SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy mogę

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4273

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 70
Czy mogę przy sobie nosić 80 cm grubego łańcucha do samoobrony i czy niebiescy nic mi za to nie zrobią >???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
tzn pałki które nie są wykonane z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału ,połączonych ze sobą łańcuchem , sznurkiem lub innym elastycznym materiałem

krągłości pałek nie mają tu nic do rzeczy.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
prawnie możesz
pytanie tylko czy naprawdę sądzisz że uda Ci się tym obronić?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 70
myślę ze da bo jak tym łańcuchem walnołem w drzewo grubości człowieka to kora była tak postrzępiona gozej niz uderzałem stalową rurką , ponadto łańcuchem mogę dusić i wywijać jednym ciągiem i napastnik ma też większego stracha podejść a gdy wymierzę odpowiednią odległość to ja go rypne lub spenia i ucieknie? bo miałem juz taką sytuacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 256 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1413
Możesz... łańcuch sprzedać i zainwestować w słownik, bo chvj mnie strzela, jak czytam walnOłem, goŻej...na litość boską to nie są skomplikowane słowa. A teraz do rzeczy:
1- Drzewo sobie stało i czekało, aż przypierniczysz.
1a- Ludzie z natury są bardziej ruchliwi od drzew i nie stoją i czekają
2- Drzewo spokojnie sobie stoi i z zacięciem możesz mierzyć odległość co do centymetra
2a-Ludzie w sytuacjach konfliktowych z reguły są nadpobudliwi, więc na nic matematyka obliczeń odległości.
3- Drzewo było postrzępione, bo raz- kora jest szorstka i łatwiej zahaczyć, czego nie można powiedzieć o ludziach( chyba, że celujemy w obkolczykowanego punka) Dwa, Rurka zadaje rany tłuczone, miażdżone, albowiem jest gładka i tam siły działają trochę inaczej, niż w wypadku łańcucha i jego ogniw.
3a- co za tym idzie- prostsze prawa fizyki cec***ące metalowy pręt warunkują stosunkowo prostsze obsługiwanie rurki.
A tak poza tym- gdzie ten łańcuch będziesz nosić? na szyi? Bo trochę potrwa zanim go zdejmiesz, no a jak w torbie, to wiesz, zanim znajdziesz koniec, albo się poplączę...

Generalnie- w życiu za obsługiwanie łańcucha bym się nie brał. Chyba, że byłbym murzynem z bronxu.

Yebać, karać, nie wyróżniać!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Jako praktyk powiem Ci, że łańcuch jest zbyt niestabilny aby móc się nim bez długotrwałego treningu bezpiecznie dla siebie i niebezpiecznie dla przeciwnika posługiwać.
Owszem można nim szybko wywijać, ale z uwagi na możliwość zaplątania się w coś łatwo go stracić. Ponadto zmian toru lotu z uwagi na duża bezwładność trwa duużo dłużej niż w przypadku pałki, a cel nie będzie czekał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
widzę ze już zdążyli Ci wyjaśnić dlaczego napisałem ze nie obronisz się tym...
jak ktoś się nie przestraszy tego(co sądzę,ze szybko moze nastąpić) to większego pożytku z tego mieć nie będziesz i tylko w tym dopatrywałbym się jakiejkolwiek zalety. Reszta to same wady

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Cyniku-praktyk z walk z nielubianą subkulturą o ile dobrze pamiętam?

Już koledzy wszystko wytłumaczyli,więc tylko tak się wtrącę w temat.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Tak. Miałem łańcuch, ale zrezygnowałem, gdy okazało się, że ręka we flyersie skutecznie go do zatrzymuje bez odnoszenia obrażeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
No tak,liczy się przecież efektywność techniki

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Najlepiej przemaluj ten łańcuch na złoty kolor i powieś na szyi - wtedy na pewno nikt Ci nie podskoczy bo będziesz wyglądał jak prawdziwy gangsta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Po cholerę nosić łańcuchy, noże, karabiny? Nie chciałbym być w skórze tego człowieka, który to użyje i później będzie musiał się spowiadać przed sądem jako murowany oskarżony niezależnie od tego kto zaczął bójkę.

Lepiej kupić sobie gaz, wcześniej poćwiczyć jego użycie. Wszędzie można schować, użycie w samoobronie jest legalne, prosty w obsłudze, nie powoduje trwałych obrażeń i przede wszystkim jest jednak większa szansa obezwładnienia nim przeciwnika aniżeli innym sprzętem.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pudzian pokazuje swój boks

Następny temat

Wypadek i błyskawiczne ulotnienie się z miejsca.

WHEY premium