SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

częstotliwość treningu - jak to jest naprawde ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 417
Na forum jest często podkreślane, że nie nalezy ćwiczyć często, że mięśnie potrzebują regeneracji... ok - zgadzam się, starałem się do tego dostować i ćwiczyc co drugi dzień, co daje 4 dni w tygodniu.

Jednak po tygodniu takich ćwiczeń sądzę, że jestem w stanie ćwiczyć nawet codziennie - nie jestem zmęczony, mięśnie mnie nie bolą. Oczywiście na zmiane ćwiczyć inne mięśnie ciała - w kolejne dni.
Ćwiczę na atlasie, robię brzuszki, ćwiczę sztangietkami - godzinę dziennie.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat, opierając się od Wasze doświadczenia i wiedzę dotyczacą przyrostu masy, mięsni/ćwiczeń ?

Pozdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
bylo kolo 55 potem 61-62 jak sie nie myle cos w tym stylu przy b.niskim bf bo jestem gardgainerem jak by co wiec nie patrzylem na tluszcze:D
Ale jestem wysoki prawie 190 cm wiec efekty nie byly uderzajace
pzdr.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
To, że ty nie czujesz zmęczenia nic nie znaczy. Mięśnie muszą się zregenerować.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 417
czyli trening co drugi dzień (czyli 4 razy w tygodniu to dobra opcja ?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak długo tak już ćwiczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 417
Dopiero zaczałem, mam ze wczesniejszych lat niewielkie doświadczenie.
Mam do października siłownie w domu i chcialbym ten okres jak najbardziej wykorzystać.

18 lat
64 kg
182 cm wzrost
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 401 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4212
i co z tego, że bedziesz ćwiczył do października? Nic Ci to nie da. Siłownia to sport na dłuższą mete.

Jeżeli chodzi o częstotliwość, to tak jak ktoś już napisał - mięśnie MUSZA się zregenerować!

Ćwicz poniedzialek - środa - piątek lub
wtorek - czwartek - sobota
tak będzie najlepiej.

Without rules, we are nothing but savages.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 417
Mam jednak nadzieję, że po pół roku takich ćwiczeń + dieta będzie widać całkiem fajny efekt. Nie chodzi mi o niewiadomo jakie mięśnie, ale o pare kilo więcej i ładną sylwetke (szczegolnie bary, klata, brzuch)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak dopiero rozpocząłeś trening to nie poczujesz zmęczenia trenując nawet 7 razy w tygodniu i robiąc dużo serii. wyjdzie to dopiero później i wtedy będziesz musiał zrobić sobie dłuższą regeneracje.

wiec polecam trening 3 góra 4 razy w tygodniu i będzie git.
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
zwiekszaj stopniowo intensywnosc, rob coraz ciezsze treningi, skracaj przerwy miedzy seriami ale nie caly czas- tylko wtedy kiedy poczujesz ze jest to dla ciebie za proste lub zwiekszaj ciezar albo l. powtorzen
i nie martw sie, jeszcze nieraz nie bedziesz mogl sie ruszyc po treningu. Na razie masz lekkie treningi zeby sie przyzwyczaic i pomalu ruszac z ciezarami ale juz niedlugo i sie dowiesz co to znaczy cierpienie:D
pzdr.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 417
zaskron masz fajny opis ;). Jak to osiągnąleś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3691
niserin, opisz nam swój trening, bo coś czuje ze nie jest za dobry, probowałeś FBW?

Żałuje tylko tych rzeczy których nie zrobiłem!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na mase do ulozenia,,,

Następny temat

Jak powinny wyglądać ćwiczenia?

WHEY premium