SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta redukcyjna (ocena) - waga idzie do góry

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2959

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Płeć

M

Waga

75

Wzrost

179

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

3x trening siłowy + 2x lekcje WF

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 364
Siema, od początku września postanowiłem wznowić treningi (wakacje spędziłem na emigracji zarobkowej) i ruszyć z dietą na 100% (wcześniej siłownia była dla zajawki, więc dalej czuje się jak początkujący).
Górna część mojej sylwetki (klatka+ramiona) wymaga zdecydowanie dorzucenia mięsa, jednak ze wzgledu na to, że dość spory %bf kryje się na brzuchu, szczególnie jego dolnej części zdecydowałem się na redukcję, aby potem mieć lepsze podstawy do masówki.

Od 3 tygodni trzymam dietę na poziomie 2200-2400kcal i po tym okresie waga podskoczyła o jeden kilogram, jednak w lustrze zauważyłem postęp, niewielki bo niewielki ale widać, że brzuch delikatnie się topi.

Ciągnąć dalej taką dietę i nie przejmować się cyferkami na wadze, czy może jednak coś tutaj pozmieniać?

Czekam na pomoc. 5!

"Posiłek 3" to trzy jednakowe dania, a białko+banan wlatuje od razu po treningu, w DNT gdzieś zawsze sobie to popijam między posiłkami.





Zmieniony przez - mad33y w dniu 2015-09-27 19:36:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 182
Szelunia
To troche sporo wegli moj facet 105 kg zjada 100g czyli jedna torebke:)


Przepraszam przeoczenie ale mimo wszystko 300g ryżu to raczej sporo na redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 92 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1416
sugeruj się bardziej obwodami a nie kilogramami. Kilogramy zależą w dużej mierze od tego ile zjadłeś objętościowo w ciągu dnia itp Skoro w lustrze widzisz postęp to tak trzymaj :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Jak jest postep to nie zmieniaj. Nie za malo jesz? WIecej zdrowych tluszczy by sie przydalo, nie musisz tez jesc samego chudego kurczaka. Przy gorzkiej czekoladzie sprawdz czy nie ma jakichs polepszaczy. Duzo owocow i warzyw ma byc i jakies zarcie probiotyczne, mozesz wrzucic migdaly.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
Za mała kaloryczność. Lepiej jak utniesz węglowodany a zwiększysz tłuszcze. Jak będzie zmieniać się/ co będziesz dodawał do diety? Bo jeśli jest to sztywny schemat to trochę jałowo. Urozmaicaj dietę w warzywa, inne mięsa, ryby, jajka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 182
Na obiad zjadasz 3 torebki ryzu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 182
To troche sporo wegli moj facet 105 kg zjada 100g czyli jedna torebke:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 131 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15372
Przecież napisał, że to jest rozbite na trzy posiłki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 365 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18735
Dieta bardzo słaba, za mało białka jak na redukcję, braki wit.-min, tłuszcze bardzo nisko i jeszcze w połowie dolewane rzepakiem. Nie wiem jak długo to zamierzasz ciągnąc ale po 2-3 miesiącach gospodarka hormonalna będzie na kolanach. Doczytaj o diecie na redukcje, poprzeglądaj inne i popracuj nad tym. Ogólnie na szybkiego to: białko podbij do 2,5g/kg, tłuszczy min. 1g/kg (jeżeli zostajesz na klasycznej diecie). Żeby to uzyskać obetnij węgle. Dołożyć lub stosować zamiennie wołowinę, chudszą wieprzowinę(jeżeli jw. zostajesz na klasycznej diecie), jaja, ryby. Gdzie się da dać warzywa. Tłuszcze opieraj na mięsie, jajach i rybach a uzupełniaj o oliwę, orzechy, awokado, kokos.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6604
Polecam 2,2g białka na kgmc, 1,2g tłuszczy i reszta wegle. U mnie tak działa sprawdź u siebie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 364
raczej boję się dodawać kcal, skoro przy ~2200 waga delikatnie idzie w górę.
wiadomo, taki schemat nie działa u mnie 7dni/tydz. staram się stosować zamienniki,a warzywa dodaje dość często, głównie pomidory, zielona fasolka, brokuły (z tym, ze ich nie wliczam w zapotrzebowanie)
utnę węglowodany na rzecz tłuszczy tak jak polecacie,

zastanawiałem się też nad IFem, ale trochę boje się o swój organizm...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 364
Tak to może wyglądać?

Nie mam dużego budżetu, więc poleci ktoś tanie źródła zdrowych tłuszczy?
Pestki dyni są okej? słyszałem, że np słonecznik nie bardzo...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny

Następny temat

Dieta na masę do oceny 84kg

WHEY premium