SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co sadzicie o aikido?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a osiagnoles moze 2 kyu trenujac to
moj kumpel ma 1dan i ja zamiotl 4 gosci na meczu to od tej pory nikt mu nie podskakuje


sztuka nie jest przestac palic,sztuka jest nigdy nie zaczac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
eeech ...
troche to nierealene w warunkach ulicznych
ciekawe jak broni sie aikidoka przed low kickiem - zawsze mnie to zastanawialo, alebo jak walczy w parterze ???




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Do Prawnik 101:
"lepiej jest lamac rece niz uderzac to bardziej zniecheca przeciwnikow"
Owszem. Dlatego polecamy style chwytane-bjj, judo, sambo...

"sprobujcie zaatakowac dobrego aikidoke minimum z 2kyu ktory trzyma w reku jo, zycze powodzenia"
To ja powiem, ze najlepsze jest kung-fu. Sprobuj zaatakowac mnicha z shaolin, ktory trzyma w reku miecz . Zakladamy, ze walka odbywa sie bez dodatkowych "argumentow".

Nie odbierz tego jako atak na aikido. Po prostu uwazam je za piekna SZTUKE, ale do samoobrony wybralbym co innego.


Pozdrawiam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
TAKIE Ggdybanie ze zatakuje aikidoke tym to ... rownie dobrze podejdz thai boksera w zwarciu
do niczego nie porowadzi aikido jakie jest takie jest, nie zyjemy w sredniowecznej japonii nie przestrzeganmy kodeksow




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jesli chodzi o walke w parterze to dobty aikidoka nie pozwoli sie sprowadzic do parteru, wykona w odpowiednim momencje wlasciwom technike, podobnie jest z kopnieciem, poza tym kopniecie o ktorym piszerz jest na dolna partie cial i powinno byc wykonane z nieduzego dystansu gdyz ma maly zasieg( i przed tym sa techniki)
poza tym kazdy lubi taki a nie inny styl
w polsce ogolnie ludzi lubia duzo agresi i duze efekty w krotkim czsei- polecam kombat 56

sztuka nie jest przestac palic,sztuka jest nigdy nie zaczac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
"jesli chodzi o walke w parterze to dobty aikidoka nie pozwoli sie sprowadzic do parteru, wykona w odpowiednim momencje wlasciwom technike, "
Nie dać sprowadzić się do parteru to naprawdę ciężkie wyzwanie

"podobnie jest z kopnieciem, poza tym kopniecie o ktorym piszerz jest na dolna partie cial i powinno byc wykonane z nieduzego dystansu gdyz ma maly zasieg( i przed tym sa techniki) "
LOL. Zasięg ma duży. Owszem, są na to techniki.

"poza tym kazdy lubi taki a nie inny styl "
Racja.

___________________________
Naczelnik "Styli Tradycyjnych"
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
Cytat roku SFD:
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aikido jest dobrze polaczyc z jakims stylem w ktorym sa uderzenia glownie nogami, wtedy wystarczy przechwycic przeciwnika lekko go nagiac i zamist np sprowadzac do ziemi zadac cios dlatego dobrez ktos pisal o polaczeniu aikido z jj, ale lepiej z kickboxem gdyz jest to skutedczniejsze polaczenie a poza tym aikido w duzej mierze wywodzi sie z jj

sztuka nie jest przestac palic,sztuka jest nigdy nie zaczac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1634 Wiek 12 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6885
Buahahah

---->https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=68470 <----WejdŹ Tu Warto!!!
Eh nie dawaj mi soga za nic ... daj mi soga wtedy kiedy się naprawde czymś wykarze...

"Nasze codzienne życie jest nieustanna walką z przeciwnościami losu"- Masutatsu Oyama

"Najpierw pozywane są kompanie tytoniowe za to, że ludzie zachorowali na raka płuc; Pózniej bary szybkiej obsługi za otyłość; Myślę, że mogę pozwać Budweiser'a za wszystkie te brzydkie kobiety, z którymi się przespałem."

"Nasze codzienne życie jest nieustanna walką z przeciwnościami losu"- Masutatsu Oyama

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
W sumie to dobrze piszesz o tym mixie Tyle, że ja bym go nieco zmodyfikował ujmując Aikido
Co do przechwycenia lowkicka... ROTFL

Nie to, żebym chciał Cię urazić. To forum jest do rozmowy. Nikt nikogo nie będzie tu obrażał ani na siłę przekonywał. Podoba mi się Twój upur w obronie swojego stylu Ćwicz go nadal, jeśli Ci się podoba. Ale nie zapominaj o tym, że Aikido nie jest niczym skutecznym w realnych czasach. Jest po prostu archaiczne. Dlatego polecam Tobie zapisac się na jakiś system dodatkowy, albo po prostu posparuj z kimś z innego stylu. Ja sparowałem z Aikidoką kiedyś. O wyniku mówić nie muszę

___________________________
Naczelnik "Styli Tradycyjnych"
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
Cytat roku SFD:
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
hehehehe dobre, to jakies po****olone jak mozna laczyc style takie jak KB cz MT z czyms co wyklucza jakie kolwiek formy ataku. Jak juz mowilem do aikido dobrze dolczyc biegi

nie dac sie sprowadzic do parteru - hmmm ciekawe jak juz wielu tego probowalo i zaznaczam iz cwiczyli zapy czy juzo i zadnemu to sie nieudawalo




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

Zmieniony przez - GARY_25 w dniu 2003-03-16 00:17:07

Zmieniony przez - GARY_25 w dniu 2003-03-16 00:17:19

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

41 Międzynarodowy Turniej Warszawski

Następny temat

Exam na pas

WHEY premium