SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co po 3 mies. 5x5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1519

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
mój staż to 8 mies.
ost. przerabiane plany:
3 mies. 3sx15p wg traktora
obecnie jestem po/w trakcie/ 3 mies. 5x5 wg traktora

Czy po tym okresie /3 mies/ wprowadza się jakieś modyfikacje do planu - czy jeżeli siła idzie po mału do przodu - to nie marnować czasu traktorowi:) i jechać dalej wg planu bez niepotrzebnych modyfikacji?

p.s. wysłałem pyt. mailem ale nie wiem czy czytasz:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Masz dietę? To jest ważne.
3 miesiące to za krótko na zmianę treningu. Wiadome jest, że na początkach ćwiczenia na siłowni jest największy progres. Potem idzie wszystko trochę wolniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Norijaki

napisz jakies konkrety,bo to co podales nie mowi nic.

wypis z pierwszych sesji
wypis z ostatniego tygodnia
wzrost masy ciala
samopoczucie
przyrosty masy
zmiany wizualne
uwagi
sugestie
problemy
itd.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
trening 5x5
wypis z pierwszych sesji:
przysiad:73kg
klatka leżąc:64
wiosło:41
mc:65kg
pompki blisko tułowia:4 serie max
łydki:78 kg
wyciskanie siedząc/military press:36 kg
drążek:20powt total

triceps - trening w zimę robiłem w domu-teraz przerzucam się na poręcze, tak samo wyciskanie na barki - robiłem siedząc teraz będzie stojąc

wypis z ostatniego tygodnia
przysiad:110kg
klatka leżąc:81
wiosło:82 kg /robię deloading/
mc:107kg - idę dalej cały czas bez deloadingu jak do tej pory
pompki blisko tułowia:4 serie max /z obc. na plecach/
łydki:93 kg /raz zwiększam obc./ilość serii/powt.
wyciskanie siedząc/military press:53 kg
drążek:30powt total z obc. 10kg

wzrost masy ciala:od września 2011:78-90kg obecnie

samopoczucie:na duży plus - poza faktem że zdarzyło się raz czy dwa, ze życzyłem sobie szybkiej smierci po treningu nóg /dla mnie ciężary są duże z uwagi na moją budowę -długie i chude nózki jak u modelki /

przyrosty masy:obwody się zwiekszyly wizualnie - niestety sie nie mierzylem przed.

uwagi:siła idzie do przodu, deloading powt. już w ćwiczeniach:
przysiad, wyciskanie na ławce leżąc, wiosło - po tym zawsze siła szła na + Dodatkowo nie chodzi o to, że sam chcę zmieniać trening - tylko pytam jak to początkujący czy po takim okresie wprowadza się jakieś zmiany tylko z uwagi na czas - czy mam dalej walczyć z żelastwem i nie zawracać Wam głowy?

problemy:z uwagi na budowę ciała trening nóg ciężki - ale nie poddaję się i napierd... żeby pokonać swoje słabości.

Zmieniony przez - Norijaki w dniu 2012-02-29 03:22:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Jakie zmiany ??

idziesz do przodu , rozwijasz się TRENUJESZ jeśli coś kuleje sprawdzasz wszystko inne czyli ( czy nie trzeba sie przyłożyć do jedzenia , czy nie należy przyłożyć się do wypoczynku ) itd... na koncu patrzysz na trening , i skoro wszystko zrobiłeś a stanełeś z miejscu wtedy ewentulanie możesz coś zmieniać .

program który przerabiasz to temat na długi czas , i nie zauważyłem byś miał problemy treningowe oprócz tego że z checia starasz się znalesc .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
Jeszcze pyt. odnośnie drążka
obecnie mój total to 30 powt. przy obciążeniu dodatkowym 10 kg
co serię wykonuję tylko 3 powt. - czy w tym wypadku ćwiczenie ma sens? obniżyć obciążenie i wykonywać więcej powtórzeń czy ważne, że idę do przodu - podnosząc total, po kilku treningach obciążenie.

* drążek/podchwytem/



Zmieniony przez - Norijaki w dniu 2012-03-01 21:05:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
odświeżę, może uda się złapać traktora...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Norijaki

"obecnie mój total to 30 powt. przy obciążeniu dodatkowym 10 kg
co serię wykonuję tylko 3 powt. "

?

przeczytaj jeszcze raz,co napisalem nt.parametrow na drazku.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
ćwiczę to już tak długo, że zapomniałem jaka jest zasada drążka - "...dowieszane-obciazenie i zaczac robic typowo,np.3-4 x 8-12" - wychodzi na to, że muszę się cofnąć - ale pewnie to wyjdzie mi na dobre... - dzięki traktor za otrzeźwiający policzek. /p.s. - jest jakiś kontakt z Tobą poza forum/ ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Norijaki

podstawowa wersja,jaka jest sugerowana,to wykonanie tylu podciagniec,aby osiagnac z gory zalozony TOTAL,czyli ogolna ilosc podciagniec do wykonania na sesji.

w kazdym podejsciu robimy tyle,ile fabryka dala-zachowujac poprawna technike,czyli z chwila,kiedy zaczynamy wlaczac inne grupy,cxzesci ciala do pracy-przerywamy cwiczenie.

jestesmy cieniasami-zakladamy niski TOTAL,np.15p

jestesmy mocarzami - odpowiednio wysoki 75-100p

jesli opisany sposob DZIALA,czyli z biegiem czasu poprawiamy nasz wynik-cwiczymy dalej
jesli nie...probujemy odrebnego podejscia

sprawdzamy,ile [podciagniec jestesmy w stanie wykonac jednorazowo,poprawnie technicznie,np.8p
dzielimy to przez 2...co daje nam 4.
robimy wiec serie po 4p do momentu zalamania techniki.(chocby mialo ich byc kilkanascie!)

bardzo podobny sposob,to uzycie systemu(parametrow) 10s x 3p
czyli zakladamy taki ciezar,abysmy zdolali wykonac zalozona ilosc pracy 10x3 czyli 30p

jeszcze inny-tradycyjny
ustalamy typowy przedzial kulturystyczny 3-4 x 8-12 i jedziemy-pamietajac o zasadzie progresywnego przeladowania,czyli jesli poprawnie wykonamy zalozona ilosc powtorzen we wszystkich seriach,na nastepnej sesji ZWIEKSZAMY OBCIAZENIE i zaczynamy od poczatku.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21057
dzięki za szczegółową odpowiedź. na następnym treningu sprawdzę się bez obciążenia - jeżeli będzie przyzwoicie, zacznę ćwiczyć "tradycyjnie" z mniejszym ciężarem, jeżeli wynik będzie poniżej oczekiwań zacznę zabawę od nowa z totalem, ogromne dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bzdura na potreningu.pl?

Następny temat

2 pytanka o FBW

WHEY premium