SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do mega-testu OLIMP //Massacra 2//

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
callao

Pierwsza Twoja wypowiedź w tym temacie a ostatnia to niebo i ziemia. Absolutnie zwracam honor:)

1) W twoim przypadku po treningu leci bulk, a nastepnie posilek, podstawowe zapotrzebowanie na energie po treningu,zostanie pokryte z odzywki. W posilku nastepnym mozna dawac tluszcze+warzywa, nawet kosztem WW. Pamietaj ze twoim celem jest rekompozycja skladu ciala.

--> Spotkałem się z podobną teorią - zaraz po treningu szybkie węglowodany a później posiłek czysto białkowy, bez tłuszczu i bez warzyw. Twoja propozycja mnie nie zadowala, bo to posiłek potreningowy jest tu priorytetowy, a nie bulk. Cóż porównywać wołowinę z serwatką. Stan wzmożonej odbudowy białek powinno się maksymalnie wykorzystać. Jak się do tego mają tłuszcze i warzywa - pisałem.

Taki zabieg najlepiej budowac, na dietach o umiarkowanej ilosci WW, a nawet sklanial bym sie ku Low Carb/Carb cykling(pelne zalozenie tego planu dietetycznego).

--> Zwróć uwagę na aktualnie stosowaną przeze mnie masową dietę. Drastyczne obcięcie węgli kończy się u mnie w najlepszym przypadku spadkiem siły i zamuleniem. Planuję trochę obciąć w późniejszym okresie, w zależności od rezultatów.

2)Juz wiele razy byl obalany mit, o wplywie jajek, na zwiekszenie poziomu LDL ;). Ale to twoja decyzja. Pozatym, niekoniecznie musisz, codziennie jesc jajka.

--> Nie zaryzykuję

3) Ja wcale nie suberowalem zamiany kurczaka na rybe, tylko odzywki na rybe(IMO, lepszy pomysl).

--> Faktycznie, niedoczytałem. Sorry. Odżywka białkowa będzie spożywana w przerwie między posiłkami - to nie jest pełnowartościowy posiłek.

4) Warzywa do sniadania. Coz tak ;). Wiesz niewiem jaka ilosc warzyw dziennie sporzywasz, ale przy ponad 3g B na kg mc, nietrudno o zakwaszenie.

Nie imaginuje mi się kompletnie, jak miałbym owsiankę brokułem przegryzać Absolutnie to odrzucam. Wychodzi 18 porcji warzyw w tygodniu: 2 porcje w dni treningowe i 3 porcje w nietreningowe.

tak nawiasem mowiac, 1/4 WW u Ciebie w diecie to cukry silnie przetworzone o wysokim IG. Widzac twoje zdjecie wydaje mi sie ze takie cukry Ci nie sluza, ale coz moge sie mylic.

Cukry proste są głównie na treningu (napój izotoniczny) i zaraz po (bulk) - ok. 70-80g. Uważam, że ich występowanie w tym okresie, nawet na rekompozycji, jest całkowicie usprawiedliwione. W śniadaniu cukrów jest bardzo mało (planuję ostatecznie 30g dżemu niskosłodzonego, 10g miodu i mały owoc).

solaros

Widziałem ten placek już wcześniej, wygląda mega-apetycznie. Jak jednak sam zauważyłeś, mam 2x tyle składników. Co prawda patelnia też jest dwa razy większa, ale cholernie ciężko jest taką masę przewrócić, żeby się nie rozwaliło. Próbowałem dzielić na ćwiartki - nie wychodziło. Przeważnie wychodzi mi 'papka', której wygląd na pewno oczu nie cieszy. Chyba wezmę mniejszą patelnię i zacznę smażyć dwa placki

Pozdrawiam,
Grzesiek.





Zmieniony przez - Dog Face w dniu 2009-04-04 01:51:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
.....dokladnie - jak jest za rzadkie wychodzi papka - tez tak mam.

Musisz poprostu dobrac tak proporcje składników - aby wyszło bardziej geste - i co wazne - smazyc na małym ogniu pod przykrywka!!

Albo zamisat tych 3-4 samych bialek dodaj 30g bialka z prochu - zagesci omleta a proporcje BTW beda podobne.... !

....i nie bedziesz mial problemu z zołtkami

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
PLANOWANA DIETA DO TESTU SPONSOROWANEGO

Cel : stopniowa rekompozycja składu ciała. Dane w profilu . Proponuję na początek nie ciąć zbyt dużo: pozostanę raczej przy 3g białka/kg, 1g tłuszczu/kg + 4g węglowdanów/kg w DT i 2g węglowodanów/kg w DNT. Ponadto do dyspozycji jest:

- 9kg OLIMP WHEY PROTEIN COMPLEX 100% ( sic! ) [https://sklep.sfd.pl/Olimp_Whey_Protein_Complex_100%-opis1372.html]

- 4,5kg OLIMP PROFI WHEY MASS
[https://sklep.sfd.pl/Olimp_Profi_Whey_Mass®-opis839.html]

Proponuję dać jedną, 100g ew. 150g porcję bulka po treningu, jedną 70-gramową porcję białka przed snem i dwie, 40-gramowe porcje białka w ciągu dnia.

----------
0. (po przebudzeniu)

Do tej pory w cyklach typowo masowych (bezkreatynowych) natychmiast po przebudzeniu zażywałem zwykle odżywkę opartą na izolacie serwatki + banan.
W tym teście natychmiast po przebudzeniu przewidziana jest porcja Massacry oraz duże dawki antykatabolików (leucyna i HMB). Rozważam możliwość zażycia ok. 40g OLIMP WHEY PROTEIN COMPLEX 100% (30g czystego białka serwatki) około pół godziny po zażyciu kreatyny (pół godziny przed śniadaniem). Proszę o sugestie.
moje sugestie
----------
1. (śniadanie)
- płatki owsiane 100g
- całe jajka
- pestki dyni 10g
- siemię lniane 10g
- nasiona słonecznika 10g
- wiórki kokosowe 10g
- jedna łyżeczka miodu ( 10g )

Proponuję na początek delikatnie obniżyć gramaturę płatków do 100g, w późniejszym okresie max. do 80g. Na węglach złożonych rano na pewno nie będę oszczędzał (nauczony doświadczeniem), w przeciwieństwie do węgli prostych (zastanawiam się nad odrzuceniem albo dżemu, albo rodzynek - doprawdy ciężko jest tą potrawę przełknąć bez "słodkiej zagrychy"). Zestaw nasion (40g) jest niezmienny od dawien dawna.
zestaw nasion ok ale dodawaj czasem orzechów włoskich, poza tym nie popijaj posiłku jeśli chcesz osiągnąć cel odpusć najlepiej rodzynki i dżem a daj więcej tłuszczy lub płatków wiem ze to nie ten sam smak ale coś kosztem czegoś
----------
2. obiad
- piersi z kurczaka 200g
- kasza jęczmienna 100g
- warzywa - głównie mrożone, postaram się jak najwięcej świeżych
- oliwę dałbym tutaj

----------
3. odżywka
- OLIMP WHEY PROTEIN COMPLEX 100% 40g - ok. 30g czystego białka.

W przerwie między posiłkami.

----------
4. przedtreningowy
- piersi z kurczaka 200g
- kasza jęczmienna 100g
- warzywa - głównie mrożone, postaram się jak najwięcej świeżych
- olej z pestek winogron 30g
jeśli masz przerwe krótszą niż 2 godziny przed treningiem wyrzuciłbym warzywa i olej

5. trening
- OLIMP Iso Plus 1000ml (56g WW, z czego 48g prostych)

6. po treningu
- OLIMP Profi Whey Mass 100g (45% białka, 45% WW)

Zasadniczo od ponad miesiąca spożywam bezpośrednio po treningu ok. 50g białka i 90g węglowodanów, toteż mam dylemat, czy nie będzie to, w przypadku WW obcięcie zbyt drastyczne (o połowę). Z drugiej strony Niwix (uszanowanie) w swoich artykułach nalegał, by największą ilość cukrów w rozkładzie dnia dać właśnie po treningu. Inna sprawa, że zamierzam na treningu spożywać 1 litr napoju izotonicznego OLIMP Iso Plus (56 WW, z czego 48 prostych). Proszę o komentarze.
zapewniam cię że nie będzie to drastyczne obciecie ww izotonik też się liczy
----------
7. potreningowy

- mięso wołowe 300g
- makaron pełnoziarnisty 100g

Myślę, że bez zarzutu. Jeśli chodzi o mięso to preferowany jest przeze mnie stek z udźca. Ewentualnie inna część o podobnej jakości. Od święta, jak mama kupi, polędwica

----------
8. przed snem
- OLIMP WHEY PROTEIN COMPLEX 100% 70g - ok. 50g czystego białka
- olej lniany 30g

------------------------------------------------------------------

Mamy:

BIAŁKO: 30g z jaj + 80g z piersi + 60g z wołowiny + 150g z odżywek = 320g. Ostatnia wartość (150g) jest lekko przerażająca, dlatego rozważam możliwość zastąpienia jednej porcji białka serwatkowego posiłkiem złożonym z warzyw i piersi z kurczaka + (200g) + olej lniany. Wypadłby on jako ostatni przed odżywką na noc. Ciężko będzie to upchnąć w harmonogramie, w dodatku jestem przyzwyczajony do rozkładu, który wyżej przedstawiłem.

WĘGLOWODANY: ok. 425g (węgli z Massacry nie wliczam)
TŁUSZCZE: ok. 120g
imo 2,5g białka by wystarczyło 3 cię nie zabije ale potem koniecznie zredukuj tą granice żeby orgaznizm odpoczął gdzie masz braki uzupełnij z ww złożony i tł żeby się zgadzało
------------------------------------------------------------------

W dni nietreningowe:
Białko i tłuszcze analogicznie, węglowodany do ok. 1,5-2g/kg (myślę, że stopniowo będziemy schodzić). Jeśli chodzi o źródła, to:
Proponuję śniadanie zostawić, obciąć z obiadu kaszę do 50g, wyrzucić węgle przed HIIT-em a bezpośrednio po nim dodać 50-100g bulka (???). Oprócz mięsa piersi z kurczaka polędwica wieprzowa i ryby. Proszę o sugestie odnośnie odżywiania po i przed interwałami.
śniadanie zmien j/w napisałem a po hicie możesz wrzucić bulka zgodnie z zapotrzebowaniem przed interwałami ww złożone o niskim ig i mięso
We wtorek (nietreningowy) mam trening koszykówki, zastanawiam się, czy bezpośrednio po nim nie dać 100g bulka.
jeśli trening jest bardzo intensywny możesz dać
------------------------------------------------------------------

Niebawem dam link do schematu suplementacji. Przepraszam za taki elaborat, czekam na uwagi i pozdrawiam,

Grzesiek

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 205 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16559
Grzesiek, pamietaj ze 2 porcje massacra2 dziennie, to ok 70g WW(pamietaj ze to tez jednak doliczasz do bilansu, i tu nagle robi sie 5g WW na kgmc).

2 porcje warzyw dziennie to IMHO, malo - przy takiej ilosci bialka(latwo o zakwaszenie). Jak zaczna pojawiac sie pierwsze reakcje (zgaga, oslabienie), mozesz pomyslec nad proszkiem zasadowym, zamiast dodatkowej porcji warzyw.

Ja bym sie jednak uparl, zeby dzem ze sniadania wywalic, a zamiast tego zjesc wiekszy owoc - swiezy ;)

Mam jeszcze pytanie, jak dlugi odstep czasowy masz, po treningu koszykowi i HIIT'em do chwili gdzie moglbys zjesc pelnowartosciowy posilek?

Pzdr




Zmieniony przez - callao w dniu 2009-04-04 08:58:56

Małe kroki - Wielkie rezultaty

Dieta to 24 godzinny trening

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wglebiam sie, ale widzialem co o jajach.

autorze udowodnione jest to naukowo, nie sa to jedynie domysly, u zdrowego czlowika jajka predzej wplyna pozytywnie niz negatywnie na poziom cholesterolu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie po dłuższej nieobecności!

Do rozpoczęcia testu jeszcze ok. 5-6dni. 'Poprzemyśliwowywałem' sobie to wszystko i uznałem, że dieta nie była jednak profesjonalnie przedstawiona

Uwzględniając wiele z Waszych uwag, zmieniłem ją nieco:

------------------------------------------------------------------
DZIEŃ TRENINGOWY (SIŁOWNIA - HST):
------------------------------------------------------------------









































------------------------------------------------------------------
DZIEŃ TRENINGOWY (HIIT/KOSZ):
------------------------------------------------------------------





































------------------------------------------------------------------

W dni z HST jest ok. 4,5g węglowodanów; 3,2g białka zwierzęcego; 1,3g tłuszczu.

W dni z HIIT/kosz jest 1,5g węglowodanów; ok. 3g białka zwierzęcego i 1,5g tłuszczu.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

------------------------------------------------------------------

callao

Mogę zjeść natychmiast - jestem przyzwyczajony do jedzenia z pojemników.

Pozdrawiam, życzę Wesołych Świąt i Smacznego Jajka,
Grzesiek







Zmieniony przez - Dog Face w dniu 2009-04-11 22:18:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Dog Face zbyt duża iloiśc bialka pochodząca z prochu (IMO wogóle zbyt duża jego ilość).
Do diety dorzuć jeszcze oliwę z oliwek, natomiast wyeliminuj olej z pestek winogron.
Do śniadanka możesz dorzucić morele, a zrezygnować z dodatków takich jak dżem.

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie,

Dziękuję za odpowiedź.

- Co do białka, jestem przyzwyczajony do ilości 3g na kilogram masy ciała (przy budowaniu masy). W dni z HST jest dodatkowo potężna dawka kalorii z tłuszczu i węglowodanów przy bardzo intensywnym treningu. Nie uważam, jakoby białko miałoby się tu zmarnować. Mógłbym ew. zrezygnować z porcji 40g białka o godz. 15.00.

- dobry olej z pestek winogron nie jest zły:) Uważam za b. dobrą konfigurację kwasów tłuszczowych OMEGA łącząc olej lniany i olej z pestek winogron. Poza tym 'przechodzi' bardzo dobrze przez gardło, jest chyba najrzadszym olejem.

- wspominałem o tym dżemie już. Rozsmarowanie tych dwóch łyżek marmolady sprawia, że cała potrawa (bardzo, bardzo niesmaczna) powolutku, ale wchodzi. Jak Bozia da to być może będzie dżem niesłodzony St. Dalfour

EDIT:

Zapomniałem dopisać przy nowej diecie, że zreyzgnowałem z wywalania żółtek. Daje 3 całe jaja (ca. 180g) i 40g odżywki białkowej. W sumie rozwiązanie dużo bardziej rozsądne, zwracam wszystkim honor:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Przy tak dużej podaży bialka należy uwzględnić cała furę warzyw
Zaproponowałem morele do śniadania gdyż są dobrym produktem alkalizującym.
Olej z pesetk winogron zawiera dość znaczne ilości omega-6, których ilości i tak niejednokrotnie są zbyt duże.

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Planowane jest 22 solidne porcje warzyw tygodniowo (postaram się głównie brokuły i szpinak).

Morele. Suszone? Raczej odpadają. Z puszki też. Za dużo cukru. Świeże jak najbardziej (są już w sklepach?). Ta pomarańcza to taki przykład. Ogólnie będzie do śniadania średniej wielkości owoc.

Kwestię oleju rozważę (już wcześniej chciałem to Tobie napisać:) ).

Pozdrawiam,
Grzesiek

Zmieniony przez - Dog Face w dniu 2009-04-11 23:09:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proszę o pomoc w dobraniu ćwiczeńna uda i brzuch

Następny temat

Szybka redukcja-dieta

WHEY premium