Jak przestanie to trochę obetnij kcal lub dołóż aero. I będzie git. Na wagę patrz jako drugorzędny wskaźnik - pilnuj przede wszystkim pasa.


pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Gwid
chłopaki każdy ma swoje zdanie - ja nie uważam z kolei żeby ktoś z BF 10% był okazem zdrowia, norma w naszym wieku tj. 30-39 lat to 15-21% i wszystko w którąkolwiek ze stron jest już odstępstwem. kolega jest w normie i nie róbmy z niego mistera phisiq bo to szybko może zniechęcić.
tylko tyle i aż tyle



W sumie nie sposob sie z Toba nie zgodzic. Norma w podanym przez Ciebie wieku - jasne, jest jak mowisz. Bo norma to facet wracajacy z pracy, obiad na stole, nastepnie piwko, tv, kapcie, pizza, orzeszki, paluszki. W weekend tak samo, tylko najczesciej bez pracy. Sport ? No jasne ! Ekstraklasa, Bundesliga, F1, siatkowka, biegi narciarskie, KSW. Masa sportu ! W telewizji :)

Tak jak piszesz, sa i odstepstwa od normy, w obie strony, a przyklad znalezc latwo. Ja jestem takim przykladem, w obie strony. Rok temu mialem nie 21 a 40 procent BF - bylem dokladnie takim normalnym facetem w naszym wieku, tylko praca za biurkiem i jeszcze wiecej sportu w tv. Teraz tez jestem takim odstepstwem od normy, tyle ze z BF 11 procent. I wybacz mi nieskromnosc, ale jesli ja nie jestem teraz okazem zdrowia, jesli brac pod uwage normalny tryb zycia i kompletnie amatorskie podejscie do sportu, to kto nim jest ?

Tak jak i Ty, pozwole sobie na wyrazenie subiektywnej opinii. Facet z BF 21 procent jest tlusty. Jeszcze nie chorobliwie, ale jesli z takiego poziomu wezmie sie za slynne "masowanie" - bedzie tragedia, spowodowana glownie slaba wrazliwoscia insulinowa. Facet z BF 15 procent to minimum do ktorego powinno sie dazyc, chcac wygladac estetycznie i zdrowo.

Zrob test. Nie wiem czy Twoja partnerka potrafi zdobyc sie na szczerosc, wiekszosc z naszych Pan w tej kwestii prawdy nam powiedziec nie potrafi. Wybierz siostre, kuzynke, dobra kolezanke - taka na poziomie przyjazni, prawdziwej. Pokaz jej zdjecia facetow z BF 10, 15, 20 procent. Zapytaj ktory szczerze, naprawde jej sie podoba, mozesz zakryc twarze.

I na koniec, wybor i tak nalezy do Dry. Chcesz byc przecietny ? Czy chcesz sie ponad przecietnosc wybijac ? Przekonany jestem wewnetrznie, ze trafiles tu i podjales trud wlasnie dlatego, ze druga opcja jest Ci blizsza..

Mnie po roku, w swojej sprawie, taki wniosek przychodzi do glowy - mniej filozofii, wiecej treningu. Gdy nachodza mnie filozoficzne przemyslenia co zmienic, znaczy ze za lekko trenuje. Dolozyc do pieca. W zwiazku z tym, poniewaz zlapalem sie wlasnie na wymadrzaniu przed Wami, koncze, biore torbe i lece na plywalnie, trening sam sie nie zrobi :)

Zdrowia, wytrwalosci i milego dnia wszystkim !

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Powodzenia. Będę obserwował.

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
no i widzicie, punkty widzenia zależy od miejsca siedzenia i dodatkowo winny się tłumaczy więc każdy z nas jest winien
nie chce spamować ale muszę w odpowiedzi do xzaar'a.
sugerowany test zrobiłem i zarówno moja żona jak i koleżanki powiedziały, że wyglądam za chudo jak ważyłem 89 kg - uczciwie. nie chce się zalewać ale za dużo mięśni mi zeszło w trakcie nieudanej redukcji i chce to odzyskać - tylko tyle.
ja się bawię wagą, będę chciał to zredukuje do 85 kg i 88 cm w pasie ale nie traktuje tego jako przymus wyglądania zdrowo. nie dajmy się omamić wzorcom z kolorowych gazetek...
za dużo lat i na zbyt wysokim poziomie uprawiałem SW żeby traktować to co mówisz ( "sport to zdrowie" )na poważnie i bez przymrużenia oka. nikt z moich kolesi którzy też uprawiali SW nie obszedł się bez kontuzji, powiem więcej byliśmy kiedyś sekcją na badaniach kompleksowych ( od logopedy do dietetyka i anatoma) wyszło, że żaden z nas nie powinien już uprawiać sportu
nikogo akurat w tej dyscyplinie nie obchodziło czy masz bf 10% czy 20% - liczyła się moc i możliwości - może po prostu jestem tym przesiąknięty, bo dla mnie facet musi być w stanie "coś" zrobić a nie przede wszystkim wyglądać. Może rzeczywiście jestem przesiąknięty chodzeniem w kimonie albo dresie bo dla mnie nigdy nie liczyło się jak ktoś jest pod spodem zbudowany i nie było to wyznacznikiem jego umiejętności. Tylko tyle.

koniec offtopu i sorki dla właściciela tematu

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

**NABÓR DO TESTU -Hi-Tec Creasteron i whey C-6**

Następny temat

Ekspert ćwiczeń na drążku i bodyweight

WHEY premium