SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czas na fitnes ale jak??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1376

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 12 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1643
Witam,

Zaczne od poczatku, chcialabym zaczac trenowac inczej, bardziej fitnesowo niz kulturytycznie. Do tej pory robilam wszelkiej masci programy ( duzo od obliques i z roznych dziennikow tutaj na sfd) , rozne cardio. Wogole trenuje od dlugiego czasu bo lubie strasznie;)) . Jestem kobieta, 33 lata, budowa drobna, wysportowana. Wracajac do fitnesu. Mam dosc muskularnej atletycznej budowy ciala , chcialbym teraz cwczyc w kierunku " lean,tone, slender and slim " . I tu sie gubie.. Jak? Znalazlam cos takiego:

1. rozgrzewka ,pajacyki 2 min
2. cardio 20-25 min, dosyc intensywnie zeby sie zmachac ale miec wciaz sile na dalsze cwiczenia
3. jeden obwod ( pisza ze po 15 powtorzen ale ja po seriach przysiadow ze sztanga nie czuje np. tak dobrze nog - moze to jest zle podejscie? i poza tym : tylko 1 obwod wiec moze zwiekszyc powtorzenia do 20-30 -przynajmnije na nogi - skoro nie ma obciazenia lub jest bardzo male..)

*przysiad z drazkiem
*outer tight press
*inner tight press out
*wypady
*donkey leg lift
*wspiecia na palce
*wioslowanie sztangielka w opadzie
*lower back lift
*pompki ( na razie 5 zwyklych i reszta damskich)
*unoszenie sztangielek bokiem
*uginanie ze sztangielkami
*prostowanie w opadzie ze sztangielka
*rowerek-brzuch
*przyciaganie kolan do klatki w zwisie -brzuch

4. 5 min na biezni zeby sie ostudzic
5. male rozciaganko

chce to robic 3 razy w tygodniu + 2 dni jogo-rozciagania. nie zalezy mi na zrzuceniu tluszczu ( wiadomo jak mi sie wszystko podrzezbi to super ale nie ejst to priorytet).

Tak sobie myslalm , moze ktos mi pomoze?

pozdrawaim
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Na rzeźbę program OK, przepalasz glikogen w trakcie cardio i w trakcie obwodu zużywasz tłuszcz, warunek - nie doprowadzasz do zadyszki, dotyczy to też zwiększania liczby powtórzeń na konkretne grupy mięśniowe.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 12 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1643
Dzieki za odpowiedz ! Dzis robilam tak: na nogi po 30 powtorzen ( przysiad drazek 8kg , wypady 2 kg w reke- ale wypadow robie po 15 na jedna noge , reszta nog z opaskami 1,5 kg) , na gorna czesc ciala po 20 powtorzen ( boje sie puchniecia bo mam duze tendencje do tego i nie chce miec wielkich przedramion ktore ZAWSZE mi wyskakuja przy intensywnym treningu). Czy uwazasz ze powtorzenia sa ok? Teraz brzuch.. troche mi nie pasuje to robic razem wiec myslam ze : normlanie zrobie unoszenie kolan na koniec obwodu , a potem dodatkowo w jedne dzien jopgo-rozciagania porzadna sesja brzucha. I... troche to glupie ale przyzyczailam sie ze po treningu silowym jestem naprawde ultra zmachana a po tym tak nie czuje? Co robie zle? Czy tak ma byc?

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
1. Dwa kolejne ćwiczenia na brzuch są OK gdyż chodzi o max uwolnienie wkt z tej właśnie okolicy na koniec treningu i potem ich spalenie w trkcie cool-down.
2. Jest to trening tlenowy (aerobowy) więc z natury mniej intensywny od typowo siłowego gdy kończymy serie na beztlenie, w dodatku poza brzuchem każda grupa jest wykorzystana tylko raz - możesz spox zrobić następnym razem 2 obwody, potem 3, bo ten jeden obwód wynika z założenia że ćwiczy osoba początkująca

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 12 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1643
W sumie nie pomyslalam o zrobieniu 2 obwodow, jak zwykle troche skomplikowalam;)) Czyli robie 2 obwody z 15 powtorzeniami.

dzieuje bardzo za pomoc)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 12 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1643
przepraszam za ta "k...e" jakies dziwne skroty sa tutaj, zawsze mi to sie zdarza, "nieswiadoma "k...a";
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chciałbym schudnąć i Nabrać Szybkości POMOCY!!!!

Następny temat

Dieta redukcyjna proszę o ocenę.

WHEY premium