SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co z tym RDA?!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2328
cześć, mam takie pytanie... jak to jest z tym RDA skoro dzienne zapotrzebowanie na składnik/witaminę "x" wynosi 100% RDA to czemu w niektórych preparatach (np. Universal Daily Formula) zapotrzebowanie a niektóre składniki (np. wit. a) wynosi nawet 500%?!?!
nie obczajam, przecież od tego można dostać hiperwitaminozy, co za dużo to nie zdrowo, a jak Wy polecacie wszystkim jeszcze suplementację omega-3, z czego wiele osób decyduje się na tran gdzie są naturalne witaminy A to dla niektórych to RDA może dobić do 700%. rozwiejcie moje wątpliwości, jak to z tym wszystkim jest?

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2650 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 66285
Nie panikuj, te RDA są podawane dla ludzi - przecietnych Kowalskich, ktorzy ze sportem nie maja nic wspolnego.Ogranizm kulturysty to co innego, tutaj potrzebne są duzo większe dawki poszczególnych mikroelementow.

Tylko głupcy nie mylą sie nigdy - Sokrates.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
To są mocno aniżone bezpieczne wartości dla ludzi którzy nie uprawiają żadnego sportu i że się tak wyrażę zużywają wszystkiego tylko tyle ile muszą
Sportowcy mają dużo większe potrzeby kilkukrotnie większe od takiego "szarego człowieczka"
Pozatym Univeral Daily formula nie ma dawek przekraczających 100%..
NOW to co innego
pzdr.

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2328
ok dzięki za odpowiedzi

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1083 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7851
np RDA dla vit C wynois 60 mg czyli tyle ile jest potrzebne naszemu organizmowi zeby szkorbut nie wystapil a przeciez najslynniejszy chemik Linuss Pauling bral codziennie 1200 mg i dozyl ponad 90 lat

wiec mamy tu do czynienia z dawkami 20 krotnie wyzszymi niz zalecane :)

każda masa wymaga czasu :)im wiecej pospiechu tym wiecej skutków ubocznych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 354 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2328
mądry przyklad
ae swoją drogaco au dżuo ot nie zdorowo
sporyy za błedy ale trudno mijakoś pisac bo troche nie cjestem wstabnie

Pamiętaj, to co ma znaczenie - jedna miłość, jeden Bóg i jedno przeznaczenie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 438
RDA to "norma" dla osób przeciętnych i do tego stosujących równie przecietnie ćwiczeń -jakichkolwiek i jest dość nieadekwatna do kogoś kto ciężko trenuje, choć są subsrancje które powinny być w takich sytuacjach być brane w dużo większej ilości a są i takie które właściwie zostają na niezmienionym pozionie albo ich ilość powinna być tylko nieznacznie wieksza
tak jak są te co w duzych ilościach szkodzą jak i te które raczej i w mega dawkach są nie groźne dla zdrowia.

banów już nie dają więc czyżby moderatorzy wymarli,
Bul gdzie się podziałeś... czyżby cię zabił nie daj Boże
ten zestaw twój masowy...?
hehe ale mi się fajnie poskładało...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
mm108 - Pauling nie spozywal 1200mg (bo to tylko 1,2 grama), a 12000 mg (12 gramow) a ponoc jego rekordowe dawki to ponad 18000mg (18 gramow)
Zmarł w wieku 93 lat. (na raka, ale nie wiadomo czy gdyby nie bral tej witaminy C to nie zmarł by wczesniej/pozniej)

chorym przebywajacym pod jego opieka podawal od 10 do 20 gramow witaminy C dziennie

Zmieniony przez - kejt w dniu 2005-09-24 22:44:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 438
no, to rzeczywiście trudno jest stwierdzić bo ja znam ludzi którzy w zyciu nie mieli ani jednej tabletki jakiejkolwiek witaminy w ustach a mają już ponad 90-tkę...

banów już nie dają więc czyżby moderatorzy wymarli,
Bul gdzie się podziałeś... czyżby cię zabił nie daj Boże
ten zestaw twój masowy...?
hehe ale mi się fajnie poskładało...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1125 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27527
ale ty apok35 bajdy opowiadasz :D , znasz ludzi po 90 ktorzy nie brali witamin - a skad ty to wiesz skoro nawet nie zyjesz polowe tego co oni ? ;] big brother?

^^^ Gdyby faceci mogli rodzic dzieci kobiety by dawno wyginely... ^^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 438
znałem gościa, który dożył prawie 100 lat a zapewniam cię że choćbyś jego mieszkanie przeszukał lepiej niż FBI to byś tam ani jednej tableteczki nie znalazł- no i nikt nie miałby celu w tym żeby w takich rzeczach kłamać -chyba, ja wiem że tacy ludzie już/albo wogóle/ się prawie nie zdarzają ale jednak to prawda, a druga osoba ma 93 albo 94 lata i także nie wie co to "pigułki" z witaminami...

banów już nie dają więc czyżby moderatorzy wymarli,
Bul gdzie się podziałeś... czyżby cię zabił nie daj Boże
ten zestaw twój masowy...?
hehe ale mi się fajnie poskładało...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol - suplementacja i odzywianie

Następny temat

:::...Kreatynka + Carbo Pare pytaN!!!! ::::...

WHEY premium